Jump to content
Dogomania
kubaa__loccos

3 miesięczny szczeniak amstaffa gryzie i warczy j

Recommended Posts

Witam. Od tygodnia mam 3 miesiecznego szczeniaka amstaffa , w domu wskakuje na wszystkie łóżka czasem nawet na stół , jak go ściągam to warczy a nawet gryzie że az krew sie poleje , tak samo jak wezmie jakiegos śmiecia do pyska i chce mu go odebrac , jak go wyprowadze na podwórko ze smyczą to upiera sie jak osioł , a jak go puszcze z niej to sie próbuje z nim bawic , a jak przestane to ucieka jak najdalej i na nic nie reaguje , jak uda sie go zapiac z powrotem tez warczy i gryzie 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ze jaki jest??? "niedobry...acha.A dwuletnie dziecko - rozbiegane I ryczące z byle powodu tez jest "niedobre"?

Wziąłes psa ostrej rasy,potrzebującego dobrego,świadomego opiekuna,a Ty chyba fiołkowego pojęcia nie masz o wychowaniu szczeniaka.Masz w domu psie dziecko...Tylko od Ciebie zależy co z niego wyrośnie.Skontaktuj sie ze szkoleniowcem,zapiszcie sie do psiego przedszkola,inaczej nie dasz rady wychować staffika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Psiak jest wymagającej rasy - najwyższy czas zabrać się więc za jego szkolenie. Pies niestety nie rodzi się z wiedzą, czego oczekuje od niego człowiek - nie wie, że nie wolno wskakiwać na meble, podgryzać czy że oczekuje się od niego powracania na zawołanie. Dodatkowo szczeniaka rozpiera energia i wszystko wydaje się mu fascynujące. Trzeba po prostu cierpliwie pracować z psem pokazując mu po kolei co jest dozwolone, a co nie. Punktem wyjścia jest sygnalizowanie psu, czy jego zachowanie jest poprawne:

  • nagradzanie, gdy dobrze wykona zadanie (np. podejdzie na zawołanie). Można np. dać przysmak, pobawić się ulubioną zabawką,
  • sygnalizowanie, gdy pies robi coś niewłaściwego (np. gryzie ręce, niszczy przedmioty). Psa można skarcić np. stanowczym tonem głosu, utratą zainteresowania - odwróceniem się, odejściem od psa.

Przed Wami długa droga, na pewno trzeba uzbroić się w dużo cierpliwości i wyrozumiałości oraz oczywiście poświęcić psu dużo czasu. Życzymy powodzenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boże, dlaczego ludzie nie próbują najpierw porozmawiać z hodowcą, innymi włascicielami psów, poczytać jakąś mądrą książkę o wychowywaniu psa zanim kupią szczeniaka i to trudniejszej rasy. I dlaczego chcą, żeby małe psie dziecko miało już rozum dorosłego człowieka choć czasem wątpię czy dorośli ludzie mają rozum. Od kilkunastoletniego dziecka często niczego się nie wymaga bo to jeszcze dziecko i nie rozumie ale od kilkumiesięcznego psiego dziecka wymaga się, żeby urodził się już wyszkolony i dorosły.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Announcements

×