Jump to content
Dogomania

Moja psinka boi się


Elliine

Recommended Posts

Witam. 

Mam taki problem. Mam suczkę shih tzu 7 letnią. Od pewnego czasu boi się coraz bardziej i coraz większej ilości rzeczy. Wcześniej też była straszliwa, ale nie aż tak. Ma bardzo duży problem z zasypianiem. Jak tylko zbliża się pora spania zaczyna się trząść i strasznie dyszeć. Mam wrażenie, jakby jej serce miało zaraz wyskoczyć. Nie chce spać w żadnym miejscu w mieszkaniu. Zawsze od małego spała ze mną w łóżku, a teraz się boi. 

Jest również problem w zostawaniem sama w domu. Kombinuje na różne sposoby, żeby ją przyzwyczaić, ale nie wychodzi. Zazwyczaj jak przychodzę z pracy to w przedpokoju jest demolka. Najpierw zniszczyła obicie drzwi ( gąbkę i skórę) potem okleinę, a teraz dyktę żre.

Wiem, że tu zrobiłam ja błąd, bo nie była przyzwyczajona zostawać sama, a teraz nagle musi więc rozumiem. Ale bardzo martwię się, że boi się zasypiać. Nie wiem co się z nią dzieje. Byle coś stuknie, puknie, ona już się boi. 

Nie będę wymieniać czego jeszcze się boi, chyba że to może pomóc. 

Bardzo proszę o radę, o pomoc!

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Byłoby dobrze, jakbyś znalazła wśród przyjaciół i rodziny kogoś, u kogo mogłabyś zostawiać suczkę wychodząc do pracy - na czas nauki pozostawania samej w domu. Napisz , jak uczysz zostawania, bo to najważniejsze. No i upewniłabym się u weta, czy zwierzątko jest zdrowe  - zaburzenia w rytmie spania czasem oznaczają także niedobór hormonów tarczycy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...