Jump to content
Dogomania

''Wypluwanie wody'' u psa


kingcharles

Recommended Posts

Witam,

Mam 2-letniego psa  Cavaliera kinga charlesa spaniel. Od zawsze, gdy wypija wodę po chwili wypluwa ją. Jest to woda ze śliną (czasami z odrobiną karmy) - nie jest są to wymioty, które są bardziej charakterystyczne czyli np. naciąganie psa. Byłem u weterynarza i powiedział, że pies ma prawdopodobnie wrażliwy żołądek, dostał krople dwa razy z rzędu na wizycie, ale chyba nic nie pomogło, nie pamiętam szczerze. Ale nawet jeżeli, nie wyobrażam sobie, żeby ciągle podawać mu jakieś krople... Uważam to zakrywanie problemu, a nie go leczenie.  Pies prócz tego, że wypluwa wodę czuje się w porządku, być może za dużo śpi. Ale myślę, może być to stan lekkiego odwodnienia, które kiedyś było u niego wykryte. No ale też przecież nie będę chodził z nim co chwilę podawać kroplówkę - nie dla tego, że mi się nie chce. Tylko po prostu będzie to męczące dla psa.

 

Macie swoje hipotezy, co może być przyczyną? 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kingcharles napisał:

Witam,

... Uważam to zakrywanie problemu, a nie go leczenie.  Pies prócz tego, że wypluwa wodę czuje się w porządku, być może za dużo śpi. Ale myślę, może być to stan lekkiego odwodnienia, które kiedyś było u niego wykryte.

 

.

To nie jest ani 'zakrywanie problemu,ani leczenie' z tej prostej przyczyny,że pies nie jest zdiagnozowany.

Wszelkie "prawdopodobnie" przemawia za ignorancją weta.Na pewno nie jest to normalny stan u psa - takie 'ulewanie'.Należałoby zrobic podstawowe badania krwi,a przede wszystkim USG przewodu pokarmowego (wpust,odzwiernik etc.) i jamy brzusznej.

To,że kiedyś pies był odwodniony nie ma najmniejszego znaczenia a poza tym,może,dlatego,że zwraca płyny dochodzi czasem do odwodnienia.Szczególnie w upały jest to stan niebezpieczny.

Pozostaje Ci chyba zmienić weta...

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, bou napisał:

To nie jest ani 'zakrywanie problemu,ani leczenie' z tej prostej przyczyny,że pies nie jest zdiagnozowany.

Wszelkie "prawdopodobnie" przemawia za ignorancją weta.Na pewno nie jest to normalny stan u psa - takie 'ulewanie'.Należałoby zrobic podstawowe badania krwi,a przede wszystkim USG przewodu pokarmowego (wpust,odzwiernik etc.) i jamy brzusznej.

To,że kiedyś pies był odwodniony nie ma najmniejszego znaczenia a poza tym,może,dlatego,że zwraca płyny dochodzi czasem do odwodnienia.Szczególnie w upały jest to stan niebezpieczny.

Pozostaje Ci chyba zmienić weta...

 

cześć bou,

dokładnie nie będę się wypowiadał na temat badań weta i co stwierdził. U weterynarza nie byłem ja tylko mama z siostrą. W każdym razie miał podawane krople na żołądek, ale to już jakiś rok temu. Na późniejszych wizytach u weta, aż do dzisiejszego dnia nie wspominaliśmy o tym. Teraz postaram się na wykonanie wszystkiego w kwestii poznania problemu.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przeczytałem o tak zwanym przełyku olbrzymim, to właśnie chyba to. :/ 

Dodam, że kupujące tego pieska płaciłem 1.5tyś zł, czyli jakieś o 1tyś mniej. Piesek był w tej cenie ponieważ ma wadę zgryzu, jednak wydaję mi się, że chodziło tutaj o tę przypadłość z 'ulewaniem wody'. Teraz chcę jechać do weterynarza NOWEGO i wykluczyć wszystkie inne możliwości i dowiedzieć się co dolega mojemu pieskowi. 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...