Jump to content
Dogomania

Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia


Recommended Posts

Dziękuję Elik za dobre słowo, ale to my chcieliśmy Ci serdecznie podziękować za miłe przyjęcie. Elik i jej TZ są przesympatyczni, otwarci i mili. Oczywiście najmilsze w rodzinie są ich pupilki, delikatna księżniczka i ciekawski  piesio, które serdecznie pozdrawiamy. Praca z Elik to sama przyjemność:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Dziękuję Elik za dobre słowo, ale to my chcieliśmy Ci serdecznie podziękować za miłe przyjęcie. Elik i jej TZ są przesympatyczni, otwarci i mili. Oczywiście najmilsze w rodzinie są ich pupilki, delikatna księżniczka i ciekawski  piesio, które serdecznie pozdrawiamy. Praca z Elik to sama przyjemność:)

Jednym (no powiedzmy) słowem - trafił swój na swego, w pozytywnym tego słowa znaczeniu  :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po dzisiejszej rozmowie telefonicznej z Jolą jestem podbudowana i pełna nadziei, że Abi nas nie zawiedzie. Dzisiaj spacerowała bez zatrzymań, bez specjalnych zachęcań. Dotrzymywała kroku Joli, a momentami nawet nieco Ją wyprzedzała. Jednak wg Joli łatwiej jest korygować zbyt pewnego siebie psiaka, niż niedowiarka, jakim jest teraz Abi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, elik napisał:

Po dzisiejszej rozmowie telefonicznej z Jolą jestem podbudowana i pełna nadziei, że Abi nas nie zawiedzie. Dzisiaj spacerowała bez zatrzymań, bez specjalnych zachęcań. Dotrzymywała kroku Joli, a momentami nawet nieco Ją wyprzedzała. Jednak wg Joli łatwiej jest korygować zbyt pewnego siebie psiaka, niż niedowiarka, jakim jest teraz Abi.

Oby coraz więcej takich informacji!

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj rozmawiałam z p.Jolą, trochę obgadałyśmy Abi za plecami;) ogólnie p.Jola jest zadowolona z postępów jakie robi sunia. Co będzie dalej to czas pokaże, ale już i tak jest dobrze, że Abi pozwala przy sobie cośkolwiek zrobić.

Dopiero w piątek dostałam 60 zł dla Abi od ZEI, zapomniałam o tym przy rozliczeniu, odesłałam na konto elik.

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Murka napisał:

. . .

Dopiero w piątek dostałam 60 zł dla Abi od ZEI, zapomniałam o tym przy rozliczeniu, odesłałam na konto elik.

Tak :) Uzgodniłyśmy z Murką, że będzie to najprostsze wyjście z zagwozdki :) Murka zwróci nadpłatę na konto Abi, czyli to, z którego otrzymała należność za wystawiony rachunek.

Link to comment
Share on other sites

Znowu mamy dobre i mniej dobre wiadomości od Joli :)

Te dobre to to, że Abi już ładnie chodzi na smyczy na spacerkach, ogonek już nie pod brzusiem, a na równi z grzbietem, idzie jak na psa przystało, czyli od czasu do czasu zatrzyma się, żeby coś zobaczyć, powąchać :)

Te mniej dobre, to to, że Abi nadal ma duże opory, gdy Jola chce coś przy mnie zrobić w boksie. Musi mieć bardzo złe skojarzenia :( Po wejściu do boksu chowa się w kąt. Nie robi już tego w takim pośpiechu jak początkowo, ale nadal chowa się do kąta.

Złe skojarzenia ma także z zakładaniem smyczy. Chyba smycz kojarzy się jej z pętlą. Poprosiłam Joli, żeby spróbowała wprowadzić Abi do mieszkania, żeby zobaczyć jej reakcję.  Czy mieszkaniu będzie się zachowywała podobnie jak w boksie, czy zupełnie inaczej.

Czekamy na kolejne relacje z frontu :)

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Sowa napisał:

To i tak jest rewelacyjnie szybka zmiana zachowania na plus. 

Jak najbardziej. Nie spodziewałam się zmian w takim tempie :)

Całe popołudnie dogo, net, komp odmawiały mi posłuszeństwa - mogłam czytać, pisać już nie!. Na szczęście już jest ok :)

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj tj. 2.07. na konto Abi wpłynęły poniższe kwoty:

          50,00 zł  ala123

          30,00 zł  dorcia2  VII

          10,00 zł  ludwa  VII

          60,00 zł  Hotelik u Murki zwrot nadpłaty (wpłata Jo37)

 

Bardzo serdecznie Wam dziękujemy

urodziny.jpg.c8bf3639b4626813a5787ad98437a5e6.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

U Murki Abi dostawała Oxazepam, potem Relanium. Czy nadal dostaje psychotropy, czy zostały przerwane z dnia na dzień? To istotne, bo ma wpływ na stan psychiczny i zachowanie psa. 

Pani Joli udało się w pewnym sensie ujarzmić Abi. Dobrze, że suczka potrafi się jakoś podporządkować. Start dobry. Zobaczymy, jak będzie dalej. Potrzeba dużo czasu... 

A jak Abi zachowuje się w boksie? Niszczy? Nadal próbuje się wydostać? 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, hop! napisał:

U Murki Abi dostawała Oxazepam, potem Relanium. Czy nadal dostaje psychotropy, czy zostały przerwane z dnia na dzień? To istotne, bo ma wpływ na stan psychiczny i zachowanie psa. 

Pani Joli udało się w pewnym sensie ujarzmić Abi. Dobrze, że suczka potrafi się jakoś podporządkować. Start dobry. Zobaczymy, jak będzie dalej. Potrzeba dużo czasu... 

A jak Abi zachowuje się w boksie? Niszczy? Nadal próbuje się wydostać? 

Razem z rzeczami Abi Murka oczywiście przekazała lekarstwo i pisemne zalecenia weterynarza co do dawkowania. P. Jola realizuje je wg wskazań.

Obecnie ustalamy jakie szczepienia były wykonane i jakie należy jeszcze wykonać. Oczywiście szczepienie przeciwko wściekliźnie Abi ma aktualne. Sprawdzamy także kiedy Abi była wysterylizowana, tak aby mieć pełną informację o suni. Ponadto p. Jola przyśle mi zdjęcie numeru chipa i sprawdzę w jakiej bazie chip został zarejestrowany. Na spokojnie, po kolei ogarniamy sprawy bytowe Abi, aby zaopiekować się nią jak najlepiej.

Abi nie niszczy kojca (nie ma szans, bo kojec jest murowany. Nie niszczy budy i nie usiłuje się z kojca wydostawać. Jedyna próba wydostania się z kojca była pierwszej nocy po przyjeździe jak już została przeniesiona do kojca murowanego. Ponieważ nie udało się, Abi nie próbuje więcej.

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nasza Abusia, mądrusia i spryciula doszła do wniosku, że nie będzie gryzła smyczy. Bo wtedy i spacery ma dłuższe  i jest chwalona i głasków ma dużo. Chodzi po wybiegu na parcianej smyczy  jakby zawsze tak spacerowała.  Na zewnątrz wychodzi na spacerek (poza kojec)  jeszcze na smyczy łańcuszkowej, ale to tylko tak dla bezpieczeństwa.

Abi nie była szczepiona na wirusówkę, więc żeby jej nie stresować przygotowywana jest teraz do wzięcia zastrzyku. Odbędzie się to za jakieś półtora tygodnia. Na szczęście Jola ma super zniżki więc to nie będą duże koszty.

Abi od kleszczy zostanie zabezpieczona przez Jolę i to zupełnie bezpłatnie. Także Jola sprezentowała tę profesjonalną obrożę do treningów, za co pięknie dziękujemy       dziekuje-ruchomy-obrazek-0153.gif

 

Chipa jeszcze nie ogarnęłam ale to moja wina, bo po prostu brak czasu i w pracy i w opiece nad wnusią.

Jutro przyjeżdża koleżanka Joli, która ma robić zdjęcia i Abi będzie też tam się lansować jako gwiazda. Jak dostanę zdjęcia to wrzucę:)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Nasza Abusia, mądrusia i spryciula doszła do wniosku, że nie będzie gryzła smyczy. Bo wtedy i spacery ma dłuższe  i jest chwalona i głasków ma dużo. Chodzi po wybiegu na parcianej smyczy  jakby zawsze tak spacerowała.  Na zewnątrz wychodzi na spacerek (poza kojec)  jeszcze na smyczy łańcuszkowej, ale to tylko tak dla bezpieczeństwa.

Abi nie była szczepiona na wirusówkę, więc żeby jej nie stresować przygotowywana jest teraz do wzięcia zastrzyku. Odbędzie się to za jakieś półtora tygodnia. Na szczęście Jola ma super zniżki więc to nie będą duże koszty.

Abi od kleszczy zostanie zabezpieczona przez Jolę i to zupełnie bezpłatnie. Także Jola sprezentowała tę profesjonalną obrożę do treningów, za co pięknie dziękujemy       dziekuje-ruchomy-obrazek-0153.gif

 

Chipa jeszcze nie ogarnęłam ale to moja wina, bo po prostu brak czasu i w pracy i w opiece nad wnusią.

Jutro przyjeżdża koleżanka Joli, która ma robić zdjęcia i Abi będzie też tam się lansować jako gwiazda. Jak dostanę zdjęcia to wrzucę:)

 

Mika - czip nie jest nigdzie zarejestrowany, to tylko pomoc w ewidencji schroniskowej; chyba ze Murka coś zmieniła w tej sprawie...

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Nasza Abusia, mądrusia i spryciula doszła do wniosku, że nie będzie gryzła smyczy. Bo wtedy i spacery ma dłuższe  i jest chwalona i głasków ma dużo. Chodzi po wybiegu na parcianej smyczy  jakby zawsze tak spacerowała.  Na zewnątrz wychodzi na spacerek (poza kojec)  jeszcze na smyczy łańcuszkowej, ale to tylko tak dla bezpieczeństwa.

Abi nie była szczepiona na wirusówkę, więc żeby jej nie stresować przygotowywana jest teraz do wzięcia zastrzyku. Odbędzie się to za jakieś półtora tygodnia. Na szczęście Jola ma super zniżki więc to nie będą duże koszty.

Abi od kleszczy zostanie zabezpieczona przez Jolę i to zupełnie bezpłatnie. Także Jola sprezentowała tę profesjonalną obrożę do treningów, za co pięknie dziękujemy       dziekuje-ruchomy-obrazek-0153.gif

 

Chipa jeszcze nie ogarnęłam ale to moja wina, bo po prostu brak czasu i w pracy i w opiece nad wnusią.

Jutro przyjeżdża koleżanka Joli, która ma robić zdjęcia i Abi będzie też tam się lansować jako gwiazda. Jak dostanę zdjęcia to wrzucę:)

 

Bardzo cieszą informacje o Abi, ale przecież zawsze mówiłyśmy, ze mądra z niej dziewczynka;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...