Jump to content
Dogomania

POJAWIŁ SIE GUZ I POTRZEBA OPERACJI !!! CHORE SERCE !!! Starsza suczka z gnijącymi oczami juz poza schroniskiem.....pomóż proszę....


Recommended Posts

Chore serduszko... biedna :( Oby oczka dało się jak najszybciej wyleczyć.

Z tego, co wiem jet kilka bazd danych, może w którejś z nich jest zachipowana.

EDIT: Suni nie ma na:
- safe-animal 
- identyfikacja.pl
- vetid,
- chwiladlapupila,
- cbdzoe,
- chip-animals,
- findmypet

Może to jakiś chip schroniskowy?

Link to comment
Share on other sites

Smutne, że do chorych oczu dochodzi jeszcze serduszko. A co dostała na serce? Pewnie Vetmedin (lub Cardisure) i Lotensin:(

Próbowałam odnaleźć czip, ale wyskakuje mi wszędzie, że nie ma takiego numeru:( Może po numerze serii można jakoś dojść gdzie była zaczipowana, u jakiego weta?

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Anecik napisał:

Sunia już po wizycie. Waży 11,800, jest w wieku ok.10,11 lat. Ma zastoinową niewydolność serca - dostała 2 lekarstwa które powinna już w zasadzie brać zawsze, na zmiany pod oczami dostała maść i krople do oczu. Po oczyszczeniu tych miejsc pod oczami ma teraz żywe mięso :( Bardzo ciężko oddycha, ładnie je. Zakupiłam jej preparat na kleszcze oraz tablety na robale. Faktura wystawiona na elik na kwotę 188 zł - wet wyśle pocztą. Jest wysterylizowana.

 

I hit - sunia jest zaczipowana!!!

Nie wiem czy da się odnaleźć właściciela bo czip nie jest z bazy selfie animal (tak przekazał wet ) ale może ktoś....coś....

Nr chipa - 939000001009811

Dziekuje za szubka wizyte.

Bardzo skutna wiesc o chorym serduszku, ale w tej calej sytuacji suczk miała szczescie, ze jest w hoteliku, bo w przeciwnym rązie  nadal bysmy niec nie wiedzialy, ze suczka jest tak powaznie chora. 

Jakie leki otrzymala na serce ?

Co do oczek, to czym sa spowodowane zmiany pod oczami, czy sa tak samo duze w obu oczach ? Czy czeszczepienie odbylo sie pod znieczuleniem ? Jakie leki zalecono ?

Czy faktura na 188 zl zawiera rowniez koszt zakupu lekow ?

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, MALWA napisał:

Dziekuje za szubka wizyte.

Bardzo skutna wiesc o chorym serduszku, ale w tej calej sytuacji suczk miała szczescie, ze jest w hoteliku, bo w przeciwnym rązie  nadal bysmy niec nie wiedzialy, ze suczka jest tak powaznie chora. 

Jakie leki otrzymala na serce ?

Co do oczek, to czym sa spowodowane zmiany pod oczami, czy sa tak samo duze w obu oczach ? Czy czeszczepienie odbylo sie pod znieczuleniem ? Jakie leki zalecono ?

Czy faktura na 188 zl zawiera rowniez koszt zakupu lekow ?

Na serce dostała Enarenal i Cardin Sure.  Ma brać stale - jeden z nich jest ludzki ponieważ weterynaryjny jest bardzo drogi. 

Czyszczenie oczek odbyło się bez znieczulenia ponieważ musiałaby być znieczulana przy każdym czyszczeniu które mam wykonywać przed każdym smarowaniem maścią (przynajmniej na razie).  Stan oczu jest spowodowany zaniedbaniem. Zmiany są jednakowe w obu oczkach. Zalecono Dicortineff - vet i Neomycynę 

188 zł to koszt wizyty razem z lekami. Na serduszko na jakiś czas wystarczy,  na oczy pewnie trzeba będzie dokupić.  Później rozliczę transport.  Dziś ją odrobaczę a w sobotę lub niedzielę wykąpię i zakropię na pchły i kleszcze. 

Link to comment
Share on other sites

Cytat
  12 godzin temu, MALWA napisał:

Tak, wyslalam ponad 100 zaproszen... 

Nawet nie wiem czy z tych zaproszen ktos tu w ogole wszedl....:(

Przykre :(

Wszedł, wszedł, tylko co ma pisać jak nie może pomóc :(.

Moi deklarowicze są niestety słabo adopcyjni, kibicuję suni po cichutku.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Chore serduszko... biedna :( Oby oczka dało się jak najszybciej wyleczyć.

Z tego, co wiem jet kilka bazd danych, może w którejś z nich jest zachipowana.

EDIT: Suni nie ma na:
- safe-animal 
- identyfikacja.pl
- vetid,
- chwiladlapupila,
- cbdzoe,
- chip-animals,
- findmypet

Może to jakiś chip schroniskowy?

Wazne, ze wiemy, ze jest chora i teraz mozna juz ja leczyc. 

Kilka kat temu odszedl moj westie terier, u ktorego prawie dwa lata przed smiercia stwierdzono niedomykalnosc zastawki dwudzielnej. Dostawal Cardisure i co jeszcze. Dzieki lekom zyl. Moze pozylby dluzej, gdyby nie nowotwor pluc......i tak mi sie od razu skojarzyl, gdy anetka napisala, ze sunia ciezko oddycha, bo on z chorym serduszkiem ciagle dyszal, szybko sie meczyl.

A do do czipu; to czy sa inne bazy, niz te wskazane tutaj ?

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, agat21 napisał:

A czy moja wpłata z zeszłego tygodnia doszła?

Z ustaleniem czy wplata jest poczekajmy na elik. Wiem, ze ona sie teraz przemieszczala, miała tez problem z komputerem.

Napisze do elik, by jesli to mozliwe sprawdzila wplaty.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anecik napisał:

Na serce dostała Enarenal i Cardin Sure.  Ma brać stale - jeden z nich jest ludzki ponieważ weterynaryjny jest bardzo drogi. 

Czyszczenie oczek odbyło się bez znieczulenia ponieważ musiałaby być znieczulana przy każdym czyszczeniu które mam wykonywać przed każdym smarowaniem maścią (przynajmniej na razie).  Stan oczu jest spowodowany zaniedbaniem. Zmiany są jednakowe w obu oczkach. Zalecono Dicortineff - vet i Neomycynę 

188 zł to koszt wizyty razem z lekami. Na serduszko na jakiś czas wystarczy,  na oczy pewnie trzeba będzie dokupić.  Później rozliczę transport.  Dziś ją odrobaczę a w sobotę lub niedzielę wykąpię i zakropię na pchły i kleszcze. 

Leki zapisałam, pozniej ustalimy w jaki sposob beda uzupelniane.

Co do oczek, to glupie pytanie bylo. W jej stanie znieczulenie jest obciazeniem, tyle, ze pomyslalam, ze to czyszczenie musialo ja bardzo bolec. 

Anecik dziekuje za troskliwa opieke. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anecik napisał:

Na serce dostała Enarenal i Cardin Sure.  Ma brać stale - jeden z nich jest ludzki ponieważ weterynaryjny jest bardzo drogi. 

Czyszczenie oczek odbyło się bez znieczulenia ponieważ musiałaby być znieczulana przy każdym czyszczeniu które mam wykonywać przed każdym smarowaniem maścią (przynajmniej na razie).  Stan oczu jest spowodowany zaniedbaniem. Zmiany są jednakowe w obu oczkach. Zalecono Dicortineff - vet i Neomycynę 

188 zł to koszt wizyty razem z lekami. Na serduszko na jakiś czas wystarczy,  na oczy pewnie trzeba będzie dokupić.  Później rozliczę transport.  Dziś ją odrobaczę a w sobotę lub niedzielę wykąpię i zakropię na pchły i kleszcze. 

Nie wiem jaką dawkę CardiSure bierze sunia ale mam po mojej Figusi [*] siedem tabletek 5mg ważnych do 12.2019. Jeśli się przydadzą to bardzo chętnie przekażę. Jeśli sunia bierze inną dawkę to też może się przydarzą, one mają taką podziałkę która pozwala je łatwo podzielić na połówki i ćwiartki. Dajcie znać, mogę je bez problemu wysłać pocztą do Anecik jeśli suni będą przydatne.

Link to comment
Share on other sites

Wieści... takie średnie!  ale przynajmniej teraz już wiemy co suni dolega! chore serduszko to zawsze poważne schorzenie dla starszego pieska, Anetka sobie z tymi schorzeniami suni spokojnie poradzi ,tylko pewnie na początku będzie trzeba ustawić dawkę!  leczenie też nie jest tanie :(   biedna maleńka trochę dużo na nią spadłonie.gif

.... tak sobie pomyślałam??? .. czy te cyferki w chipie?  można było się pomylić przy odczytaniu?  np 3 z 8  czy 1 z 7 ?   tak tylko?...

Link to comment
Share on other sites

Czyli zagadka z chipem rozwiązana...

Chore serduszko nie zawsze jest dramatem, ważne to dopasowanie leku i kontakt z psim kardiologiem... natomiast leczenie serca: leki i regularna kontrola... Mam nadzieję, że jak najszybciej uda się dopasować lek dla suni i będzie poprawa w funkcjonowaniu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, Marysia O. napisał:

Nie wiem jaką dawkę CardiSure bierze sunia ale mam po mojej Figusi [*] siedem tabletek 5mg ważnych do 12.2019. Jeśli się przydadzą to bardzo chętnie przekażę. Jeśli sunia bierze inną dawkę to też może się przydarzą, one mają taką podziałkę która pozwala je łatwo podzielić na połówki i ćwiartki. Dajcie znać, mogę je bez problemu wysłać pocztą do Anecik jeśli suni będą przydatne.

Witaj !

Dziekuje za propozycje, szczegolnie, ze to bardo drogi lek.

Ustale z anecik i dam znac. 

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, anica napisał:

Wieści... takie średnie!  ale przynajmniej teraz już wiemy co suni dolega! chore serduszko to zawsze poważne schorzenie dla starszego pieska, Anetka sobie z tymi schorzeniami suni spokojnie poradzi ,tylko pewnie na początku będzie trzeba ustawić dawkę!  leczenie też nie jest tanie :(   biedna maleńka trochę dużo na nią spadłonie.gif

.... tak sobie pomyślałam??? .. czy te cyferki w chipie?  można było się pomylić przy odczytaniu?  np 3 z 8  czy 1 z 7 ?   tak tylko?...

Ano duzo spadlo, co poradzic ....

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, ewu napisał:

Dowiedziałam się , sunię zaczipowano w schronisku ale nie wprowadzono  danych bo wprowadzają po adopcji.

Dziekuje za informacje. 

To podobnie jak w innych schroniskach, niektore tez czipuja, ale juz nie worowadzaja. 

Moje psiaki wprowadzil mi wet, i bylo juz bezplatnie.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jak sunia, ale mój kot kocha Cardisure - traktuje jak cukierki. Zawsze muszę porządnie chować (szafki, torby i plecaki umie otworzyć), bo potrafi ukraść całe opakowanie i próbować je rozpakować. Na szczęście zawsze jak kradnie to ogon podnosi i pióropuszy i widać, że coś się święci. Plus taki, że o ile drugiego leku nie znosi, tak z podawaniem Cardisure nie ma problemu.

Tak mi przeszło przez myśl, że chip jest schroniskowy... ale miałam nadzieję...

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, ewu napisał:

Agnieszko smycz i szelki kupiłam na allegro ( kupiłam 6 zestawów), wpadło po 30 zł za komplet.

To bardzo tanio, niestety nie mam paragonu.

Ok. Przekaze elik, by zrobila do Ciebie zwrot 30 zl za szelki i smycz.

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Czyli zagadka z chipem rozwiązana...

Chore serduszko nie zawsze jest dramatem, ważne to dopasowanie leku i kontakt z psim kardiologiem... natomiast leczenie serca: leki i regularna kontrola... Mam nadzieję, że jak najszybciej uda się dopasować lek dla suni i będzie poprawa w funkcjonowaniu.

 

1 minutę temu, Tyś(ka) napisał:

Nie wiem, jak sunia, ale mój kot kocha Cardisure - traktuje jak cukierki. Zawsze muszę porządnie chować (szafki, torby i plecaki umie otworzyć), bo potrafi ukraść całe opakowanie i próbować je rozpakować. Na szczęście zawsze jak kradnie to ogon podnosi i pióropuszy i widać, że coś się święci. Plus taki, że o ile trugiego leki nie znosi, tak z podawaniem Cardisure nie ma problemu.

Tak mi przeszło przez myśl, że chip jest schroniskowy... ale miałam nadzieję...

Tysiu, ja juz myslalam, ze moze suczka jest z innego wojewodztwa, a tu się znalazla przypadkiem. Choc nie wiem czy to ma jakies znaczenie....

Link to comment
Share on other sites

Cardisure, to bardzo dobry lek. Ma ten sam skład co Vetmedin, ale jest tańszy, choć nadal drogi. Za 1 tabletke 10 mg płaciłam 4,20 zł. Podawanie go w trybie ciągłym na pewno poprawi jej wydolnośc serduszka. Musimy jakoś zebrać na to kasę. Najważniejsze jest, żeby maksymalnie poprawić jej samopoczucie. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, MALWA napisał:

Leki zapisałam, pozniej ustalimy w jaki sposob beda uzupelniane.

Co do oczek, to glupie pytanie bylo. W jej stanie znieczulenie jest obciazeniem, tyle, ze pomyslalam, ze to czyszczenie musialo ja bardzo bolec. 

Anecik dziekuje za troskliwa opieke. 

 

1 godzinę temu, Marysia O. napisał:

Nie wiem jaką dawkę CardiSure bierze sunia ale mam po mojej Figusi [*] siedem tabletek 5mg ważnych do 12.2019. Jeśli się przydadzą to bardzo chętnie przekażę. Jeśli sunia bierze inną dawkę to też może się przydarzą, one mają taką podziałkę która pozwala je łatwo podzielić na połówki i ćwiartki. Dajcie znać, mogę je bez problemu wysłać pocztą do Anecik jeśli suni będą przydatne.

 

50 minut temu, anica napisał:

Wieści... takie średnie!  ale przynajmniej teraz już wiemy co suni dolega! chore serduszko to zawsze poważne schorzenie dla starszego pieska, Anetka sobie z tymi schorzeniami suni spokojnie poradzi ,tylko pewnie na początku będzie trzeba ustawić dawkę!  leczenie też nie jest tanie :(   biedna maleńka trochę dużo na nią spadłonie.gif

.... tak sobie pomyślałam??? .. czy te cyferki w chipie?  można było się pomylić przy odczytaniu?  np 3 z 8  czy 1 z 7 ?   tak tylko?...

 

17 minut temu, MALWA napisał:

Witaj !

Dziekuje za propozycje, szczegolnie, ze to bardo drogi lek.

Ustale z anecik i dam znac. 

Leki będą uzupełniane...pewnie jak się skończą :)

Cardin Sure bierze 1/4 tabletki 2xdziennie właśnie 5mg więc nie ma tutaj co ustalać tylko jeśli możesz Marysiu to ślij :) Dziękuję bardzo. Adres masz czy podać? 

Cyferek a chipie Aniu nie da się pomylić bo odczytywane są na czytniku :). Muszę tylko upomnieć się o nalepki do kompletu. 

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Anecik napisał:

Leki będą uzupełniane...pewnie jak się skończą :)

Cardin Sure bierze 1/4 tabletki 2xdziennie właśnie 5mg więc nie ma tutaj co ustalać tylko jeśli możesz Marysiu to ślij :) Dziękuję bardzo. Adres masz czy podać? 

Cyferek a chipie Aniu nie da się pomylić bo odczytywane są na czytniku :). Muszę tylko upomnieć się o nalepki do kompletu. 

Super, cieszę się, że lek się przyda i pomoże jeszcze jakiemuś psiakowi. Właśnie sprawdziłam i adres mam, już zapakowałam do koperty, postaram się dzisiaj, najpóźniej jutro podjechać na pocztę i wysłać :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...