Jump to content
Dogomania

Mały plaskaty Gucio z wielkim guzem na pyszczku za TM – nie udało mu się pokonać choroby:(


Recommended Posts

20 godzin temu, Radek napisał:

Oby leczenie pomogło. Jak znacznie jest przekroczone ALT? 

 

17 godzin temu, Bgra 605 989 789 napisał:

Zaglądam do Gucia,jak wysoko przekroczone normy ? jak wygląda obraz wątroby w Usg? buziaki dla malucha!

Przy normie  w granicach 30- 60 U/l Gucio ma 111,31 U/l

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2018‎-‎08‎-‎16 o 11:18, Poker napisał:

Tolu, dlaczego ma być ponownie robione CT? Czego można się spodziewać?  Poprawy raczej nie. Czy jest stan stabilny czy jest pogorszenie nie ma większego znaczenia. Wiadomo przecież ,że operacji nie będzie.

Czy nie szkoda męczyć Gucia i poświęcać  dużo kasy tylko dla samej wiedzy? Ja bym swojego psa nie badała. Najważniejszy jest stan Gucia, a wygląda z opisów ,że na szczęście nie pogarsza się.

 

17 godzin temu, bou napisał:

Poker,jak widzisz, był taki plan w związku z rozbieznościami w ocenie zmian,żeby zrobić dla celów porównawczych drugi raz TK. Moja wetka zobowiązała się do konsultacji wyników badań Gucia z Twoim dr K.  przy okazji 'ichniego' sympozjum.Miało się odbyć we wrześniu,teraz okazuje się,że będzie w okolicach listopada.

Teraz sama się zastanawiam co jest dla Gucia najlepsze...dać mu spokój,czy drążyć temat.Musi zadecydować Tola i Pani Alicja,któtra ma Gucia 24/24 h.

 

 

17 godzin temu, Poker napisał:

bou, " mój " radiolog wyraził się absolutnie zdecydowanie i jednoznacznie. Sądzę ,że się nie mylił. Czy to jego pomysł ,żeby powtórzyć TK?

Powtórzę się jeszcze raz. Co ma wnieść kolejny tomograf ? Jeżeli zmiany się posunęły to co? A jeżeli nic się nie zmieniło to co ?  Wygląda na to ,że badanie ma być wykonane dla samej wiedzy. Tylko po co? Czy ktoś podejmie się odbudowy całego kostnego rusztowania nosa?

W moim odczuciu najważniejszy jest stan Gucia i nim należy się kierować w dalszym postępowaniu.

My też tutaj cały czas zastanawiamy się, co jest dla Gucia najlepsze, myślimy cały czas...

Ty Poker wiesz, że TO u Gucia to nowotwór, podobnie chyba jak większość osób na wątku; a my tutaj wciąż jeszcze mamy nadzieję, którą dają nam te właśnie wspomniane przez bou rozbieżności...

Guz ewidentnie powiększył się, nie ma natomiast zmian w zachowaniu Gutka - ma apetyt, ma siłę spacerować, bawić się, biegać, cieszyć. 

Zgadzam się, że kolejne badanie nie wniesie w życie Gutka niczego nowego, bo operacji nie będzie; może tylko dać nam pewność, że to nowotwór?

Myślałam, że przy tej  pewnej już diagnozie będziemy bardziej wiedzieć, co robić dalej, na czym się szczególnie skupić...

Lekarze w Lublinie, z którymi rozmawiał TZ przy umawianiu CT podtrzymują wcześniejszą diagnozę, nawet po informacji, że guz powiększył się.

Naprawdę nie wiem, co dalej...

 

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, bou napisał:

Tolu,to poziom kreatyniny decyduje o mozliwości wykonania tomografi,nie ALAT.Swoją drogą,usg powinno dać odpowiedz na pytanie cob dzieje się z wątrobą.Czy są to zmioany przerzutowe,czy nie...

To nie ja mam wątpliwości, czy przy takich wynikach wykonywać TK, ja tylko pisałam o tym co TZ usłyszał od weta...

USG na razie nie umawialiśmy, jesteśmy nadal poza Zamościem.

Link to comment
Share on other sites

Tolu, nadal nie widzę sensu robienia TK. Nie będę powtarzać dlaczego tak uważam. Bez względu na przyczynę tzn. czy to nowotwór czy coś innego, najważniejszy jest stan Gucia. I TK nie wyjaśni na czym się skupić tylko jego samopoczucie. W medycynie tak jest ,że 2+2 rzadko = 4. Nieraz wyniki pacjenta są świetne ,a on umiera. Inny zgodnie z wynikami powinien juz nie żyć ,a on miewa się całkiem nieźle.

Po co fundować chłopakowi naświetlanie i narkozę, przy czym koszty nie są obojętne. Dużo psów czeka na pomoc, która pozwoli im żyć w dłużej zdrowiu albo nie głodować.

Te 111 ALT to drobiazg , którym nawet szkoda sobie głowę zawracać.

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowałam się na adopcję Gucia.Ten kochany piesek jest u nas prawie 4 miesiące.Wymaga ciągłej obserwacji i czujności ale razem dobrze sobie radzimy,Ma racje Poker,To stan Gucia pokaże co mu jest.Kropelki od Poker to duża ulga dla Gucia.Liczę na dalszy kontakt.

 

  • Like 5
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, guccio napisał:

Zdecydowałam się na adopcję Gucia.Ten kochany piesek jest u nas prawie 4 miesiące.Wymaga ciągłej obserwacji i czujności ale razem dobrze sobie radzimy,Ma racje Poker,To stan Gucia pokaże co mu jest.Kropelki od Poker to duża ulga dla Gucia.Liczę na dalszy kontakt.

 

O rany,niesamowita wiadomość.Cudowna wiadomość,cuda się zdarzają i to jest prawdą.Dziękuję z całego serca za Gucia.Chłopczyk ma dom i to jest najwspanialsze co mogłam usłyszeć.

                                                                                gify kwiaty

 

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, guccio napisał:

Zdecydowałam się na adopcję Gucia.Ten kochany piesek jest u nas prawie 4 miesiące.Wymaga ciągłej obserwacji i czujności ale razem dobrze sobie radzimy,Ma racje Poker,To stan Gucia pokaże co mu jest.Kropelki od Poker to duża ulga dla Gucia.Liczę na dalszy kontakt.

 

Szacunek ogromny...dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Poker napisał:

Mam nadzieję ,że w razie potrzeby nie opuścimy Gucia i jego pańci. 

Tylko zaglądam i piszę, ale jeśli była by potrzeba wsparcia w inny sposób na pewno Gucio i Pańcia mogą na mnie liczyć.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...