Jump to content
Dogomania

Nocne ucieczki


Magda1199

Recommended Posts

Witam

Mam 3-miesięczną suczkę która ma większość genów amstaffa. Ogółem jest bardzo grzeczna, dużo rozumie i szybko się uczy. Kocha kontakt z ludźmi i innymi zwierzętami. W tym problem. W nocy mimo zabezpieczeń z kazdej strony potrafi wdrapac się po siatce do sąsiadów gdzie jest wiekowy pies, który nie przepada za towarzystwem ale jakimś cudem nie przeszkadza mu moja suczka. W ciągu dnia cały czas przebywa z członkami rodziny, bawimy się z nią i nie ma nudy. Wydaje mi się że potrzebuje po prostu kontaktu z jakąś istotą w nocy kiedy jest sama. Ale nie chce żeby się przyzwyczaiła do nocowania u sąsiadów no gdy urośnie może być to duży problem. 

Czy jest ktoś kto miał taki problem i wie jak zaradzić? Albo jakieś rady? 

Wpuszczanie pieska na noc do domu nie wchodzi w grę. 

Link to comment
Share on other sites

Zabezpieczenia nie są zabezpieczeniami, skoro potrafi je pokonać 3-miesięczny szczeniak. Gdy podrośnie,  ucieknie przy pierwszej cieczce przy takich "zabezpieczeniach"  i wróci już nie sama; będą następne kundelki. Zrób jej porządny kojec z budą i zadaszeniem i śpij dobrze w domu ze świadomością, że malutkie szczenię rozpaczliwie potrzebuje czuć się bezpiecznie w nocy.  To przecież nie jest dla Ciebie problem.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

3-miesięczny szczeniak to jeszcze psie dziecko, dodatkowo psy w typie TTB nawiązują silną więź z człowiekiem i potrzebują stałego kontaktu. Tak młody pies pozostawiony w samotności może czuć się  nawet przerażony. Być może pies mógłby przebywać w domu chociaż tylko na konkretnym, ustalonym obszarze, np. w korytarzu?

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

3-mies. szczeniaka trzymasz na dworze i to w nocy? Czy ty masz wogóle serce dla psów? W zimie też masz zamiar zostawiać ją na noc na podwórku? Pies krótkowłosy, poza tym jak każdy pies a szczególnie szczeniak potrzebuje bliskości człowieka. Wzięłaś ja po to, żeby pilnowała domu już w wieku 3 miesięcy?

Radzę oddać ją komuś kto wie jak się postępuje i wychowuje szczeniaka a do pilnowania domu założyć alarm.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Magda1199 napisał:

Czy jest ktoś kto miał taki problem i wie jak zaradzić? Albo jakieś rady?

To jest problem? To że 3miesięczny szczeniaczek nie chce być sam, że szuka bliskości człowieka a jeśli go nie znajduje to garnie się do jakiegokolwiek psa.

Nie znam takiej osoby z TAKIM problemem.

Rada? Mam radę- zastanów się gdzie  jest Twoja empatia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Magda1199

Zajrzałaś na wątek,przeczytałas więc odpowiedzi...bądż rozsądna I nie obrażaj się,a wyciągnij wnioski,Odpowiedziały Ci osoby,które kochają I mają psy "od zawsze".I dobro psiego dziecka spowodowało,że w tych odpowiedziach jest..złość.Ty też złościłabys się,gdyby ktoś krzywdził kogos Ci bliskiego - nawet nieświadomie...Nieświadomośc I niewiedza to nie wstyd,wstydzić sie natomiast  można uporu w niedobrych wyborach.

Wierzę,że chcesz dla malucha jak najlepiej,jeśli sama nie mozesz decydować,to przekonaj rodziców,żeby gdzieś małemu wydzielić kącik na noc,blisko ludzi,w cieple.Jak podrośnie,stanie się bardziej samodzielna,wtedy może mieszkać w kojcu z budą na podwórku.

Teraz potrzebuje poczucia bezpieczeństwa,potrzebuje człowieka,jak każde malutkie dziecko...Pomysl o tym,ok?

12 godzin temu, Magda1199 napisał:

 Albo jakieś rady? 

Wpuszczanie pieska na noc do domu nie wchodzi w grę. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jak możesz zostawiać małego szczeniaka samego na dworze, psy tej rasy potrzebują kontaktu z człowiekiem. Ja mam psa w typie TTB i nie wyobrażam sobie zostawić go na całą noc samego na podwórku, on nawet nigdy nie siedzi sam w drugim pokoju zawsze musi być tam gdzie człowiek, a gdzie masz zamiar trzymać go w zimę? Psy bez podszerstka nie powinny mieszkać na zewnątrz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...