Jump to content
Dogomania

FREZJA z Radys z padaczką, spondylozą, głuchotą. Od 11.10.2023 w DT w Krakowie.


Recommended Posts

10 minut temu, hop! napisał:

Badania i czyszczenie zębów przesunięte ze względu na problem gastryczny i atak padaczkowy.

znowu atak:( hop! silny czy słaby? odnotowałaś jakąś przyczyne (nie wiem jak to określić- coś wskazywało?) ? czy mniej więcej wiemy juz coś o częstotliwości tych ataków?

Na zdjęciach Frezja wydaje się taka szczęśliwa i wolna od trosk, aż trudno uwierzyć, że choruje....piekne są te zdjęcia.

Myślałam, żeby powolutku szykować tekst do ogłoszeń Frezji...powolutku powybierać zdjęcia i może tak w przyszły wekend ruszyć? wątpie by dom pojawił się od razu, a ja wole na spokojnie dorabiać sobie ogłoszenia....co o tym myślisz?

Czy mogę przygotowac tekst na bazie tego co na watku napisałaś, a potem wkleje tutaj i jeszcze skorygujesz, dobrze? bo mam wrażenie że u Frezji sporo się zmienia z czasem...

Wygłaskaj nasze cudeńko od nas:)

 

Link to comment
Share on other sites

Hop! kupiła Frezji karmę (poz.1 z FV) . Frezja to straszny niejadek. Właściwie oprócz jedzenia ludzkiego nic nie chce jeść. Wszystko jest beee. Zakupiona karma, która jest karmą dla wybrednych psów na początku też była beee ale w końcu Frezja zaczęła ją jeść. Zobaczymy jak długo.

FV1.thumb.JPG.2986bb927386a02150cd01fef6bf1e93.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.07.2018 o 20:39, Sara2011 napisał:

Zakupiona karma, która jest karmą dla wybrednych psów na początku też była beee ale w końcu Frezja zaczęła ją jeść. Zobaczymy jak długo.

Były grymasy i bunty, przeszukiwanie stołu i blatów w kuchni, szukanie okruchów na podłodze, ale byłam nieugięta. Na razie problem z jedzeniem odpadł. Frezja pięknie zjada całe porcje nowej karmy. :-)

Dnia 20.07.2018 o 12:52, Radek napisał:

Piękna jest, na zdjęciach nic nie widać, że taka bidula schorowana. 

Nie widać, że jest chora. Zwykle zachowuje się jak zupełnie zdrowy, zadowolony z życia pies. To wprowadza w błąd i pozwala myśleć, że wszystko z nią w porządku. Potem przykra niespodzianka, a potem znowu dobrze...

Dnia 19.07.2018 o 20:16, kiyoshi napisał:

znowu atak:( hop! silny czy słaby? odnotowałaś jakąś przyczyne (nie wiem jak to określić- coś wskazywało?) ? czy mniej więcej wiemy juz coś o częstotliwości tych ataków?

Na zdjęciach Frezja wydaje się taka szczęśliwa i wolna od trosk, aż trudno uwierzyć, że choruje....piekne są te zdjęcia.

Myślałam, żeby powolutku szykować tekst do ogłoszeń Frezji...powolutku powybierać zdjęcia i może tak w przyszły wekend ruszyć? wątpie by dom pojawił się od razu, a ja wole na spokojnie dorabiać sobie ogłoszenia....co o tym myślisz?

Czy mogę przygotowac tekst na bazie tego co na watku napisałaś, a potem wkleje tutaj i jeszcze skorygujesz, dobrze? bo mam wrażenie że u Frezji sporo się zmienia z czasem...

Wygłaskaj nasze cudeńko od nas:)

 

Ataki są z tych słabszych, z zachowaniem świadomości, ale potrafią trwać długo. Nie ma reguły w ich pojawianiu się, zwykle było przed burzą. Były przypuszczenia wetów, że to na tle emocjonalnym i plany odstawienia leku w przyszłości. Moim zdaniem problemy neurologiczne są po jakimś urazie. Trzeba zrobić badania i zmodyfikować leczenie. Miałam dzisiaj iść z Frezją na badania, ale musiałam to przełożyć na jutro lub na środę. 

Do ogłaszania się nie wtrącam. Aktualne informacje o Frezji:

Wiek: 5-8 lat, waga: około 11 kg, wysokość w kłębie: około 42 cm. Jest drobaczona, ma komplet szczepień, chip, obrożę kiltix. Ma problemy z kręgosłupem (raz jest dobrze, a nawet super, czasami gorzej np. wpływ pogody), duży niedosłuch (radzi sobie bardzo dobrze na znanym terenie i w kontakcie z jedną osobą, przy większej liczbie ludzi, w obcym miejscu jest zdezorientowana, niespokojna, mniej kontaktowa), problemy neurologiczne (jeszcze będą badania i prawdopodobnie zmiany w leczeniu). Moim zdaniem niedosłuch, problemy z kręgosłupem i problemy neurologiczne u Frezji to wynik jakiegoś urazu (może wypadku samochodowego). Zęby trzeba wyczyścić (termin uzależniony od wyników badań i decyzji weta). Frezja jest wyjątkowo wybredna w jedzeniu. Już przesypia ładnie całe noce, ostatnio nawet nie budzi rano tylko czeka. Nie załatwia się w domu, nie niszczy (jedynie sprawa intensywnego użytkowania posłań, ale to żaden problem). Nie lubi samotności, ale już potrafi zostawać sama na jakiś czas i nie wpada w szał, tylko czasami trochę marudzi. Bardzo lubi zabawy z wybranymi psami. U mnie nie ma kłopotów w relacjach z innymi psami. Nie wiem, jak z kotami. Chętnie spędza czas w ogródku. Podczas spacerów po obcym terenie jest niespokojna, zdezorientowana. Potrafi chodzić na smyczy, stara się trzymać w pobliżu opiekuna. Jest posłuszna, grzeczna, bystra, pojętna, ciekawa wszystkiego, miła, kontaktowa, pogodna, aktywna, wszędobylska. Jako pies stale towarzyszący jest niezastąpiona. Moim zdaniem nie będzie się dobrze czuła w dużej rodzinie, w towarzystwie dzieci. Dom spokojny, stabilny, najlepiej dom z ogrodem. Przy dużym niedosłuchu, problemach emocjonalnych i neurologicznych Frezja najlepiej funkcjonuje w znanej, spokojnej atmosferze, w ustalonym rytmie dnia. Wszelkie zmiany, chaos niekorzystnie na nią wpływa. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję hop! za wieści o Frezji, za podsumowanie wiadomości o niej , co będzie bardzo przydatne do ogłoszeń. Niektóre wieści cieszą, niektóre martwią ale było wiadomo od początku jak tylko ujawniła się padaczka, że łatwo nie będzie. Zobaczymy.

Zdjęcia przecudowne <3 <3 <3. Nie mogę się na nie napatrzeć. I wydaje mi się, ze już sierść Frezji zaczyna odrastać, prawda ?

Link to comment
Share on other sites

 

1 godzinę temu, Sara2011 napisał:

Dziękuję hop! za wieści o Frezji, za podsumowanie wiadomości o niej , co będzie bardzo przydatne do ogłoszeń. Niektóre wieści cieszą, niektóre martwią ale było wiadomo od początku jak tylko ujawniła się padaczka, że łatwo nie będzie. Zobaczymy.

Zdjęcia przecudowne <3 <3 <3. Nie mogę się na nie napatrzeć. I wydaje mi się, ze już sierść Frezji zaczyna odrastać, prawda ?

Tak, sierść ładnie odrasta.

5 minut temu, Moli@ napisał:

Fajna panienka :)

Zdjęcia mogą zmylić ale czy mała nie jest po urazie głowy...czy oczy są na tym samym poziomie?

Myślę, że jest po urazie i stąd niedosłuch oraz problemy neurologiczne. Oczy miała obejrzane, są podobno w porządku, ale faktycznie czasami wygląda to tak, jakby oczy nie współpracowały ze sobą. Pewnie najlepszym i najdokładniejszym badaniem byłby rezonans. Mógłby potwierdzić lub wykluczyć zmiany pourazowe. 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, agat21 napisał:

Zdjęcia śliczne, ale wnioski dotyczące ewentualnych przyczyn ataków Frezji nie napawają optymizmem. :( Jak kosztowny jest rezonans?

Rezonans jest kosztowny( jakieś 800-1000 zł), wiąże się z narkozą i wyprawą do Warszawy lub Wrocławia. Na razie trzeba zrobić badania krwi, ustawić leczenie, a co potem, zobaczymy. Najważniejsze, żeby nie było ataków lub żeby występowały sporadycznie.

Link to comment
Share on other sites

Byłyśmy z Frezją w lecznicy. Czas oczekiwania na wizytę u weta wykorzystałam na zapoznanie Frezji z kotkiem. Na Frezji kot nie zrobił żadnego wrażenia. Nie zwracała na niego uwagi. Myślę, że dom z kotem wchodzi w grę.

Frezja waży 10,8 kg. Była grzeczna i spokojna podczas pobierania krwi. Teraz trzeba poczekać na wyniki. W drodze powrotnej kupiłam w aptece leki dla Frezji. W domu dostała porcję karmy i zjadła ją błyskawicznie. Wizyta u weta nie była dla niej stresująca. Humor jej dopisuje. :-) 

Niestety, teraz koszty... 

FREZJA BADANIA + LEKI.jpeg

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Sara2011 napisał:

Dziękuję hop!. Pieniążki przelane. Czekamy w takim razie na wyniki i dalsze zalecenia weta co do dawki lekówi ew. dalszego leczenia. Czy wiadomo kiedy będą znane wyniki ?

Przelewy za karmę i leczenie jak zwykle zrobiłaś błyskawicznie. Dzięki.

Wyniki powinny być dzisiaj lub jutro. Warszawski Laboklin prześle wyniki na e-mail lecznicy. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...