Jump to content
Dogomania

5 miesięczny szczeniak załatwia się tylko w domu


xlaurkaxx3

Recommended Posts

Mam ogromny problem ze swoją 5-miesięczną suczką owczarka niemieckiego. 

Otóż jest u mnie odkąd skończyła 11 tygodni i załatwiała się w domu na matę do momentu zakończenia wszystkich szczepień. Jeden jedyny raz zrobiła siku na dworze, później już nigdy jej się to nie zdarzyło. Pies już jest duży, a sikami zalewa mi pół przedpokoju. Próbowałam chyba wszystkiego. Brałam coś na co się załatwiła na dwór, powąchała trochę i nic. Za każdym razem po zjedzeniu idziemy od razu na dwór, a ona nic. Na dworze się nie załatwia, tylko od razu po przyjściu do domu. Razem z moją mamą nie mamy już do niej sił. Powiedziała, że jak się nie nauczy w ciągu tygodnia to ją odda, a ja nie mogę na to pozwolić.

Ja naprawdę już nie wiem co mam z nią zrobić. Mnóstwo razy byłam z nią na kilkugodzinnym spacerze i co? I nic. Trzyma dopóki nie wróci do domu. Dom traktuje jako miejsce do załatwiania się, a dwór jako zabawę i zwykły spacer. Poradzicie mi coś, bo już nie mam kompletnie siły.

Link to comment
Share on other sites

Nie odpinaj smyczy po powrocie ze spaceru - jak widzisz, że chce przykucnąć - wyprowadzasz jeszcze raz. Na spacerze weź ją na 10-metrową linkę - ona wie, że się denerwujecie, kiedy sika w domu, ale nie rozumie dlaczego, no to boi się załatwiać blisko Ciebie. Idź na spacer razem z kimś, kogo pies załatwia się na spacerze - psy znaczą teren jeden po drugim.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...