Jump to content
Dogomania

Metalowe schody :(


REVOLUTION

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

pewnie zależy od psa jak go tego nauczyć, i pewnie zależy czego sie konkretnie boi -  z twojego wpisu trudno zgadnąć

moja suka jako szczeniak od bezdomnej suki/ z pola  bardzo się bała schodów wewnętrznych / w kamienicy - nie chciała po nich chodzić

i poczatkowo w naszej kamienicy wnosiłam ją na 4 piętro, ale jednocześnie chodziłam z nią po wszelkich możliwych schodach w mieście, które były na zewnątrz (u nas jest dużo  przejść nad ulicami, cześć starych kamiennych, a cześć metalowych, żeberkowych)

i np idąc do parku czy w łąki zawsze droga jakoś tak prowadziła przez schody zewnętrzne,   najpierw te łatwiejsze kamienne, a potem tez przez metalowe i z kazdym przejściem było łatwiej

jak opanowała schody zewnętrzne, to i wewnętrzne przestały byc problemem, a i ja ją w międzyczasie zachęcałam do samodzielnego wchodzenia po schodach wewnatrz

przy czym to był szczeniak, wiele rzeczy go na początku przerażało. ale i fascynowało -wiec szybko poszło 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...