Jump to content
Dogomania

Chodsky pes i praski ratler na Śląsku


Cerro

Recommended Posts

Zbierałam się do założenia młodemu galerii od dawien dawna... w końcu się udało. ;)

Pod koniec zeszłego roku przywiozłam z Czech małego chodaczka. Rodowodowo chłopak nazywa się ASIOKA Třeštiprdlo, na imię domowe było kilka pomysłów, ale w końcu zostało to nadane przy narodzinach.

Nasze pierwsze spotkanie - mały miał 10 dni, oczywiście odwiedziny w hodowli...

DSC_7612.thumb.jpg.73a1e280235c4c0f93d6a0c448b55f26.jpg

 

Czteromiesięczny kawaler, oficjalnie obywatel Polski...

IMG_1439.thumb.jpg.c3c853f137b965ffc6c76326684681a1.jpg

 

Fotka z naszej pierwszej wystawy w klasie szczeniąt:

IMG_1509.thumb.jpg.14d6dd74d6902d1e9d92270f9a561d2f.jpg

 

I druga, z zeszłego weekendu, już w klasie młodzieży - po zdobyciu pierwszego tytułu do Championatu. :)

IMG_1602.thumb.jpg.ae78eb82b6c0bbbc5b924e45100b800e.jpg

Urosło się trochę dzieciakowi, ale już powoli stopuje. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.05.2018 o 16:28, jolkablaszczyk napisał:

No no rzeczywiście urosło sie chłopakowi :) śliczny jest :)

Dlaczego wybrałaś akurat tę rasę? 

Chciałam bezproblemowego psa, z którym będę mogła się pobawić w psie sporty. Wyszło jak wyszło, bo bezproblemowy to on owszem jest, ale przede wszystkim jeśli porównujemy z borderem ISDS. :P

Link to comment
Share on other sites

Aktywny, bardzo. Sprawny fizycznie... nawet bardziej. :) Ostatnio nauczył się na przykład wchodzić na garaż po samochodzie. :P I ma ban na przebywanie na podwórzu samemu. Hałaśliwy, również bardzo. Teraz już nauczył się dosyć ładnie odpoczywać, ale miałam u niego problemy z wyciszeniem i schizami, głównie gonieniem ogona.

Ładnie pracuje, jest bardzo żarty, kocha piłeczki, patyczki i dzieci (gonić, nie tulić), uwielbia się przytulać (byle nie do dzieci). Super ma nochal przede wszystkim i uwielbia węszyć. W ogóle zresztą lubi każdą pracę, na spacerze jak nie ćwiczymy tylko chodzimy to zaczyna się zabawiać w polowanie na zwierzynę... ale jest naprawdę meeega karny i zawsze wraca na zawołanie.

Z charakteru taki miły piesek, bardzo spolegliwy, delikatny psychicznie (bo fizycznie to czołg), ale bardzo zrównoważony, stabilny bym powiedziała.

Teraz się już mocno przez ten jego pracoholizm wkręciłam w robotę z psem, ćwiczymy bardzo intensywnie i odkąd tych treningów ma naprawdę dużo to w domu po prostu pada i śpi. ;) Więc właściwie już problematyczny nie jest, ale początki były trudne, bo pies biegał mi po ścianach a ja dostawałam piany, non stop coś było rozwalone i zjedzone. :P

Ogólnie jestem z niego strasznie zadowolona, chociaż spodziewałam się psa mniej wymagającego... ale też priorytety mi się zmieniły trochę i dzisiaj doceniam ten jego fajny balans między tym jak dobrze pracuje, i jak w gruncie rzeczy łatwy jest na co dzień.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 8.06.2018 o 11:53, Paulina94 napisał:

Śliczny :D Nigdy nie widziałam na żywo psa tej rasy :P

Wiele osób nie widziało, dzisiaj na wystawie w Bytomiu znowu mieliśmy "nalot" osób zainteresowanych rasą i prawie spóźniłam się przez to na ring. ;) Sama szczeniaka wzięłam w ciemno, jego matka była pierwszym chodskim, którego spotkałam.

IMG_1643.jpg.454238c14b1a8b39668aa2becccb65e3.jpg

2/3 młodzieżowego championatu za nami ;)

IMG_1623.thumb.jpg.59bcd0205f803c42c969833edbc20e32.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.06.2018 o 21:44, jolkablaszczyk napisał:

Widziałam zdj. z wystawy na FB :) gratulacje :)

Heh, no na FB miewam okresy wybudzenia ze snu zimowego i wtedy wciskam się wszedzie. :P Dzięki.

Dnia 11.06.2018 o 00:44, Patikujek napisał:

Ale piękniasty chłopak!!!!

Gratuluję zaczęcia championatu! To jeszcze jeden wniosek i będziemy świętować!

Mam nadzieję, że wkrótce. :D Dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Fajny piesek i charakter dobry. To,  że szalał to przecież normalne, to jeszcze jest psie dziecko a jak zdrowy to i energia go rozpierała. Ale napewno z czasem będzie coraz lepiej. Życzę ukończenia mlodzieżowego i zrobienia dorosłego championatu.

Link to comment
Share on other sites

Oj kochana, żeby to było takie proste. Mam wrażenie, że łatwiej było wyjechać niż wrócić. Ale bardzo bym chciała... także powoli ta myśl we mnie dojrzewa ...więc jest nadzieja, że w końcu się uda... nie jestem w stanie przewidzieć kiedy... rok, dwa, pięć... nie mam pojęcia. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.06.2018 o 18:29, dwbem napisał:

Fajny piesek i charakter dobry. To,  że szalał to przecież normalne, to jeszcze jest psie dziecko a jak zdrowy to i energia go rozpierała. Ale napewno z czasem będzie coraz lepiej. Życzę ukończenia mlodzieżowego i zrobienia dorosłego championatu.

Ja w nim nawet tę nutkę szaleństwa lubię. :D Teraz już jest bardzo karny jak na swój wiek, widać czasem jeszcze, że go nosi, ale panuje nad sobą.

Dnia 12.06.2018 o 23:56, Patikujek napisał:

A tak w ogóle skoro jesteś ze Śląska to może będziesz w Będzinie na wystawie? Chętnie bym was poznała na żywo

Chyba nie... mam nadzieję na Krakowie skończyć naszą przygodę z wystawami na ten rok. Kuszą mnie Europejska i właśnie Będzin, bo bardzo tamtejsze wystawy lubię, ale gdybyśmy w ten weekend zamknęli championat, to w sumie nie mam za bardzo po co tam jechać z młodym. A zawsze to jednak stres dla psa.

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Cerro napisał:

 

Chyba nie... mam nadzieję na Krakowie skończyć naszą przygodę z wystawami na ten rok. Kuszą mnie Europejska i właśnie Będzin, bo bardzo tamtejsze wystawy lubię, ale gdybyśmy w ten weekend zamknęli championat, to w sumie nie mam za bardzo po co tam jechać z młodym. A zawsze to jednak stres dla psa.

Oj szkoda. No my na EDS będziemy, ale Kraków niestety nie

Link to comment
Share on other sites

Piesek dzisiaj na ringu dostał głupawki, co w połączeniu z kuriozalnym opisem (ja w końcu nie wiem, jakiego kątowania oczekiwała sędzina, poza tym że innego niż wzorzec) sprawiło, że krakowski CACIB to ja będę wspominać dłuuuuuuugo.

IMG_1670.thumb.jpg.2e2a037fb0fe0867e440a9ac73a9aca5.jpg

IMG_1685.thumb.jpg.a2ba735cbf4b7a97d11bd7c393c39fe6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...