Jump to content
Dogomania

Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia


Recommended Posts

11 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

No, własnym oczom nie wierzę - Abi uśmiechnięta i w domu.

No i mi się micha śmieje, co najmniej tak, jak Abi    401727926_gifpodskokizradoci.gif.17eb024b11bf3d5dd77d90df39bf36ef.gif 

Sunia ma nieprawdopodobne szczęście do ludzi!  Z psiego agresora, łapanego na chwytak, w ciągu w sumie nie tak znowu długiego czasu, odnalazła się z uśmiechem na pokojach. Co za przemiana. Są spektakularne metamorfozy wizualne, a tu mamy metamorfozę psychiczną :) Z wierzchu ta sama Abi, a w środku ktoś zupełnie inny :)

Aneciu, kiedy będzie można zacząć ogłaszać dziewczynkę?

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Poker napisał:

Czekam aż Anecik sama napisze o Abi.Co wiadomości z pierwszej ręki, to z pierwszej.

Myślę ,że Abi nie śmieje się tylko zipie ze stresu.

 

Byłam dzisiaj u Anettki,Abi podprowadzona przywitała się nie z nami,ostrożnie,bardzo niepewnie powąchała rękę,nie chciałam jej wystraszyć dotykiem.Ta sunia jest bardzo wystraszona :(

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Bgra 605 989 789 napisał:

Byłam dzisiaj u Anettki,Abi podprowadzona przywitała się nie z nami,ostrożnie,bardzo niepewnie powąchała rękę,nie chciałam jej wystraszyć dotykiem.Ta sunia jest bardzo wystraszona :(

Widocznie to spotkanie z Abi  za wcześnie zostało zainicjowane. Widocznie sunia nie jest jeszcze gotowa na kontakty z obcymi sobie osobami.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, elik napisał:

Widocznie to spotkanie z Abi  za wcześnie zostało zainicjowane. Widocznie sunia nie jest jeszcze gotowa na kontakty z obcymi sobie osobami.

To było krótkie spotkanie przy okazji spaceru z naszym podopiecznym Toffisiem,Usiadłam na podjeździe,Anettka podeszła z Abi,bez jej oporu.

Link to comment
Share on other sites

Też tak sądzę,że ostrożne pokazywanie Abi obcych ludzie jest korzystne, bo nie pozwala  jej na zamknięcie się w skorupie.

Ciekawe jak sunia zachowuje się do obecnych opiekunów.

Anecik, gdzie Cię wcięło?Bardzo brakuje mi wiadomości z pierwszej rączki.

Link to comment
Share on other sites

Abi jest bardzo inteligentna. Ona wie, że nie ma szans na ucieczkę, kiedy człowiek trzyma ją na smyczy. Pójdzie nawet obok obcego człowieka bez oporu; niczym doskonale wyszkolony pies. Ale starczyłoby puścić smycz, aby natychmiast rzuciła się do ucieczki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Abi w ramach przystosowania jej do mieszkania w domu została zaproszona na dzień i noc. To bardzo duży krok w socjalizacji Abi. Inne pieski ją w zasadzie zaakceptowały. Jak tylko weszła do mieszkania to zrobiła kuuu..., ale Aneciek składa to na karb zdenerwowania, bo Abi w boksie zachowuje czystość. Zainteresowana była telewizorem, patrzyła uważnie. Z pieskami rezydentami nie wojowała, chociaż niektóre na nią fukały, obeszła wszystkie kąty  i obwąchała.  Noc przeszła spokojnie, chociaż w międzyczasie Abi zjadła buty Anecie:(    W nocy i w dzień zachowała czystość w domu (poza tą kuu.. na początku)  Na podstawie jej zachowania można domniemywać, że może jako szczeniak miała domek. Spacery to dla Abi sama przyjemność, idzie pięknie po lewej stronie przy nodze.  W ogrodzie jeszcze jest na smyczy ale na wybiegu już bez żadnych zabezpieczeń.

Problem jest z jedzeniem, bo Abi nie chce suchej karmy, tylko mokrą. Nawet jak dostaje suchą karmę zmieszaną z mokrą, to wyjada tyko mokre. Z ręki je niechętnie, bo nadal jest jakby wycofana. Oczywiście Anecik  ją karmi z ręki, bo jest to element treningu.

Aneciek podkreśla, że widać jak dużą pracę Jola wykonała suczką żeby ją przystosować.

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, elik napisał:

Dzisiaj tj. 17.09. na konto Abi wpłynęły poniższe kwoty:

  •   20,00 zł  od b-b  deklaracja IX
  •  450,00 zł znajoma ZPP

Bardzo serdecznie dziękujemy

849563755_kwiatki5.jpg.99919e33039aef23b1c4c96ab8d2dfb7.jpg

 

To się dziewczyna wzbogaciła!

Życzymy Ci może nie tak spektakularnych, ale  stałych, maleńkich kroczków do przodu.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Sowa napisał:

I jak po kolejnym tygodniu? Czy Abi bodaj raz cieplej spojrzała na człowieka? Chętniej wzięła jedzenie z ręki?

Dziś dzwoniłam - tak naprawdę to bez zmian. Abi z kojca sama nie wychodzi. Widząc Anecik wciska się w kąt ale nie drży i nie powarkuje. Wtedy Anecik podchodzi, podpina smycz, jakiś czas postoją w kojcu i Abi niechętnie ale wychodzi. Jak Anecik sprząta i drzwi od kojca są otwarte to nie wychodzi tylko siedzi w tym kącie i obserwuje. Po wyjściu na wybieg Anecik puszcza ją wolno. Więc oddala się, zrobi sii... i kuu... Natomiast sama chętnie wraca do kojca, bo zdarza się, że siedzi pod drzwiami i czeka, żeby ją wpuścić. Innych psów nie zauważa chociaż jakby zakumplowała się z Tofikiem, obwąchują się nawzajem ale nie warczy ani nie atakuje. Kotów w ogóle nie zauważa. Po nagródki przychodzi niechętnie i tylko jak jest coś pachnącego, to podejdzie, ale też nie ucieka. Jak p. Arek siedział i wabił ją smaczkiem z rybą (bo pachnąca) to podeszła i delikatnie wzięła.

Po ogrodzie chodzi w dalszym ciągu na smyczy ale nie ciągnie się i nie usiłuje zagryźć smyczy. W domu drugi raz nie była, bo na razie są inne pieski. Pieski mają odjechać w najbliższym czasie  i Anecik planuje, że znowu weźmie Abi, żeby ją troszkę przyzwyczajać do warunków domowych.

Zaczęła normalnie jeść, nie rzuca się na miskę, wręcz przeciwnie, Anecik stawia miskę z jedzeniem w kojcu, pełna miska jakiś czas stoi i jak nikogo nie ma w pobliżu to Abi zjada swoją porcję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...