Jump to content
Dogomania

Alga po pobycie w Radysach już od 02.06.18 bezpieczna- w Hoteliku u szafirki.07.07.w DS we Wrocławiu.


Recommended Posts

Alga z Radys dzięki pomocy Sara2011otrzymała ją.

A tak pisze Sara2011:

" Alga spanikowała  przy łapaniu przez pracownika, już myślałyśmy, że jest dziczą, ale jak smycz przejęła Tatiana, podeszła do niej nieśmiało od razu i przytuliła się. Delikatna, może bać się ogólnie facetów, ale przy Tatianie chciała być blisko. W schronie od 10.2017"Ma 2 lata.

02.06.18 jest planowany darmowy transport do Szczecina.

02.06.18 Alga rano dotarła transportem do Gorzowa Wlkp do Sara2011.Szafirek odebrał sunię popołudniu i przewiózł do swojego Hoteliku.

Pierwsze wiadomośći od Sara2011 o Aldze:

Alga już u mnie. Przemiła sunieczka, taka delikatna, wrażliwa, nienachalna  ale bardzo wpatrzona w człowieka i cały czas mi delikatnie wpycha pysio do głaskania. Ma śliczne długie rzęsy. Sierść jak to sierść po półrocznym pobycie w Radysach -aż sztywna jest ale może wystarczy wykąpać i rozczesać. To już fryzjer musi ocenić.

Teraz czekamy na wiadomości z Hoteliku.

A oto Alga cudowna subtelna,delikatna sunia:

2s79jpz.jpg

55mjbp.jpg

2cmlr7l.jpg

r1lwk7.jpg

i3ihon.jpg

Koszt utrzymania Algi to: 300,00zł + wet.

 

Potrzebne są deklaracje,stałe i jednorazowe,

Pomoc w postaci bazarków,

Ogłoszenia.

07.07.18 w DS we Wrocławiu.

Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy:

Deklaracje stałe:

1.Bogusik - 20,00zł - 03.06.18-20,00zł-VI

2.Anula - 20,00zł - 03.06.18-20,00zł-VI

Stałe deklaracje: 40,00zł

Wpłacone deklaracje: +40,00zł

Deklaracje jednorazowe i inna pomoc:

P.Jola od Destino-wpł.02.07.18-30,00zł

1.Bazarek Bogusik w przygotowaniu: 17.07.18 - wpł. - 853,80zł

http://www.dogomania.com/forum/topic/346097-proszę-nie-pisaćtworzy-się/

Wydatki:

1.Transport - Gorzów Wlkp-Nowa Sól - 100,00zł.wpł.04.06.18

2.Opłata za Hotelik za VI - 29x10,00zł=290,00zł;wpł.03.06.18

3.odpchlenie,odrobaczenie,szczepienie-choroby wirusowe-wpł.08.06.18-68,00zł

4.OLX-wyróżnione do 24.07.18-17,81zł

5.SPA i czip - 50,00zł+25,00zł = 75,00zł - rozliczenie z Hanią nie ujęte w wydatkach.

Ogólnie wydatki: - 475,81zł

Deklaracje stałe: + 40,00zł + deklaracje jednorazowe: 883,80zł - wydatki: - 475,81zł = 17..07.18  + 447,99zł

Kwota 447,99zł - 05.10.18 została przekazana Sindi:

http://www.dogomania.com/forum/topic/335808-sindi-2-letnia-piękność-ma-swój-ds-w-odolanowiesindi-po-2-latach-wraca-z-adopcji/

Stan konta: 0,00zł

*********************************************************************************************************

U Hani pozostaje kwota do rozliczenia po Alis i Sali:

http://www.dogomania.com/forum/topic/336889-alis-wraca-z-adopcji-po-półtora-roku-destino-w-swoim-cudownym-domku/

http://www.dogomania.com/forum/topic/345572-sali-czarnulka-chcemy-suni-pomócczy-się-uda/

191,69zł (Alis) + 292,49zł (Sali) = 484,18zł - 15.06.18

484,18zł - 200,00zł (sterylizacja Algi-21.06.18) = 284,18zł - 23.06.18

284,18 - 70,00zł(7x10,00zł - opłata pobytu Algi w hoteliku za VII) = 214,18zł

214,18zł - 75,00zł(Spa+czip) = 15.07.18: 139,18zł-kwotę przekazano na transport Rafika.Stan konta: 0,00zł

Link to comment
Share on other sites

Post informacyjny:

ALGA od 02.06.18 zakwaterowana w Hoteliku u Szafirki.

02.06.18- Sara2011

Alga już u mnie. Przemiła sunieczka, taka delikatna, wrażliwa, nienachalna  ale bardzo wpatrzona w człowieka i cały czas mi delikatnie wpycha pysio do głaskania. Ma śliczne długie rzęsy. Sierść jak to sierść po półrocznym pobycie w Radysach -aż sztywna jest ale może wystarczy wykąpać i rozczesać. To już fryzjer musi ocenić.

03.06.18-Bogusik

Rozmawiałam z Hanią i sunia jest spokojna i delikatna w swoim zachowaniu.Jak wszystkie psiaki z Radys jest gruba i ma matową,lepką sierść.Nie jest zbyt zadredziona więc może wystarczy tylko kąpiel i lekkie podcięcie.Spa dopiero po 10 czerwca bo Pani fryzjerka jest na urlopie.

04.06.18-szafirka

Alga w hoteliku cieszy się wolnością. Jest piękna w domu i w ogrodzie. Wykąpiemy ją, wyczeszemy, to w ogóle będzie cudo. W tygodniu odwiedzimy weterynarza i umówimy od razu na zabieg sterylizacji, jeśli okaże się, że nie miała.Potwierdzam, że sunia bardzo grzeczna, delikatna, obserwuje czujnie otoczenie, ale nie ze zdenerwowania, tylko ciekawości.

07.06.18-szafirka

Alga jest już czyściutka. Podczas kąpieli była grzeczna, spokojna. Niestety przy skórze pod sierścią ma sporo dredów, więc myślę, że umówię Algę na ich wycięcie. Wyczesaliśmy ile się dało, ale myślę, że specjalistycznymi grzebieniami usunie się resztę. Sunia u weta była również grzeczna, poddała się wszelkim "macaniom". Została zaczepiona na choroby zakaźne, sterylizowana nie była, więc umówiłam ją na 21 czerwca. Po przyjeździe do nas została odrobaczona i dostała krople na pchły i kleszcze. Wg zaświadczenia ze schronu, została zaszczepiona na wściekliznę w grudniu 2017 r. Wet potwierdził, że ma ok. 4 lata.

Alga stała się powodem sporego poruszenia w poczekalni. Wszyscy się nią zachwycali i rozmawiali między sobą kto by z rodziny mógłby ją adoptować.

23.06.18-szafirka

Alga jest dzielna, fajnie sobie radzi, czuje się dobrze, rana ładnie się goi. Waży 13,5 kg, w kłębie ma 43 cm.

24.06.18 - OLX na Wrocław-wyróżniony do 24.07.18

https://www.olx.pl/oferta/alga-dlugowlosa-pieknosc-szuka-domu-CID103-IDwgjH1.html

Alga - długowłosa piękność szuka domu.

Alga około 4-letnia suczka przebywa w Hoteliku dla Zwierząt w Nowej Soli(woj.lubuskie) Alga dała się poznać z bardzo dobrej strony. Jest psiakiem bardzo pozytywnym,szalenie przyjazna,miła,łagodna, subtelna,przemiła,spokojna,delikatna w swoim zachowaniu,wrażliwa,nienachalna,bardzo wpatrzona w człowieka. Ładnie chodzi na smyczy,zachowuje czystość w domu. Najlepszą przyjemnością dla Algi jest poddawanie się pieszczotom,głaskanie,przytulanie a także spacery.Kocha wszystko i wszystkich. Pozytywnie jest nastawiona do psiaków,kotków,lubi dzieci.Pięknie reprezentuje się w domu i na tle ogrodu.Ma przepiękną dłuższą sierść o różnych kolorach oraz przepiękne długie rzęsy.
Alga waży 13,5kg,w kłębie ma 43cm.Jest wysterylizowana i posiada pełny pakiet szczepień oraz czip.
Pokochaj cudną sunię w typie teriera,daj Aldze dom i to co najważniejsze,opiekę i miłość a ona odwdzięczy się wiernością,oddaniem i wniesie dużo radości do Twojego domu.
Kontakt:Hania

07.07.18 - Alga pojechała do swojego domku we Wrocławiu.

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Anulko za założenie wątku Aldze :) Rozmawiałam z Hanią i sunia jest spokojna i delikatna w swoim zachowaniu.Jak wszystkie psiaki z Radys jest gruba i ma matową,lepką sierść.Nie jest zbyt zadredziona więc może wystarczy tylko kąpiel i lekkie podcięcie.Spa dopiero po 10 czerwca bo Pani fryzjerka jest na urlopie.

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, Bogusik napisał:

Dziękuję Anulko za założenie wątku Aldze :) Rozmawiałam z Hanią i sunia jest spokojna i delikatna w swoim zachowaniu.Jak wszystkie psiaki z Radys jest gruba i ma matową,lepką sierść.Nie jest zbyt zadredziona więc może wystarczy tylko kąpiel i lekkie podcięcie.Spa dopiero po 10 czerwca bo Pani fryzjerka jest na urlopie.

Bogusik jak na pierwsze chwile to mamy optymistyczne wiadomości aby takie pozostały.Jeżeli chodzi o tuszę to ruch zrobi swoje i Alga po kilku tygodniach będzie jak igiełka.Ze SPA,trudno,musimy poczekać skoro nie ma w okolicy innego dobrego fryzjera.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Anula napisał:

Bogusik jak na pierwsze chwile to mamy optymistyczne wiadomości aby takie pozostały.Jeżeli chodzi o tuszę to ruch zrobi swoje i Alga po kilku tygodniach będzie jak igiełka.Ze SPA,trudno,musimy poczekać skoro nie ma w okolicy innego dobrego fryzjera.

Tak wiadomości optymistyczne :) Dzwoniłam do fryzjera,w którym p.Aneta obcina Majeczkę ale nie ma szans wcisnąć w tym miesiącu żadnego psiaka.Ceny też niestety ale wysokie....

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Anula napisał:

Alga na właściwym miejscu i we właściwym miejscu.Cudowna Alga.Na dobrą sprawę już mamy zdjęcia do ogłoszeń.

Czy Alga ma książeczkę,czy jest wysterylizowana,jakie ma szczepienia?

Alga ma tylko papierek ze szczepienia. Ale prawdę mówiąc nie sprawdziłam kiedy to szczepienie było robione. Raczej nie jest wysterylizowana , przynajmniej nie mam takiej informacji. Książeczkę trzeba będzie wyrobić.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Sara2011 napisał:

Alga ma tylko papierek ze szczepienia. Ale prawdę mówiąc nie sprawdziłam kiedy to szczepienie było robione. Raczej nie jest wysterylizowana , przynajmniej nie mam takiej informacji. Książeczkę trzeba będzie wyrobić.

To w takim razie trzeba dziewczynkę umawiać do weta,niech sprawdzi sterylizację i jak faktycznie jej brak to priorytetem jest zabieg bo może być tak,że dostanie cieczkę i zabieg się przeciągnie w terminie.

Ja dzisiaj opłacę hotelik za Algę.Założę i będziemy dalej myśleć aby zniwelować dług.

Od Bogusik i ode mnie pójdzie po 20,00zł deklaracji stałej za VI.Będziemy na początek już miały 40,00zł.

Jeszcze dojdzie koszt transportu Gorzów Wlkp.-Nowa Sól.

Link to comment
Share on other sites

Alga w hoteliku cieszy się wolnością. Jest piękna w domu i w ogrodzie. Wykąpiemy ją, wyczeszemy, to w ogóle będzie cudo. W tygodniu odwiedzimy weterynarza i umówimy od razu na zabieg sterylizacji, jeśli okaże się, że nie miała.

Potwierdzam, że sunia bardzo grzeczna, delikatna, obserwuje czujnie otoczenie, ale nie ze zdenerwowania, tylko ciekawości.

received_1006409009517785_450x600.jpeg

received_1006409016184451_450x600.jpeg

received_1006409032851116_450x600.jpeg

received_1006409036184449_450x600.jpeg

received_1006409049517781_450x600.jpeg

received_1006415109517175_450x600.jpeg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, szafirka napisał:

Transport wyniósł 100 zł, ponieważ fragment trasy był łączony.

Haniu bardzo dziękujemy za dogranie wszystkiego i za pomoc w transporcie.Jeżeli sunię wykąpiesz to będzie cudownie.

Dobrze,że będzie wizyta u weta bo chyba trzeba podać tabl.na robale i zakroplić na pchły i kleszcze.Kiedy sunia była szczepiona na wściekliznę?Bardzo proszę pamiętaj o książeczce.

Pieniążki zaraz przeleję za transport.Druga sunia,która przyjechała razem z Algą okazało się,że ma padaczkę.Masakra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...