Jump to content
Dogomania

POJAWIŁ SIE GUZ I POTRZEBA OPERACJI !!! CHORE SERCE !!! Starsza suczka z gnijącymi oczami juz poza schroniskiem.....pomóż proszę....


Recommended Posts

3 minuty temu, Marysia O. napisał:

Super, cieszę się, że lek się przyda i pomoże jeszcze jakiemuś psiakowi. Właśnie sprawdziłam i adres mam, już zapakowałam do koperty, postaram się dzisiaj, najpóźniej jutro podjechać na pocztę i wysłać :)

:)

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Anecik napisał:

Sunia już po wizycie. Waży 11,800, jest w wieku ok.10,11 lat. Ma zastoinową niewydolność serca - dostała 2 lekarstwa które powinna już w zasadzie brać zawsze, na zmiany pod oczami dostała maść i krople do oczu. Po oczyszczeniu tych miejsc pod oczami ma teraz żywe mięso :( Bardzo ciężko oddycha, ładnie je. Zakupiłam jej preparat na kleszcze oraz tablety na robale. Faktura wystawiona na elik na kwotę 188 zł - wet wyśle pocztą. Jest wysterylizowana.

I hit - sunia jest zaczipowana!!!

Nie wiem czy da się odnaleźć właściciela bo czip nie jest z bazy selfie animal (tak przekazał wet ) ale może ktoś....coś....

Nr chipa - 939000001009811

Faktury jeszcze nie dostałam, jak tylko dostanę zaraz zrobię przelew.

Biedna sunia :( Nie dość oczy, to jeszcze serduszko chore.

Jeśli to czip ze schronu, to możliwe, że w ogóle nigdzie nie jest zarejestrowany. Niestety schroniska tak właśnie robią. Po jaka cholerę czipują psa, jeśli nigdzie nie rejestrują czipa! Kasa wyrzucona. Dosłownie wyrzucona, bo nic za ten czipem nie idzie.
 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Chore serduszko... biedna :( Oby oczka dało się jak najszybciej wyleczyć.

Z tego, co wiem jet kilka bazd danych, może w którejś z nich jest zachipowana.

EDIT: Suni nie ma na:
- safe-animal 
- identyfikacja.pl
- vetid,
- chwiladlapupila,
- cbdzoe,
- chip-animals,
- findmypet

Może to jakiś chip schroniskowy?

Odrabiam zaległości i dotarłam do Twojego postu Tysiu :) No właśnie, może to schroniskowy czip.

I po co jest tyle różnych baz ???? Powinno to być odgórnie uregulowane, tak jak rejestracja np samochodów (sorki za porównanie) - wszystkie numery w jednej bazie i obowiązek rejestracji bezpośrednio po zaczipowaniu. Tylko wtedy czipowanie ma sens. W przeciwnym razie strata czasu i pieniędzy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, elik napisał:

Odrabiam zaległości i dotarłam do Twojego postu Tysiu :) No właśnie, może to schroniskowy czip.

I po co jest tyle różnych baz ???? Powinno to być odgórnie uregulowane, tak jak rejestracja np samochodów (sorki za porównanie) - wszystkie numery w jednej bazie i obowiązek rejestracji bezpośrednio po zaczipowaniu. Tylko wtedy czipowanie ma sens. W przeciwnym razie strata czasu i pieniędzy.

I jest to schroniskowy chip, jak się okazało.

Dlatego chip w sam sobie nie jest aż tak skuteczny... bo baz jest sporo... :( więcej niż tutaj podałam, ale innych nie znam... :( Jeszcze sa lokalne często, np. UM Wrocław ma własną bazę... ludzie nie wiedzą, że trzeba chip rejestrować, a potem rejestrują do jednej - bo i większość baz jest płatnych... dlatego też oprócz chipu, niezastapiona jest adresówka.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, agat21 napisał:

A czy moja wpłata z zeszłego tygodnia doszła?

Bardzo przepraszam za tą małą zwłokę w aktualizacji finansów suni.  Spowodowane to jest koniecznością  wyjazdu do Krakowa w poniedziałek właśnie i tym, że zapomniałam zabrać z sobą pendriwu, na którym mam plik Excela,  w którym zapisuję wpłaty na konta psiaków w banku po czym aktualizuję stany kont na dogo.  Aktualizacja finansów na dogo i nie zapisanie ich w Excelu spowoduje "rozjechanie" stanów kont na dogo ze stanem kont psiaków zpisane w Exlecu. 

Zapytanie zobligowało mnie do aktualizacji finansów suni, ale zrobię tylko tą aktualizację. Jutro wracamy na działkę i uzupełnię finanse pozostałych psiaków.

Twoja wpłata wpłynęła na konto suni w tym tygodniu przedwczoraj tj. w poniedziałek 21.05. :)

W tym tygodniu na konto suni wpłynęły poniższe kwoty:

....  ..........10,00   -   dwbem   -  21.05.

....  ..........30,00   -   Agat21   -  21.05.

....  ..........10,00   -   malti   -  21.05.

....  ..........40,00   -   Anna GR   V  -  21.05.

....  ..........85,00   -   środki fin. po Dramacie, który ma już DS   -  23.05.

Aktualnie na koncie suni jest 1.032,50 zł.

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Anecik napisał:

Na serce dostała Enarenal i Cardin Sure.  Ma brać stale - jeden z nich jest ludzki ponieważ weterynaryjny jest bardzo drogi. 

Czyszczenie oczek odbyło się bez znieczulenia ponieważ musiałaby być znieczulana przy każdym czyszczeniu które mam wykonywać przed każdym smarowaniem maścią (przynajmniej na razie).  Stan oczu jest spowodowany zaniedbaniem. Zmiany są jednakowe w obu oczkach. Zalecono Dicortineff - vet i Neomycynę 

188 zł to koszt wizyty razem z lekami. Na serduszko na jakiś czas wystarczy,  na oczy pewnie trzeba będzie dokupić.  Później rozliczę transport.  Dziś ją odrobaczę a w sobotę lub niedzielę wykąpię i zakropię na pchły i kleszcze. 

Mój Binguś, z powodu niedomykania zastawki, miał bardzo powiększoną jedną komorę serca i dostawał m.in. właśnie Cardin Sure. Co pół roku miał robione badania i modyfikowana dawka leków. Czy wet zalecił ponowne echo serca ?

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, jaguska napisał:

Wszedł, wszedł, tylko co ma pisać jak nie może pomóc :(.

Moi deklarowicze są niestety słabo adopcyjni, kibicuję suni po cichutku.

To daj głos od czasu do czasu :)

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, ewu napisał:

Agnieszko smycz i szelki kupiłam na allegro ( kupiłam 6 zestawów), wpadło po 30 zł za komplet.

To bardzo tanio, niestety nie mam paragonu.

 

5 godzin temu, MALWA napisał:

Ok. Przekaze elik, by zrobila do Ciebie zwrot 30 zl za szelki i smycz.

 

ELICZKU  - zrób proszę przelew do ewu na kwote 30 zł   (zwrot za szelki i smycz).

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Marysia O. napisał:

Super, cieszę się, że lek się przyda i pomoże jeszcze jakiemuś psiakowi. Właśnie sprawdziłam i adres mam, już zapakowałam do koperty, postaram się dzisiaj, najpóźniej jutro podjechać na pocztę i wysłać :)

 

Pięknie dziękuje za lek dla suni !

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

I jest to schroniskowy chip, jak się okazało.

Dlatego chip w sam sobie nie jest aż tak skuteczny... bo baz jest sporo... :( więcej niż tutaj podałam, ale innych nie znam... :( Jeszcze sa lokalne często, np. UM Wrocław ma własną bazę... ludzie nie wiedzą, że trzeba chip rejestrować, a potem rejestrują do jednej - bo i większość baz jest płatnych... dlatego też oprócz chipu, niezastapiona jest adresówka.

 

Wstyd się przyznać, ale sama nie wiedziałam, ze muszę zarejestrować.

osia przyjechała bez czipu, ale Grafi miał w książeczce, którą odstałam ze schroniska wklejony jakiś numer. Będąc u weta na szczepieniu zapytałam co to za nr, i wtedy dowiedziałam się, ze czip i trzeba zarejestrować, bo schroniska czipują, ale rejestrować ma sobie przyszły właściciel. Wówczas zaczipowałam od razu Tosię. Oba mają czipy i wklepane gdzie trzeba.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, elik napisał:

Bardzo przepraszam za tą małą zwłokę w aktualizacji finansów suni.  Spowodowane to jest koniecznością  wyjazdu do Krakowa w poniedziałek właśnie i tym, że zapomniałam zabrać z sobą pendriwu, na którym mam plik Excela,  w którym zapisuję wpłaty na konta psiaków w banku po czym aktualizuję stany kont na dogo.  Aktualizacja finansów na dogo i nie zapisanie ich w Excelu spowoduje "rozjechanie" stanów kont na dogo ze stanem kont psiaków zpisane w Exlecu. 

Zapytanie zobligowało mnie do aktualizacji finansów suni, ale zrobię tylko tą aktualizację. Jutro wracamy na działkę i uzupełnię finanse pozostałych psiaków.

Twoja wpłata wpłynęła na konto suni w tym tygodniu przedwczoraj tj. w poniedziałek 21.05. :)

W tym tygodniu na konto suni wpłynęły poniższe kwoty:

....  ..........10,00   -   dwbem   -  21.05.

....  ..........30,00   -   Agat21   -  21.05.

....  ..........10,00   -   malti   -  21.05.

....  ..........40,00   -   Anna GR   V  -  21.05.

....  ..........85,00   -   środki fin. po Dramacie, który ma już DS   -  23.05.

Aktualnie na koncie suni jest 1.032,50 zł.

 

 

Dziękuję za rozliczenie  :)

 

A wpłacającym pięknie dziękuję za pomoc dla suni  !

Link to comment
Share on other sites

57 minut temu, Dusia-Duszka napisał:

Anecik między kąpielą a zakropieniem musi być odstęp czasu w zależności od kropli. Poczytaj w ulotce, jak jest przy tych, które używasz. 

Wiem :) to był taki skrót myślowy.....

DSC_5243.jpg.2b7538ec9294e949198ea695c092642b.jpg

 

DSC_5238.jpg.208a5627cba16ae4a65d9ee0572bcfbd.jpg

 

DSC_5241.jpg.e1fc162bd66063f991870a905e2c9916.jpg

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anecik napisał:

Na psiaki nie zwraca uwagi ewentualnie jak jakiś dochodzi za blisko to powarkuje.

Ma spory apetyt więc szybko nabierze ciałka.

 

DSC_5225.JPG.d7f7eed673e4ba5871ff8c482e19bd2a.JPG

 

DSC_5233.JPG.7b015bfcdb3e396698dce94cb5e69916.JPG

 

DSC_5234.JPG.66ec36f47365e5884520bbd2b41a33c1.JPG

 

DSC_5235.JPG.8f10c002d25a1b5693552cbde60a706f.JPG

 

DSC_5236.JPG.fba271c847c8757b3a05527712e0dca3.JPG

 

 

 

2 godziny temu, Anecik napisał:

DSC_5239.JPG.40c4417e5a1aa3d9a0a409338407e5be.JPG

 

 

 

DSC_5246.JPG.3e1b26928b459805f7e1d3371f9d6a6e.JPG

 

Śliczna suczka ! I taka dumna !

Ona chyba ma coś z charta ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...