Jump to content
Dogomania

POJAWIŁ SIE GUZ I POTRZEBA OPERACJI !!! CHORE SERCE !!! Starsza suczka z gnijącymi oczami juz poza schroniskiem.....pomóż proszę....


Recommended Posts

11 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Może tym razem się goi, więc swędzi? Oby! Kciuki zaciskam za Ajkę.

Sama nie wiem.....u ludzi zwykle tak jest. Ale skoro grzebie laps, to nie jestem pewna czy tak sie wygoi. Na lapie sa rozne rzeczy, np. ziemia z trawy, trawa, listki itp. 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, anica napisał:

Zaglądam z serdecznościami do Ajeczki 0059.gif   ... może się goi?  tylko jak będzie drapać to się nie zagoi!   ... jaki może być sposób ,żeby nie drapała?

 

10 godzin temu, elik napisał:

Może na czas pełnego wyleczenia trzeba będzie założyć suni kołnierz. Widocznie swędzą ją ślepka, gdy się goją i będzie ciągle rozdrapywać.

Moze to jest dobry sposob na drapanie slepek. Tylko jak ona bedzie spac w kolnierzu ?

Link to comment
Share on other sites

Tabletki bierze do poniedziałku. Kołnierz mam -spróbuje jej jutro założyć - może pomoże. Ajka nawet po cwaniacku kładzie się na pleckach i obciera oczka kręcąc główką :( 

Spać będzie w kołnierzu normalnie jak wszystkie psy po kastracji :)

 

8.JPG.a75e8764547597a85c1ea7a3cf9b4c9a.JPG

 

9.JPG.6ff5d662006509776b4f7a6782ef8ceb.JPG

 

2.JPG.fee9ed36409e7c4495ad353d5a3cd6e6.JPG

 

1.JPG.02985d15b043e85249feb0e6a3b4001c.JPG

 

7.JPG.4959d7b7b7253cedc2cf140b45179315.JPG

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jaka szczęśliwa sunia - mimo chorych oczek i serduszka! Pięknie :)
A zdjęcia w kulkach powalają. Powiedz mi anecik, co daje taki basenik? To jakaś forma stymulacji? Pierwszy raz się spotykam z basenikiem kulkowym w psim świecie i jestem mocno oczarowana.

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, Ewa Marta napisał:

Babuleńka potrafi nawet biegać:) Widać, że czuje sie dużo lepiej niz na początku:)

Lepiej niż na początku, to mało powiedziane :) Czuje się fantastycznie :)

Zdjęcia super   1643332600_gifklaszcze.gif.9079bda8478794f2ad988abb1c24ac81.gif

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Poker napisał:

Też miałam pisać o kołnierzu. Trzeba przerwać błędne koło. Świąd powoduje drapanie ,a drapanie nasila świąd + powoduje infekcje bakteriami i grzybami.

Czy Ajka ma krople ze sterydem ?

2xdziennie 1/2 tabletki Clavaseptin i do smarowania detromycyna

Link to comment
Share on other sites

Dziwne ,że nie dostaje kropli do oczu albo maści ze sterydami, które by zmniejszyły świąd albo chociaż maści wokół oczu.

Clavaseptin to antybiotyk , maść to też antybiotyk. Przydałoby się coś miejscowo przeciw świądowo i przeciw grzybiczo.

 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Jaka szczęśliwa sunia - mimo chorych oczek i serduszka! Pięknie :)
A zdjęcia w kulkach powalają. Powiedz mi anecik, co daje taki basenik? To jakaś forma stymulacji? Pierwszy raz się spotykam z basenikiem kulkowym w psim świecie i jestem mocno oczarowana.

To prawda! widać ,że sunia odżyła! śmieje się ....pełną gębąserduszka.gif

1.JPG

10 godzin temu, Poker napisał:

Dziwne ,że nie dostaje kropli do oczu albo maści ze sterydami, które by zmniejszyły świąd albo chociaż maści wokół oczu.

Clavaseptin to antybiotyk , maść to też antybiotyk. Przydałoby się coś miejscowo przeciw świądowo i przeciw grzybiczo.

 

... pewnie Anetka, teraz dopyta,  chyba Ajka wyjątkowo mocno zareagowała świądem na gojenie?

Link to comment
Share on other sites

Koteczka, którą mi podrzucono miała świerzb. Oczywiście go wyleczyłam, ale zanim to nastąpiło, z powodu swędzenia, kicia rozdrapała sobie jedno uszko tak, że była na nim jedna czerwona od krwi plama. Dostała zastrzyk i maść przeciw świądowi i przestała się drapać, a uszko pięknie się zagoiło. W dniu adopcji nie było śladu po krwawej masie zamiast uszka.

Ajkunia powinna koniecznie dostać coś przeciwświądowego.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.07.2018 o 22:47, Anecik napisał:

Tabletki bierze do poniedziałku. Kołnierz mam -spróbuje jej jutro założyć - może pomoże. Ajka nawet po cwaniacku kładzie się na pleckach i obciera oczka kręcąc główką :( 

Spać będzie w kołnierzu normalnie jak wszystkie psy po kastracji :)

 

8.JPG.a75e8764547597a85c1ea7a3cf9b4c9a.JPG

 

9.JPG.6ff5d662006509776b4f7a6782ef8ceb.JPG

 

2.JPG.fee9ed36409e7c4495ad353d5a3cd6e6.JPG

 

1.JPG.02985d15b043e85249feb0e6a3b4001c.JPG

 

7.JPG.4959d7b7b7253cedc2cf140b45179315.JPG

Anecik, daj proszę znać jak Ajka reaguje na kolnierz i czy dalej trze slepka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...