Jump to content
Dogomania
walko1

zaginął mały żółto-biały piesek

Recommended Posts

Wróciłam na Dogomanię  z wielką prośbą do Was wszystkich a szczególnie z wielką prośbą o pomoc. 

Pomóżcie proszę rozpowszechnić informację  o zaginięciu  mojego pieska -  przygarnęłam wyrzuconego z samochodu kundelka w zeszłym roku  w sierpniu . A teraz w niedzielę 8 2018 kwietnia zaginął - wyszedł  przez dziurę w płocie i pobiegł nie wiem dokąd. Jest dzielny bo sam o siebie walczył przez miesiąc w polach skąd go przywabiłam  ale jednocześnie jest  delikatny i wrażliwy.

Nie wiem czy na Dogo są osoby z okolic Książa Małego i jak je znaleźć.  Może też powinnam pisać na innym wątku to proszę o przeniesienie. Ogłoszenia  dałam na portale i do schronisk  w Bolesławiu i Krakowie. Porozwieszałam na przystankach  autobusowych ale nadal nic. Nie ma go już tydzień. Bardzo proszę o pomoc.

Ogłoszenie  było takie :

W dniu 8 kwietnia 2018 r. w miejscowości Zaryszyn koło Książa Małego zaginął mały żółto-biały piesek. Długowłosy, podobny do szpica. Ma klapnięte prawe uszko, oczy brązowe. Wiek około 5 lat. Ma czerwoną obrożę z cyrkoniami. Jeśli ktoś go zobaczy bardzo proszę o wiadomość na nr telefonu 886 - 499-398

IMG_9551.jpg

IMG_9571.jpg

IMG_9695.jpg

Napisz jaki to rejon kraju, bo nazwy miejscowości niewiele mówią.

Zrobiłaś ogłoszenia  w swojej miejscowości w postaci plakatów.  Rozwieś je na sklepach, w szkole, przy kościele, przychodni. Rozdaj ulotki dzieciom , listonoszom ,śmieciarzom.Jeżeli jest , to Straży miejskiej.Powieś w pobliskich gabinetach weterynaryjnych.
Trzymam kciuki. Miał adresatkę?

Po-mailuj też do weterynarzy z okolicy, fryzjerów, kosmetyczek i dołączaj treść ogłoszenia- taka przygotowana do wydruku + prośba o rozwieszenie ich w swoim biurze/zakąłdzie/salonie/gabinecie.

Powysyłaj też do parafii z prośbą o umieszczenie ogłoszenia na tablicy ogłoszeń w parafii i informowanie wiernych

Nie wahaj się tego robić . Cel uświęca środki.

Witam

Dziękuję za wiadomości i pomysły co robić. Piszę  późno bo w pracy mogę tylko na chwilkę  korzystać z komputera.  Z wyjątkiem kontaktu z osobą odławiającą psy  i listonosza wszystko już zrobiłam. Zaryszyn jest koło Książa Małego  - to jeszcze województwo małopolskie  ale do świętokrzyskiego mam jakieś 4 kilometry. Większe miasto  to w odległości 22 kilometry  Miechów.

Jeszcze poprosiłam  osobę z handlu obwoźnego  aby się rozglądał. 

wydarzenie mu zrób na FB, i tutaj daj linka  

i ogłoszenia w necie, na pewno na OLX  tutaj https://www.olx.pl/zwierzeta/zaginione-i-znalezione/

widzę, ze na gumtree jest https://www.gumtree.pl/a-zgubiono-lub-znaleziono/miechow/zaginal-maly-zolto-+-bialy-piesek/1002289279140911375076009

moim zdaniem to pies nie jest żółto biały, i tytuł może być mylący

raczej jest biszkoptowa, biszkoptowo-biała

tutaj sie dopisz https://www.facebook.com/     groups/ZaginioneKrakow/photos/

wpisałam ze spacją, bo inaczej nie przyjmie linka

Na fejsie są grupy gdzie umieszczasz info o zaginionym psie.Umieszczaj ogłoszenia na sklepach,przystankach,stacjach paliw.Chodź po domach i pytaj.Zgłoś może też SM w tej większej miejscowości.Proponuję dać info,że przewidujesz nagrodę dla znalazcy-i najlepiej napisz ile.Z doświadczenia wiem,że wiecej osób się zainteresuje.

Nie mam niestety konta na FB i  prosiłam koleżankę  żeby mi  to zrobiła ale muszę poczekać niestety.

Na Gumtree i OLX  dałam ogłoszenia i jeszcze  na takiej stronie  od zaginionych psów. Nagrodę dopiszę  na wszystkie ogłoszenia rozwieszone i te które dzisiaj będę rozwieszać. Co do koloru to w dzień  on naprawdę  jest żółtawy z białym.  Z mojego terenu  schronisko jest w Bolesławiu - posłałam zdjęcia i Pani sprawdziła że nie ma takiego  i powiedziała że mnie zawiadomi jakby się coś podobnego pojawiło.