Jump to content
Dogomania

links313

Recommended Posts

Witam serdecznie. 

Od jakiegoś czasu mój Niemiecki Terier Myśliwski (oklapnięte uszka) męczy się z zapaleniem uszu. To trwa już co najmniej 2 lata z przerwami - raz jest dobrze, raz oba ucha, raz jedno albo drugie. Stosowaliśmy już wiele różnych specyfików, byliśmy u kilku weterynarzy i nic nie pomaga. Biedny się męczy a nam się pomysły kończą. Czy znacie jakieś dobre metody leczenia? Bądź pomysły jak zapobiegać pogorczeniu kiedy jest poprawa? W tej chwili staram się znaleźć mu rękaw do naciągania na głowę podczas spacerów żeby zapobiegać przewianiu. Ktoś coś wie w tym temacie? 

Link to comment
Share on other sites

Tylko dobry weterynarz ale zakrapianie tak, własnoręczne czyszczenie nie bo można zrobić więcej złego niz dobrego. I osłanianie przed wietrzeniem to też zły pomysł, uszy muszą się wietrzyć i suszyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Dzień dobry, 

Mam 16 miesięcznego owczarka niemieckiego, często ma zapalenie ucha. Ma problem także aby stały mu uszy. 
Jest bardzo masywny i duży i grubym kośćcu. 
Obecnie dostaje antybiotyk i ma czyszczone ucho codziennie. Lecz za bardzo mu to nie przechodzi, przechyla głowę w stronę bolącego ucha. 
Czy możecie mi pomóc, jak mogę pomóc mojemu psu? Czy znacie jakieś preparaty, które mogą mu pomóc ? 
Dodam, że dostaje dobrej jakości karmę, mięso, itp. 
 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.03.2020 o 17:31, M1chaL napisał:

Dzień dobry, 

Mam 16 miesięcznego owczarka niemieckiego, często ma zapalenie ucha. Ma problem także aby stały mu uszy. 
Jest bardzo masywny i duży i grubym kośćcu. 
Obecnie dostaje antybiotyk i ma czyszczone ucho codziennie. Lecz za bardzo mu to nie przechodzi, przechyla głowę w stronę bolącego ucha. 
Czy możecie mi pomóc, jak mogę pomóc mojemu psu? Czy znacie jakieś preparaty, które mogą mu pomóc ? 
Dodam, że dostaje dobrej jakości karmę, mięso, itp. 
 

Czy antybiotyk dostaje doustnie,czy w kroplach do uszu?Kto mu czyści uszy i w jaki sposób?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mój piesek mial pol roku problem z nawracającym zapalniem uszów, ciągłym czyszczeniem u weta, zakrapianiem. Do tego jakiś wysiek z oczów.  Sugerowałam wetowi ze może jest to związane ze sobą, on się upierał ze nie. Zmieniłam weta, po zbadaniu okazało się że to tarczyca, a po kolejnym badaniu ze Cushing. Zaczął dostawać Vetoryl 8 problem zniknął.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...