Jump to content
Dogomania

Szczeniak mocno gryzie na podworku


Jakubeee

Recommended Posts

Witam, mam problem. Mam 6 miesiecznego dobermanka (nie jestem jego panem ale jestem jemu bardzo bliski), peis wszystkiego szybko sie uczyl. Umie wiekszosc komend typu.: siad, lapa, waruj itp. Przywieziony byl jak mial 3 meisiace jak sie przyzwaczail do nas zaczol podgryzac rece, nogawki itp. W domu juz ejst ok, czasami gryzie ale krzykne na niego uspokoi sie.A na podworku jest dramat (swojego wlasciciela nie gryzie), caly czas sie rzuca skacze, dosc mocno gryzie po nogach kostkach, dloniach, rekach. Kiedy biore np.: patyk w rece zeby go postraszyc to zaczyna skakac biegac i szcekac. Co mam robic zeby go tego oduczyc ? probowalem tak ajkby skamlec jak pies, krzyczec i nic. Kiedy biore go na smycz uspokaja sie elcz keidy chce z nim pobiegac, znowu sie rzuca ;/ pomozecie ?

Link to comment
Share on other sites

Na pewno straszenie patykiem, krzyk ani udawane skomlenie nie pomoże - sam się o tym przekonałeś.  Gdzie mieszkasz? Może ktoś w Twojej okolicy zna dobrą psią szkółkę, w której trener pokaże Ci, jak można spokojnie opanować nawet tak żywiolowego psa jakim jest doberman.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Sowa napisał:

Na pewno straszenie patykiem, krzyk ani udawane skomlenie nie pomoże - sam się o tym przekonałeś.  Gdzie mieszkasz? Może ktoś w Twojej okolicy zna dobrą psią szkółkę, w której trener pokaże Ci, jak można spokojnie opanować nawet tak żywiolowego psa jakim jest doberman.

Mieszkam na wsi kolo sandomierza, wiec tak srednio ze szkolka, a nie wiesz co moglo by go powstrzymac ? moze sprobowac go skracic, moze uderzyc  ??

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, Jakubeee napisał:

moze sprobowac go skracic, moze uderzyc  ??

a moze się douczyć (choćby czytając w necie o wychowaniu szczeniaka) - jak go NAUCZYĆ.Półroczny pies jest bardzo plastyczny,pod warunkiem,że jest pod opieką mądrego opiekuna.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Sowa napisał:

Ani skarcić, ani uderzyć - uczyć nagradzając prawidłowe zachowanie. Poradników szkolenia jest wiele. Zacznij od uczenia i nagradzania za siad na smyczy w ogrodzie.

Uczylem go reaguje na wszystkie komendy typu siad czy waruj, raz na jakis czas mu daje smkalyk w nagrode.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...