Jump to content
Dogomania

Brak uwagi


jwroblewski

Recommended Posts

Cześć wszystkim! 
W grudniu ubiegłego roku adoptowaliśmy ze schroniska półtora roczną sunię. Jest wspaniała, cudowna i piękna, jednak mam jeden mały problem. Podczas spacerów ciągle ciągnie mi na smyczy a zwłaszcza kiedy widzi innego psa. W tym momencie Kira przestaje słuchać i zrobi wszystko co się da, by przywitać się z innym psem. Zazwyczaj próbuję podejść z nią na smyczy by się przywitała ale nie zawsze się da(np. kiedy pies jest po drugiej stronie ulicy). Problem pojawia się także, jeżeli Kira nie jest na smyczy. Jak zobaczy psa od razu do niego podbiega i nie reaguje na żadne komendy. W takim samym stopniu reaguje na małe dzieci, z którymi chce się bawić a dla niej zabawa rozpoczyna się skakaniem, czego małe dzieci zazwyczaj się przestraszą. 
Co robić w takich sytuacjach? 
Z góry dziękuję za pomoc. 
Pozdrawiam. 

Link to comment
Share on other sites

Poszukaj dobrego trenera, który prowadzi szkolenie także w grupach psów - suczka nauczy się chodzić na smyczy i reagować na polecenia chociaż obok biegają inne psy. Naucz, że przy powitaniu suka ma siadać - aby robiła to na polecenie. Starczy wiele razy na smyczy podprowadzać ją do ludzi, a potem do dzieci, smakołykiem naprowadzić w siad z poleceniem np "przywitaj", pochwalić i nagrodzić. Tylko trzeba to powtarzać wiele razy, zanim ona zrozumie o co chodzi.  Napisz, gdzie mieszkasz - może ktoś zna dobrego trenera w Twojej okolicy. Ja mogłabym wskazać Ci takiego trenera w Krakowie, w Zielonej Górze, w Pszowie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...