Jump to content
Dogomania

FREZJA z Radys z padaczką, spondylozą, głuchotą. Od 11.10.2023 w DT w Krakowie.


Recommended Posts

U Frezji dobrze. Zachowanie idealne, zero problemów. Wprowadzenie mokrego żwacza do jadłospisu bardzo pomogło. Apetyt lepszy, wypróżnienie unormowane, nie ma zjadania odchodów koleżanek i kolegów. Nadal bez ataków, chociaż były zachowania zwiastujące ataki. 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, hop! napisał:

U Frezji dobrze. Zachowanie idealne, zero problemów. Wprowadzenie mokrego żwacza do jadłospisu bardzo pomogło. Apetyt lepszy, wypróżnienie unormowane, nie ma zjadania odchodów koleżanek i kolegów. Nadal bez ataków, chociaż były zachowania zwiastujące ataki. 

Bardzo się cieszę że Frezulka grzeczna i ataków brak :).

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj po godz. 22 Frezja miała atak. Krótki, z tych lekkich. Od piątku jej zachowanie wskazywało na to, że atak będzie. Dzisiaj też jej zachowanie jest inne, niż zwykle i liczę się z wystąpieniem kolejnego ataku. U Frezji zachowania wynikające z choroby mogą być postrzegane jako problemy behawioralne. Sama tak myślałam na początku, ale teraz już wiem, że Frezja jest grzeczną, posłuszną, miłą, bystrą, komunikatywną suczką, a wszelkie zachowania niepożądane to wynik przewlekłej choroby. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, hop! napisał:

Z moich obserwacji wynika, że nie pora roku ma znaczenie, a zmiany pogodowe.

Nie mam dużego doświadczenia, tyle co z moim psem. W lecie słaniał się na nogach i musiał chodzić z mokrą szmatą na karku, bo upał go wykańczał. Może też wpływ ma to, że ma grube futro z gęstym podszerstkiem... Na zmiany pogody nie reaguje, niedawno miał szczepienie i też nie miało wpływu, ataki pojawiają się coraz częściej bez względu na cokolwiek. W styczniu będziemy musieli go uśpić... :(  Mam nadzieję, że Frezja będzie miała więcej szczęścia niż mój biedny Yoruś. Masz rację, że dziwne zachowania to od padaczki, a nie problem behawioralny.

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, kiyoshi napisał:

Zapraszam na bazarek, 30% dochodu dla Frezji :)

 

 

Razem z Frezją dziękujemy. :-)

 

Burzyło się w główce Frezji, chmurzyło, ale na szczęście skończyło się na jednym ataku. Wygląda na to, że będzie przerwa i normalne funkcjonowanie. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

hop!, jeżeli Frezja wykazuje aurę przed napadem padaczkowym , to może wet zdecyduje, żeby  podać dodatkową dawkę leku i nie dopuścić do napadu?

Aura jest lub jej nie ma. Czasami aura trwa kilka godzin i nie ma ataku. Ataki przebiegają bardzo nietypowo, bez utraty świadomości. Mogłabym zastosować wlewkę (Relsed), ale tak naprawdę nie wiem, w którym momencie, bo u Frezji wszystko przebiega inaczej. Dodatkowej dawki Luminalu nie mogę podać. Zresztą przy liczbie ataków od 1 do 3 miesięcznie i ich słabym nasileniu nie ma sensu nadużywanie leków, które nie są obojętne dla organizmu. Mogę jedynie porozmawiać z weterynarzami o wprowadzeniu dodatkowego leku np. nowej generacji. Tylko, że to będzie się opierać na metodzie prób i błędów. Gdyby Frezja miała zrobiony rezonans, pewnie byłby jakiś obraz tego, co się z nią tak naprawdę dzieje. Na dzień dzisiejszy jest przypuszczenie, że padaczka, głuchota i problem z kręgosłupem to wynik urazu. 

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Poker napisał:

Na pewno dodatkowa dawka Luminalu w momencie jak pojawia się  aura nie zaszkodzi suni. Nawet raz na jakiś czas podany niepotrzebnie Luminal jest mniejszym złem niż kolejny atak. Każdy napad sieje spustoszenie w mózgu.

Muszę porozmawiać z weterynarzami o takim rozwiązaniu. Nie jestem pewna, ale zdaje się, że nie stosuje się dodatkowych dawek Luminalu oprócz dawki ustalonej, podawanej co 12 godzin. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...