Jump to content
Dogomania

FREZJA z Radys z padaczką, spondylozą, głuchotą. Od 11.10.2023 w DT w Krakowie.


Recommended Posts

Dnia 3.08.2018 o 22:03, Radek napisał:

Dopiero dziś zajrzałem i jestem pod wrażeniem bieli zębów Frezji.

Wybielania nie było. To biel naturalna. :-)

 

U Frezji wszystko bardzo dobrze. Humor dopisuje, ataków nie ma. Tylko się cieszyć. :-) Karmę Exigent nadal chętnie zjada. Karma wystarczy jej tylko do piątku. Trzeba zamówić. Nie wiem, czy będzie jadła inną karmę suchą, a jeżeli już, to musi być drobna. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.08.2018 o 12:27, Radek napisał:

Myślałem, że było czyszczenie ząbków. 

Było czyszczenie, było wyrywanie. Napisałam żartobliwie, że nie było wybielania w kwestii bieli. Nie każdy psiak ma takie białe zęby nawet po czyszczeniu. Frezja jest z natury białozęba. :-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wstawiam fakturę za zakup karmy dla Frezji. Frezja jest strasznym niejadkiem, Hop! próbowała różnych karm, Frezja jedynie zjada ze smakiem karmę Royal exigent, która jest właśnie dla takich psów niejadków. Niestety karma ta jest bardzo droga więc za długo byśmy nie pociągnęli. Dlatego na próbę kupiłam 3kg karmy Bosch mini , która jest tańsza i aby chociaż mieszać z Royalem. Samej karmy Bosch tknąć nie chciała ale kiedy hop! pomieszała Boscha z Royalem , wsypała do pojemnika i te karmy trochę tak postały i przesiąkły zapachem wtedy Frezja zjadła taką mieszankę. Będziemy mieszać pół na pól.

 

Poz.2 i 3 na fakturze (poz.1 to karma dla Dolarka)

FV.thumb.JPG.adb22ef304de9059fb3dcb88cec421fd.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dla niejadków polecam karmę Fitmin - żółtą, z malutkimi granulkami. Moje staruszki też z suchych jadły tylko Royala. Kupiłam na próbę ten Fitmin bo mnie intrygowało, że malagos o nim często pisze, że kupiła, że psiaki wcinają z apetytem itd. I rzeczywiście, zajadają go z apetytem większym niż Royala. Worek 15-to kilowy, który miał wystarczyć na Bóg wie jak długo już dawno pokazał dno... Cenowo jest do ogarnięcia bo 15 kilo kosztuje niecałe 150 zł.Przynajmniej w zooplusie.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, AlfaLS napisał:

Dla niejadków polecam karmę Fitmin - żółtą, z malutkimi granulkami. Moje staruszki też z suchych jadły tylko Royala. Kupiłam na próbę ten Fitmin bo mnie intrygowało, że malagos o nim często pisze, że kupiła, że psiaki wcinają z apetytem itd. I rzeczywiście, zajadają go z apetytem większym niż Royala. Worek 15-to kilowy, który miał wystarczyć na Bóg wie jak długo już dawno pokazał dno... Cenowo jest do ogarnięcia bo 15 kilo kosztuje niecałe 150 zł.Przynajmniej w zooplusie.

Też polecam Fitmin, staruszka przyzwyczajona do domowego jedzenia wcina  z apetytem.

Wypatrzyłam karmę na wątkach malagos :)

Link to comment
Share on other sites

Niestety, nic z mieszania karm nie będzie. Frezja zaczęła wyrzucać z miski mieszankę i wyjada tylko Exigent. Przy tym wszystkim wyraźnie się denerwuje. Może dlatego w sobotę i w niedzielę miała po jednym lekkim ataku. Wczoraj wieczorem dałam jej już sam Exigent, dzisiaj tak samo. Grzecznie zjadła wszystko i jest spokojna. 

AlfaLS, Moli@, dzięki za info o karmie Fitmin. Chodzi Wam o ten Fitmin? Przydałaby się próbka.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, hop! napisał:

Niestety, nic z mieszania karm nie będzie. Frezja zaczęła wyrzucać z miski mieszankę i wyjada tylko Exigent. Przy tym wszystkim wyraźnie się denerwuje. Może dlatego w sobotę i w niedzielę miała po jednym lekkim ataku. Wczoraj wieczorem dałam jej już sam Exigent, dzisiaj tak samo. Grzecznie zjadła wszystko i jest spokojna. 

AlfaLS, Moli@, dzięki za info o karmie Fitmin. Chodzi Wam o ten Fitmin? Przydałaby się próbka.

https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/fitmin/for_life/442359?rrec=true&pr=product2_rr&slot=3&exprienceid=6556&strategyid=86395

Ja wypróbowałam tę dla seniorów i szczerze polecam dla starszych piesków. Roxi pluła innymi a na tą skusiła się ,)

Karma ma zmniejszoną wartość energetyczną a dla psów nadpobudliwych na bogato chyba lepiej jak nie jest.

Zapas zjadły, gdy dojedzie nowa dostawa mogę Ci wysłać do wypróbowania

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Moli@ napisał:

https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/fitmin/for_life/442359?rrec=true&pr=product2_rr&slot=3&exprienceid=6556&strategyid=86395

Ja wypróbowałam tę dla seniorów i szczerze polecam dla starszych piesków. Roxi pluła innymi a na tą skusiła się ,)

Karma ma zmniejszoną wartość energetyczną a dla psów nadpobudliwych na bogato chyba lepiej jak nie jest.

Zapas zjadły, gdy dojedzie nowa dostawa mogę Ci wysłać do wypróbowania

Moli a jakiej wielkości jest tak karma? czy dla psów mniejszych będzie dobra? (pytam pod kątem moich psów;))

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Moli@ napisał:

https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/fitmin/for_life/442359?rrec=true&pr=product2_rr&slot=3&exprienceid=6556&strategyid=86395

Ja wypróbowałam tę dla seniorów i szczerze polecam dla starszych piesków. Roxi pluła innymi a na tą skusiła się ,)

Karma ma zmniejszoną wartość energetyczną a dla psów nadpobudliwych na bogato chyba lepiej jak nie jest.

Zapas zjadły, gdy dojedzie nowa dostawa mogę Ci wysłać do wypróbowania

Karmy Fitmin z tej serii znam, ale u mnie się nie sprawdziły. Psy niezbyt chętnie jadły i niezbyt dobrze trawiły. 

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, hop! napisał:

Karmy Fitmin z tej serii znam, ale u mnie się nie sprawdziły. Psy niezbyt chętnie jadły i niezbyt dobrze trawiły. 

No proszę, jednak nie wszystkim pasują. No to mam szczęście, że moje maluchy wcinają i ładnie trawią bo na wyższą półkę mnie nie stać ,)

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Moli@ napisał:

No proszę, jednak nie wszystkim pasują. No to mam szczęście, że moje maluchy wcinają i ładnie trawią bo na wyższą półkę mnie nie stać ,)

Nie wszystkim pasują. W Fitmin Dog for Life są wymieszane różne zboża i różne mięsa... W efekcie u wrażliwszych psów problemy żołądkowe murowane. W tej samej cenie jest Brit - moim zdaniem lepszy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...