Jump to content
Dogomania

Atakowanie dzieci


Magdalenaaaaamerry

Recommended Posts

Witam, mam w domu rocznego kundelka, jest to suczka jest z nami odkąd skończyła 5 tyg. Od pewnego czasu dzieją się z nią dziwne rzeczy. Zaczęła atakować dzieci pierwsza sytuacja miała miejsce kiedy odwiedziła nas znajoma z dwójką dzieci, pies niesamowicie ujadal i się jezyl, po czym pokazał zęby został skarcony ale nie można było go uspokoić i został zaprowadzony do innego pomieszczenia. Druga miała miejsce dzisiaj, jak zawsze rano rozstała wyprowadzona na podwórko żeby załatwiła swoje potrzeby i trochę pobiegła. Mieszkamy na wsi nie mamy bramy ale raczej zawsze była posłuszna i nie uciekała nam. Do sedna zauważyła kobietę z dzieckiem i wtedy wszystko się zaczęło wybiegła na chodnik skacząc i warczac na to dziecko w dodatku cała najeżona. Co prawda skończyło się tylko na strachu i i małej dziurze w spodniach dziewczynki ale sam fakt że pies się tak zachował mnie przeraził nie można było nad nią zapanować. Jestem w 7 miesiącu ciąży i boję się o swoje dziecko które przecież przyniosę do domu i jeśli na nie też będzie tak reagować ? Wiem też że żadne dziecko nie zrobiło jej nigdy krzywdy. 

Link to comment
Share on other sites

Matka dziewczynki ma prawo domagać się odszkodowania za spodnie i może żądać poddania psa obserwacji, chociaż - jak zakładam - jest szczepiony przeciw wściekliźnie. Ma też prawo zwrócić się o nałożenie na Ciebie kary za niedopilnowanie psa. Oczywiste też, że nie możesz puszczać suki luzem bez kontroli na podwórko - bo ataki na przechodniów na pewno będą się powtarzać. Każdego psa trzeba wychowywać - kundelka też. Napisz gdzie mieszkasz - może ktoś zna blisko Ciebie dobrą psią szkółkę, gdzie pokażą Ci jak kontrolować zachowanie psa, jak nauczyć zachowania w obecności dzieci.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tak pies jest szczepiony, nie był na podwórku sam ale to była sekunda kiedy to wszystko się stało i nie dało się już nad nią zapanować bo po prostu nie słuchała, w domu w którym mieszkam jest dziecko, z którym pies się że tak powiem wychowuje od małego i nigdy wcześniej nie było takich sytuacji..  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...