Jump to content
Dogomania

Kilka pytań w zwiazku z buldogiem francuskim


Marcindzik

Recommended Posts

Witam chcialbym kupić szczeniaka buldoga francuskiego. Byłby to mój pierwszy pies i dlatego chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy. Minaowicie chciałbym go trzymać wyłącznie w pokoju (z dostępem do balkonu) poniewaz reszta domowników nie przepada z psami. Czy jeśli od początku go nauczę ze pokój to jego miejsce nie bedzie problemów? Nie bedzie to dla niego krzywda? Druga rzecz to duzo pracuje wychodze przed 7 wracam koło 20 wiadomo rano spacer po powrocie też czy piesek tyle wytrzyma samemu? 

Link to comment
Share on other sites

Z racji tego, że pozostała część domowników nie przepada za psami to weź pod uwagę ewentualne konflikty z nimi... Mimo że pies będzie u Ciebie w pokoju to: po pierwsze może szczekać co będzie denerwowało współlokatorów, może też być trochę sierści poza Twoim pokojem i też będą się denerwować. Niestety jak ktoś nie lubi zwierząt to zazwyczaj wszystko mu przeszkadza :/ Więc pogadaj z nimi jak oni to widzą, a jeśli będą marudzić to... wynajmij inne mieszkanie, z ludźmi którzy lubią zwierzęta :P

Druga sprawa to te godziny pracy. Codziennie od 7 do 20 nie ma Cię w domu, tak? Tym bardziej namawiam Cię na zmianę mieszkania/lokatorów, bo jeden spacer przed 7 i drugi po 20 to za mało. A już zwłaszcza dla szczeniaka, który jeszcze nie potrafi zapanować nad swoim pęcherzem. Po prostu przydałaby się osoba, która Ci tego pieska wyprowadzi na spacer w ciągu dnia. Natomiast na początku super by było, gdybyś wziął możliwie długi urlop i zajął się szczeniakiem - nauczył takich podstaw jak właśnie załatwiania się na spacerze czy stopniowo przyzwyczajał do zostawania samemu w domu.

Link to comment
Share on other sites

Marcindzik, na Twoim miejscu poważnie zastanowiłabym się nad tym, czy aby na pewno mogę sobie pozwolić na psa. Nie myśl, że chcę Cię zniechęcić, ale w życiu bywa różnie. Piszesz, że Twoi współlokatorzy nie lubią psów więc psiak może być przyczyną konfliktów. Zastanów się też, kto będzie zajmował się psem na wypadek  Twojej dłuższej nieobecności np. delegacja lub ( nie daj Boże!) pobyt w szpitalu.

 

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że pies siedząc 13 godzin sam w pokoju nie będzie szczęśliwy, ja bym nie wzięła psa gdybym miała przebywać tyle godzin poza  domem.  Ile on będzie miał kontaktu z tobą 2-3 godziny, a w miedzy czasie co miałby robić? Na pewno nie wytrzyma bez spaceru 13 godzin dla psa to męczarnia. Nie rozumiem po co Ci pies jeśli cały dzień niema Cię w domu. Mały szczeniak w dwa tygodnie na 100% nie nauczy się załatwiania na dworze, jeśli by miał między 7 a 20 jeden spacer. Mam nadzieję, że ten post to żart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...