Jump to content
Dogomania

AMI kompaktowa owczareczka wyrwana ze schroniska, pojechała do DS w Warszawie


Recommended Posts

Bardzo się cieszę, suńka zasługuje na swój dom i kochających ludzi, i dobrze, że stanie się to szybko, zanim przywiąże się na amen do Mazowszanków. 

Kejciu, żartowałam z tym przywiązywaniem faceta, wiadomo, że najważniejsze jest, aby facet miał serce i wrażliwość nie tylko na własnym punkcie. Dobrze, że nasze zwierzaki pomagają dokonywać dobrych weryfikacji :))

Link to comment
Share on other sites

  1. Ami pojechała dzisiaj do domu :) Zawiozłam ją autobusem z Białołęki. Siedziała mi na kolanach i oglądała widoki.
  2. Jedyny obciach to obszczekanie sąsiada na klatce.
  3. W nowym domu od razu poczuła się dobrze i swobodnie. Zapiszczała po moim wyjściu, ale szybko dała się zagadać.
  4. Po drodze podbiegała ochoczo do innych psów, nawet wiekszych i chciałą się bawić.
  5. Myślę, że będzie dobrze:)

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Nesiowata napisał:

Trxzynaj się dzielnie Ami.

A sąsiad to wielka niewiadoma - lepiej się zabezpieczyć. 

Sąsiad na szczęście był na mojej klatce. Moje psy (3) nie szczekają na sąsiadów, za to ujadają jak widzą na klatce psy.

U Ami będzie chyba odwrotnie. Ona jest bardzo pozytywnie nastawiona do psów, piszczy z radości na ich widok i chce się bawić.

 

2 godziny temu, konfirm31 napisał:

Trzymam kciuki za szybką adaptację Ami do nowego domu i opiekunów. I przesyłam głaski dla Łezki, która pewnie bardzo będzie tęsknić za koleżanką. 

Jestem dobrej myśli :) A Łezka rzeczywiście jakaś nieswoja. One tak ładnie bawiły się ostatniego dnia.

Leżały razem na pleckach na wspólnym posłanku i "gryzły" się po pyszczkach.

Rozumiem dlaczego zostawiłaś Lerkę.

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Mazowszanka13 napisał:
  1. Ami pojechała dzisiaj do domu :) Zawiozłam ją autobusem z Białołęki. Siedziała mi na kolanach i oglądała widoki.
  2. Jedyny obciach to obszczekanie sąsiada na klatce.
  3. W nowym domu od razu poczuła się dobrze i swobodnie. Zapiszczała po moim wyjściu, ale szybko dała się zagadać.
  4. Po drodze podbiegała ochoczo do innych psów, nawet wiekszych i chciałą się bawić.
  5. Myślę, że będzie dobrze:)

 

A zdjecia będą?

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Mazowszanka13 napisał:

Mają być.

To czekamy :) 

Lerka do dzisiaj (czyli już ponad 3 lata), jeśli zostaje sama w domu, to jak wracamy w pierwszej kolejności i najbardziej czule wita się z Bliss. Dopiero, jak się już nacieszy z jej powrotu do domu, wita się z nami. Myślę, że mało wiemy o psio-psich, może i psio - kocich? przyjaźniach, mając na uwadze głównie związek psa z człowiekiem. 

Link to comment
Share on other sites

Na pytanie jak minął weekend z Ami Pan Paweł odpowiedział: były plusy i minusy (dobrze,że w tej kolejności).

Na plus można zapisać,że:

  1. Ładnie chodzi na smyczy
  2. Załatwia się na dworze
  3. Ładnie bawi się z innymi psami
  4. Nie niszczy niczego w mieszkaniu
  5. W domu szuka kontaktu z opiekunami
  6. Potrafi bawić się kongiem

Do popracowania. Pan mówi, że dadzą radę:)

  1. Słabo się słucha
  2. Piszczy, gdy zostaje sama w domu (dosyć głośno)
  3. Reaguje szczekaniem na odgłosy z zewnątrz, gdy jest w domu
  4. Potrafi szczekać, aby zwrócić na siebie uwagę opiekunów

Może obroża antyszczekowa coś pomoże ? Ona ma tubalny głos owczara.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja tam widzę same plusy :). 

Obroży antyszczekowej nigdy nie stosowałam. Ona kopie prądem w momencie szczeknięcia i obawiam się, że u niektórych psów może powodować nerwowość.

Każdy pies wymaga wychowania, a to jest ich pierwszy pies . Poradź im tz psie przedszkole, najlepiej Psorbonę na Polach Mokotowskich u Pani Kasi Iwańczuk, behawiorystki COAPE. Ma stronę www i na fb i tam jest jej telefon. Pomoże przepracować niewielkie problemy. 

Link to comment
Share on other sites

Niemniej jednak żaden pies nie szczeka bez potrzeby i dlaniego kara może nie być zrozumiała. Dotyka skutek, a nie przyczynę problemu i nie rozwiązuje go, tylko często zmienia charakter (np. psy zaczynają się samookaleczać). Faktycznie tutaj może pomóc spotkanie ze szkoleniowcem, a może więcej zajęć na dworze i nauka wyciszania tak, aby w domu nie miała siły rozmawiać z psami?

Link to comment
Share on other sites

Ja znam tylko te elektryczne i jestem zdecydowanie na nie. 

https://cowsierscipiszczy.pl/obroza-antyszczekowa/

Takie zapachowe, nie wiem czy skuteczne i czy nie zapachną wtedy, kiedy pies jest zajęty inną czynnością, niż szczekaniem. Też jak Tyśia uważam, że nie należy psa karać za emocje, tylko nauczyć je kontrolować. I warto pytać behawiorystów, bo ci prawdziwi szybko pokierują początkującym   (i nie tylko ;)) opiekunem. 

Link to comment
Share on other sites

Szczekanie u psa jest tak naturalne, jak u nas gadanie. Nieodmiennie zadziwia mnie fakt, że ludzie są zaskoczeni, że pies szczeka! To chyba dobrze, że broni swojego miejsca, ostrzega swoje stado.. Oby ludzie Ami okazali się jednak mądrzy. Trzymaj się Amisiu, musi być dobrze :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Poker napisał:

Dla suni obecne dźwięki są obce. Pewnie ich nie rozumie. Z czasem jak pozna , to zobojętnieje i przestanie reagować na nie. Oby..

 

2 godziny temu, agat21 napisał:

Szczekanie u psa jest tak naturalne, jak u nas gadanie. Nieodmiennie zadziwia mnie fakt, że ludzie są zaskoczeni, że pies szczeka! To chyba dobrze, że broni swojego miejsca, ostrzega swoje stado.. Oby ludzie Ami okazali się jednak mądrzy. Trzymaj się Amisiu, musi być dobrze :)

Cytuję dziewczyny, bo miałam napisać to samo. 

Tęsknię za szczekiem suczeńki, której już nie mamy :( Didi jak dała głos z klaty, to normalnie jak wielki pies..., póki jej widać nie było. Bo była jamniczym szorściakiem na kaczych łapkach. Przezabawne zestawienie z tubalnym głosem :)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...