Jump to content
Dogomania

POJAWIŁ SIE GUZ I POTRZEBA OPERACJI !!! CHORE SERCE !!! Starsza suczka z gnijącymi oczami juz poza schroniskiem.....pomóż proszę....


Recommended Posts

Dnia 24.06.2018 o 18:05, Anecik napisał:

Rany się goją ale jak sobie Ajka przetrze oczka łapką to znowu jej się ranki otwierają :( Jak nic nie rusza to smarowanie bardzo pomaga a jak coś tam zaczyna kombinować to od nowa to samo. Oczywiście stan jest zdecydowanie i bez porównania o niebo lepszy ale ciężko idzie. Ostatno jest trochę chodniej to i psiaki w lepszych humorach - w domku jest klimatyzacja więc upały wewnątrz nie są uciążliwe :)

A tak to sobie drepce....Do psów bez zmian czyli mogłoby ich nie być a jak są to już trudno. Jak jakiś przebiegnie za szybko to warknie albo obszczeka ale to w końcu przywilej starszej pani :)

Ja kiedyś miałam pod opieką sunię , której też się robiły rany pod oczkami. Ciągle się odnawiały. Nazywałam ją Łezka.

Okazało się ,że powodem były zęby. Może tu też powodem są ząbki.

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, ewu napisał:

Okazało się ,że powodem były zęby. Może tu też powodem są ząbki.

To na pewno trzeba sprawdzić u weta. Może faktycznie tak jest. Wtedu bez zrobienia porządku w pyszczku, ranki pod oczami będą stale się odnawiały.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, ewu napisał:

Ja kiedyś miałam pod opieką sunię , której też się robiły rany pod oczkami. Ciągle się odnawiały. Nazywałam ją Łezka.

Okazało się ,że powodem były zęby. Może tu też powodem są ząbki.

O, to ciekawe. Może zatem wet powinien dokładnie obejrzeć pyszczek Ajki.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, ewu napisał:

Ja kiedyś miałam pod opieką sunię , której też się robiły rany pod oczkami. Ciągle się odnawiały. Nazywałam ją Łezka.

Okazało się ,że powodem były zęby. Może tu też powodem są ząbki.

 

9 godzin temu, elik napisał:

To na pewno trzeba sprawdzić u weta. Może faktycznie tak jest. Wtedu bez zrobienia porządku w pyszczku, ranki pod oczami będą stale się odnawiały.

 

5 godzin temu, KrystynaS napisał:

O, to ciekawe. Może zatem wet powinien dokładnie obejrzeć pyszczek Ajki.

Słyszałam o tym przypadku od ewu. 

U Ajki weterynarz stwierdził zaniedbane zapalenie oczu. 

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Anecik i ustaliłam, ze oczka u Ajki nie wyglądają najlepiej. Te chore miejsca nad oczami ma już wygojone, ale te pod oczami nadal się paprzą. Sunia po prostu je trze łapą, i to co staje się ciut zasklepione, za chwilę ma rozbabrane na nowo.

Aby zdiagnozować prawidłowo  problem oczu, to znaczy stwierdzić lub wykluczyć zapalenie oczu lub inny problem z oczami, a co więcej dowiedzieć się czy problem u Ajki może wynikać od zębów poprosiłam Anecik o ustalenie wizyty u weterynarza.

Jutro Ajka jedzie do Dąbrowy  Górniczej do psiego okulisty.  To ostatnia chwila, bo Pani doktor idzie na urlop.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, MALWA napisał:

Rozmawiałam z Anecik i ustaliłam, ze oczka u Ajki nie wyglądają najlepiej. Te chore miejsca nad oczami ma już wygojone, ale te pod oczami nadal się paprzą. Sunia po prostu je trze łapą, i to co staje się ciut zasklepione, za chwilę ma rozbabrane na nowo.

Aby zdiagnozować prawidłowo  problem oczu, to znaczy stwierdzić lub wykluczyć zapalenie oczu lub inny problem z oczami, a co więcej dowiedzieć się czy problem u Ajki może wynikać od zębów poprosiłam Anecik o ustalenie wizyty u weterynarza.

Jutro Ajka jedzie do Dąbrowy  Górniczej do psiego okulisty.  To ostatnia chwila, bo Pani doktor idzie na urlop.

a może pobrać wymaz na posiew ?  

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, mdk8 napisał:

a może pobrać wymaz na posiew ?  

 

Poprosiłam Anecik, by w razie jakiś wątpliwości kontaktowała się ze mną, by ustalić do dalej w sprawie leczenia Ajki.

Jeżeli weterynarz uzna, ze trzeba zrobić jakieś badania lub zmienić leczenie, to to zostanie zrobione. Na razie jeszcze nie wiemy co jest potrzebne, i co zostanie zalecone.

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Mruczka napisał:

Jestem na zaproszenie Malwy.  Deklaruję   50 zł/miesiąc dla  Ajki -  na razie do końca roku. 

Poproszę o nr konta.

Pięknie dziękujemy za wsparcie suni  1741023720_balonikserce.jpg.2f19cc9d97db88ec39df093d6b3a2e0b.jpg

Nr konta już leci na PW :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Mruczka napisał:

Jestem na zaproszenie Malwy.  Deklaruję   50 zł/miesiąc dla  Ajki -  na razie do końca roku. 

Poproszę o nr konta.

Witaj u Ajki!

Dziękuję pięknie za przyjęcie zaproszenia i za ogromną  pomoc dla sunieczki :)

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, MALWA napisał:

Mam informację od Anecik, ze z wymazu wyszło, że pod oczkami są bakterie. Jutro Anecik jedzie po receptę, by wykupić dla Ajki leki. 

No i to był strzał w dziesiątkę - wizyta u lekarza okulisty. Teraz będzie leczenie celowane i poprawa powinna szybko nastąpić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...