Jump to content
Dogomania

9 miesięczna suczka rasy mops jak nauczyć czystości?


MyszaMysz

Recommended Posts

Witam

Nasza suczka rasy mops jest u nas od około 5ciu miesięcy,  Teraz ma 9 miesięcy. Mamy z nią ogromny problem jeżeli chodzi o naukę czystości. Mała została wzięta z hodowli od samego początku jest wyprowadzana średnio co trzy godziny jednak do tej pory rezultatów brak. Za każde zrobione siusiu i kupke na spacerze otrzymuje pochwałę, głaskanie, smakołyk w domu nie jest karcona w jakiś bolesny dla niej sposób jeżeli sie wysiusia albo zrobi kupe w domu mówimy "Fee niedobra" i odnosimy ja na jej  miejsce. Byliśmy z małą u weterynarza  z pęcherzem wszystko w porządku ze strony medycznej nic jej nie dolega. Jak tylko do nas trafiła nie chciała chodzić na spacery  na dworze podkulała ogon, siadała na miejscu i nie chciała iść dalej obecnie w tym temacie jest mały progres na spacerze bawi się, wącha jak szalona , merda ogonkiem ale np nie znaczy w żaden sposób terenu, albo się łaskawie załatwi, albo nie. Próbowaliśmy krótkich spacerów, długich po różnym terenie, urozmaicamy trase. Wychodzimy z nią po zabawie i po posiłkach . Wiem, że mała potrafi wytrzymać bo  ładnie trzyma całą noc od godziny 23 do 7. Rano mała budzi męża zaczepia go łapa i wierci się więc odbieramy to jako znak , ze czas już z nią iść na spacer, np mąż wyprowadza ją, ona załatwia wszystko a potem zaczynają sie schody próbuje z nią wyjśc po 2-3 h  spacerujemy, chodzimy i nic gdy tylko wyjdę do innego pokoju mała od razu robi kupe, no to kolejny spacer i nic.Ja ide do łazienki mała w tym czasie załatwia się pod drzwiami.  Kiedy coś robimy z mężem nie po jej myśli np każemy jej zejesc z kanapy, albo ona chce sie bawić a ja nie mam czasu albo po prostu z nudów mała potrafi iść i sikać po łóżku ( w którym z nami spi) , podłodze i tak dalej przez cały pokój. Robi tak też bez powodu potrafi w ten sposób ciurkiem oznakować całe mieszkanie łącznie  ze swoim kojcem, łóżkiem. Nie jest to codzienna sytuacja zdarza sie np dwa razy w tygodniu . Są tez dni kiedy mała super sobie radzi i załatwia się tylko na spacerze.  Jest to dla nas ogromny problem  nie wiem w czym popełniliśmy błąd i jak go naprawić. Dodatkowo bardzo mi zależy na nauczeniu jej czystości spodziewamy się dzidziusia i wiem, iż później nie będę miała możliwości wychodzenia z nia co 2-3h. Nasza sunia jest kochanym pieskiem i chcemy zrobić wszystko żeby uporać się z tym problemem . Może macie jakieś sugestie ? jakieś cenne rady? Proszę o pomoc.

 

Link to comment
Share on other sites

Cytat

mała potrafi iść i sikać po łóżku ( w którym z nami spi) , podłodze i tak dalej przez cały pokój. Robi tak też bez powodu potrafi w ten sposób ciurkiem oznakować całe mieszkanie łącznie  ze swoim kojcem, łóżkiem.

Obawiam się,że to nie musi być tylko problem wychowawczy,takie siusianie 'ciurkiem' nie jest oznaką,że ze strony medycznej wszystko jest ok.Wręcz przeciwnie.Badanie moczu,usg pęcherza I jamy brzusznej,badanie krwi - to wszystko było zrobione?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...