Jump to content
Dogomania

Nierówny oddech i puls, drganie łap


Acalia

Recommended Posts

Witam, mam problem z psem, którego wzięłam ze schroniskowego boksu do domu w piątek. Od kiedy tylko przyszedł ma nierówny puls, oddech, dodatkowo jak leży to drgają mu przednie łapy (prawa bardziej) i brzuch - chociaż bardziej adekwatne jest chyba stwierdzenie, że cały czas pies pulsuje w rytm nierówno bijącego serca. Do tego jak się położy to dyszy. Sam psiak nie zachowuje się w żaden sposób podejrzanie - je, bawi się z innym psem, przytula, jakby to wszystko zupełnie mu nie przeszkadzało. O samym zwierzaku wiem niewiele poza tym że jest około rocznym kastratem, wazy około 25kg, ma zapewnioną ochronę przeciw kleszczom i pchłom, wydaje mi się, że nie był szczepiony ani odrobaczony póki co. Byłam w piątek u weta powiedział, że to prawdopodobnie mikro napady padaczkowe, No ale jaki napad trwa 72h...?

Czy ktoś ma jakiś pomysł co mu może być? Tutaj filmik jak to wyglada https://youtu.be/scNPwKQ4dzY

Link to comment
Share on other sites

Nie, napad epi nie trwa 72 godziny.Myślę,że to jakis problem neurologiczny,będący byc moze skutkiem jakiegoś deficytu,a być  moze I pierwotny, ale jak pójdziesz do weta,to wyniki badań,a na początek odrobaczenie(!) I badanie serucha - przyniosa więcej wskazówek diagnostycznych.

Bardzo ładny psiaczek:)

Link to comment
Share on other sites

Do środy będzie mieć zrobione ekg, echo, morfologię i biochemię, jeśli się uda to także rtg. Jak wet nadal nie będzie wiedzieć co mu dolega to będę szukać pomocy dalej na forum. Cavil dziękuje za komplement :) 

Apropo niedoborów - może to być wynik zachwiania np. Wapnia lub fosforu? Zastanawiałam się nad jonogramem do pakietu badań. 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli wet nie postawi diagnozy I nie zleci dalszych badań - idz do drugiego weta,a nie na forum.Myślę,że nie musisz się zastanawiać jakie badania psu zrobić,to problem weta.Możesz tylko podpowiedzieć,żeby oznaczył hormony tarczycy,jeśli pominie ten panel.

Odezwij się,jak będa wyniki.Zdrowia dla piesa,mam nadzieję,że wszystko sie wyjaśni i unormuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wyniki krwi w normie, tylko trochę mało żelaza, ale z tym sobie poradzimy, echo także nic nie wykazało.

Wet powiedział że to neurologiczne zaburzenia po nosówce i niestety nie da się z tym nic zrobić. Dla pewności skonsultuje się jeszcze z innym neurologiem, ale niestety psiak nadal się cały czas dyga. Czasami w nocy jak mocno zaśnie to przez kilka sekund jest spokój, ale szybko wraca :( 

Link to comment
Share on other sites

No właśnie...jeśli tak jest rzeczywiście,to niespecjalnie masz sie czym przejmować.Psiątko sie nie przejmuje:),więc Ty tymbardziej tego nie rób.Niech sie jeszcze wet upewni co do diagnozy - I dobrego życia Wam,psina spragniony miłości,niech ma dobry,kochający dom.Te drżenia b yc może sie nieco uspokoją,jak pies nabierze poczucia bezpieczeństwa I stabilności,jak sie na dobre zadomowi I pozna wszystkie zapachy I obyczaje.Jeszcze przecież nie ma nawet 4 tygodni jak jesteście razem.

p.s - badanie hormonów tarczycy było zrobione?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...