Jump to content
Dogomania

* Wątek zamknięty. Abi pod opieka Zagrodowy pies polski ma nowy wątek. Post 1 - Abi młoda dzikuska ze schroniska w Zamościu ma szansę na szkolenie - pomóżcie!!!


b-b

Recommended Posts

Ewidentnie widać,że Abi nudzi się.Potrzeba jej zajęcia.Potrzeba skrócenia dnia w postaci psich zabawek,czy właśnie rogu do gryzienia jak było to napisane wcześniej.Na przyszłość trzeba wybierać domek  dla Abi aby człowiek jak najwięcej poświęcał czasu dla niej w formie zabawy,spacerów.Inaczej prawdopodobnie będzie niszczyć w domu z nudów.

Rogi,kości można kupić w sklepie zoologicznym.

Link to comment
Share on other sites

To prawda: psy lubią dziamdziać i memłać. Zwłaszcza te lękliwe, wrażliwe albo... znudzone. Każdy potrzebuje odpowiednich stymulacji i bodźców, aby być szczęśliwym - to nie tyczy się tylko ludzi, ale również psów. Rogi jelenie są teraz modne, można podpytać i kupić. Albo właśnie jakieś drewno, chociaż ja bałabym się, że pies może tak rozgryzać, że drewno się połamie - stąd niedaleko do drzazgi lub kawałka utkwionego w gardle, jelicie itd... Można by w kojcu trochę pozmieniać: tu powiesić kong, niech wyjmuje, tam jakiś szarpak, pochować jakąś kulę-smakulę czy zabawkę: i te zabawki zmieniać, aby Abi miała urozmaicenie i zajęcie każdego dnia (z czasem te same zabawki nudzą). 

Link to comment
Share on other sites

 

Boguniu
 z tego zakonczonego kramiku
na cztery serduszeczka
wyszlo po 33 zl z groszami na kazdego biedunka
 
Dla Krabunia  33 zl 50 gr 
ale Krabunio ptysiunio ma domus!
wiec te pieniazeczki przekazuje
dla Abisi
Podobny obraz

juz teraz przelalam wyslalam ku Tobie

 z pozdrowieniami z Nadziejkowa

bediesz mic juz na koncie 

boc ten samiuski bank

Link to comment
Share on other sites

 
 Boguniu
 jak juz dolecialy od Krabusia dla Abisi
 to prosze potwierdz na kramiku
 kt wyzej
 dziekuje pozdrawiam
 
 
a szykuje szykuje czaruje
 za pare dni otworze dopiero nowiuski

 dla Abisi  i Azylku W Swiebodzinie  razem

ale ale zapraszam seerdecznie

w odwiedzinka do ogladania..

 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Alaskan malamutte napisał:

Zapraszam na bazarek, w  którym Abi ma 50% udziału:

 

BARDZO ZA POMOC Z aBI DZIĘKUJEMY! :)

 

11 godzin temu, Nadziejka napisał:

 

Boguniu
 z tego zakonczonego kramiku
na cztery serduszeczka
wyszlo po 33 zl z groszami na kazdego biedunka
 
Dla Krabunia  33 zl 50 gr 
ale Krabunio ptysiunio ma domus!
wiec te pieniazeczki przekazuje
dla Abisi
Podobny obraz

juz teraz przelalam wyslalam ku Tobie

 z pozdrowieniami z Nadziejkowa

bediesz mic juz na koncie 

boc ten samiuski bank

Potwierdzam,że Abi dostała wpłatę z bazarku cioci Nadziejka 33,50zł 

Bardzo dziękujemy! :)

17 minut temu, Nadziejka napisał:
 
 Boguniu
 jak juz dolecialy od Krabusia dla Abisi
 to prosze potwierdz na kramiku
 kt wyzej
 dziekuje pozdrawiam
 
 
a szykuje szykuje czaruje
 za pare dni otworze dopiero nowiuski

 dla Abisi  i Azylku W Swiebodzinie  razem

ale ale zapraszam seerdecznie

w odwiedzinka do ogladania..

 

Dziękujemy za kolejny bazarek Ewo! :)

Link to comment
Share on other sites

Na razie nie mogę Abi dodać psiego towarzysza, bo musiałabym odblokować tę budke, w której ona się chowa. Poza tym czasem taki psiak jak jest sam to bardziej otwiera się na człowieka. 

Z Abi idzie coraz lepiej. Liże mi już ręce przez kraty. Przez kraty w ogóle jest śmielsza, podbiega, wciska nos i pysk, obwąchuje ręce i trąca nosem. Bezpośrednio jest bardziej ostrożna, wycofuje się w kącik, ale jest coraz lepiej. Przy głaskaniu kocykiem już się rozluźnia, nie świdruje mnie już wzrokiem non stop, bierze w między czasie smaczki z ręki (wcześniej była jak sparaliżowana). Przyznam szczerze, że na początku kocyk, którym ją głaskałam, trzymałam w skórzanej rękawicy na wypadek gdyby zaczęła kąsać... dzisiaj już zdjęłam rękawicę, trzymałam kocyk w gołej ręce, Abi obwąchiwała kocyk i moją rękę także. Jeszcze się nie odważyłam pogłaskać ją gołą ręką, ale myślę, że niedługo mi się to uda. To już będzie połowa sukcesu. Potem czeka nas batalia z nauką chodzenia na smyczy...

  • Like 2
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

No i trafiły mi się dwie wspaniałe bądź co bądź dziewczyny.

Tylko ich opiekunki muszą w nie włożyć sporo pracy aby zaufały i jakoś tam pokochały ludzi.

 

Dziewczyny piszcie czy coś kupić Abi i Mice z takich gryzaków .

Murko wiem ,że chwilowo nie jest możliwe aby Abi coś założyć na szyję ale może pomyśleć też o kupnie Foresto dla niej  ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.04.2018 o 23:50, b-b napisał:

No i trafiły mi się dwie wspaniałe bądź co bądź dziewczyny.

Tylko ich opiekunki muszą w nie włożyć sporo pracy aby zaufały i jakoś tam pokochały ludzi.

 

Dziewczyny piszcie czy coś kupić Abi i Mice z takich gryzaków .

Murko wiem ,że chwilowo nie jest możliwe aby Abi coś założyć na szyję ale może pomyśleć też o kupnie Foresto dla niej  ?

Foresto na razie niepotrzebne, sunia została zakropiona u weta. Muszę się jakoś wyrobić, żeby kolejne krople już jej móc zakropić:)

Trochę się martwię, że mogłaby zdjąć Foresto i zniszczyć... bo jakimś dziwnym trafem już jakiś czas temu zniknęła jej metka od obróżki, ale samą obróżkę chyba jeszcze ma.

 

Gryzak jakiś można kupić jak najbardziej. Ona najbardziej lubi rozdrabniać.

 

Sunia powoli, ale do przodu. Zdarza się już polizać ręce, trącać nie przez kraty, ale bezpośrednio. Rękawicą i kocykiem głaskam ją już po całym ciele gdzie dosiegnę (tylko górną część głowy omijam, żeby sunia się tego nie wystraszyła). Gołą ręką już dotykam pyszczka i dolnej szczęki. 

Próbowałam nagrać filmik, ale sunia speszyła się przy aparacie i była jak sparaliżowana. Boi się wszystkiego co nowe i myślę, że zacznę już przychodzić do niej ze smyczą, aby przyzwyczajała się do jej widoku i szczęki zaczepów.

 

Z dotykiem idzie bardzo powoli, ale nie chcę przyspieszać póki są postępy, żeby tego nie zepsuć. Zwłaszcza, że sunia ani razu nie pokazała mi zębów ani nie próbowała dziabnąć. Jest bardzo inteligentna i wszędzie szuka podstępu. Jak zaczęłam zabawę z kocykiem, to musiała obwąchać go ze wszystkich stron i dopiero potem się uspokoiła:)

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Murka napisał:

Foresto na razie niepotrzebne, sunia została zakropiona u weta. Muszę się jakoś wyrobić, żeby kolejne krople już jej móc zakropić:)

Trochę się martwię, że mogłaby zdjąć Foresto i zniszczyć... bo jakimś dziwnym trafem już jakiś czas temu zniknęła jej metka od obróżki, ale samą obróżkę chyba jeszcze ma.

 

Gryzak jakiś można kupić jak najbardziej. Ona najbardziej lubi rozdrabniać.

 

Sunia powoli, ale do przodu. Zdarza się już polizać ręce, trącać nie przez kraty, ale bezpośrednio. Rękawicą i kocykiem głaskam ją już po całym ciele gdzie dosiegnę (tylko górną część głowy omijam, żeby sunia się tego nie wystraszyła). Gołą ręką już dotykam pyszczka i dolnej szczęki. 

Próbowałam nagrać filmik, ale sunia speszyła się przy aparacie i była jak sparaliżowana. Boi się wszystkiego co nowe i myślę, że zacznę już przychodzić do niej ze smyczą, aby przyzwyczajała się do jej widoku i szczęki zaczepów.

 

Z dotykiem idzie bardzo powoli, ale nie chcę przyspieszać póki są postępy, żeby tego nie zepsuć. Zwłaszcza, że sunia ani razu nie pokazała mi zębów ani nie próbowała dziabnąć. Jest bardzo inteligentna i wszędzie szuka podstępu. Jak zaczęłam zabawę z kocykiem, to musiała obwąchać go ze wszystkich stron i dopiero potem się uspokoiła:)

Bardzo dziękuję za czas i serce jakie dajesz Abi. 

Nie popędzam Was. Sama wiesz kiedy i na co sobie sunia pozwoli i tym tempem się "poruszajcie" :)

 

Macie Dziewczyny jakieś pomysły na gryzaki dla Abi?

Ja niestety nie mam o takowych pojęcia. Moim zawsze wystarczały małe pluszaki.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, b-b napisał:

Bardzo dziękuję za czas i serce jakie dajesz Abi. 

Nie popędzam Was. Sama wiesz kiedy i na co sobie sunia pozwoli i tym tempem się "poruszajcie" :)

 

Macie Dziewczyny jakieś pomysły na gryzaki dla Abi?

Ja niestety nie mam o takowych pojęcia. Moim zawsze wystarczały małe pluszaki.

Abi jest bardzo ostrożna i bardzo inteligentna. Próbowałam dziś jedną ręką ją karmić, a drugą w tym czasie głaskać po pyszczku (żeby przyzwyczajała się do bliskości obu rąk, nie tylko jednej), ale od razu wyczuła, że coś kombinuję i ostrożniej sięgała po jedzonko, nieufnie popatrywała na dwie dłonie obok siebie. Musi do tego przywyknąć, jak też do dotyku, bo zdecydowanie odróżnia rękawicę czy kocyk od gołej ręki. Żeby próbować ją wyprowadzić musi mi pozwolić na manewrowanie przy szyi. I tak pewnie pierwsze próby ze smyczą będą w boksie.

Sunia dużo pewniej się czuje i lepiej wobec mnie zachowuje (nawet są przebłyski normalnych psich zachowań), kiedy blisko jest Max, więc będę próbować przychodzić do niej z jakimś przyjaznym psiakiem, może pomoże mi w pracy z sunią. Z Maxem trochę się boje, bo on na wszystkie psy spotkane reaguje agresją niestety... choć z Abi to dziwna sprawa, bo Max zawsze na nowe psy szczekał na początku, a Abi tylko obwąchał przez kraty. 

 

Co do gryzaków, to na pewno lubi sznurki - to co z nich robi, przechodzi ludzkie pojęcie:) ale zajmują ją na trochę. Lubi też gumowe zabawki (z pełnej gumy,bo te cienkie to na chwilkę starczą), rozdrabnia je, ale nie zjada. No i piłki też lubi, "zużyła" już parę tenisowych (mam ich spory zapas na szczęście). Nie wiem czy jest sens dawać jej preparowane kości, bo w większości zamiast zjeść to rozdrabnia na małe pasemka ze skóry i trzeba to wyrzucać.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, b-b napisał:

 

Macie Dziewczyny jakieś pomysły na gryzaki dla Abi?

Bawełniane sznury :) Wszelakiego typu, np: https://furkidz.eu/pl/p/Trixie-Sznur-bawelniany-26cm/1688https://furkidz.eu/pl/p/Dingo-Pilka-ze-sznurka-wielokolorowa-z-raczka/5937. Mocne kości i zabawki, jak: https://furkidz.eu/pl/p/TRIXIE-Gryzak-gumowy-na-lince-6%2C5cm-30cm/7392 ; https://furkidz.eu/pl/p/Gryzak-kosc-stymulujaca-rozmiar-1-12cm/7401 ,, https://furkidz.eu/pl/p/Pilka-spiralna-rozmiar-3-6cm-/7448 , https://furkidz.eu/pl/p/Zabawka-opona-duza-15cm/7404 
Do tego mocne piłki, może nawet boomer ball (aczkolwiek nie każdemu psu przypasuje, a zabawa powinna być kontrolowana, bo z racji, że piłki w zęby nie da się uchwycić to pies - jeżeli nie ma szansy przekierować swoich emocji np. na sznurze, który kończyłby "polowanie" to tylko się frustruje).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, Murka napisał:

Abi jest bardzo ostrożna i bardzo inteligentna. Próbowałam dziś jedną ręką ją karmić, a drugą w tym czasie głaskać po pyszczku (żeby przyzwyczajała się do bliskości obu rąk, nie tylko jednej), ale od razu wyczuła, że coś kombinuję i ostrożniej sięgała po jedzonko, nieufnie popatrywała na dwie dłonie obok siebie. Musi do tego przywyknąć, jak też do dotyku, bo zdecydowanie odróżnia rękawicę czy kocyk od gołej ręki. Żeby próbować ją wyprowadzić musi mi pozwolić na manewrowanie przy szyi. I tak pewnie pierwsze próby ze smyczą będą w boksie.

Sunia dużo pewniej się czuje i lepiej wobec mnie zachowuje (nawet są przebłyski normalnych psich zachowań), kiedy blisko jest Max, więc będę próbować przychodzić do niej z jakimś przyjaznym psiakiem, może pomoże mi w pracy z sunią. Z Maxem trochę się boje, bo on na wszystkie psy spotkane reaguje agresją niestety... choć z Abi to dziwna sprawa, bo Max zawsze na nowe psy szczekał na początku, a Abi tylko obwąchał przez kraty. 

 

Co do gryzaków, to na pewno lubi sznurki - to co z nich robi, przechodzi ludzkie pojęcie:) ale zajmują ją na trochę. Lubi też gumowe zabawki (z pełnej gumy,bo te cienkie to na chwilkę starczą), rozdrabnia je, ale nie zjada. No i piłki też lubi, "zużyła" już parę tenisowych (mam ich spory zapas na szczęście). Nie wiem czy jest sens dawać jej preparowane kości, bo w większości zamiast zjeść to rozdrabnia na małe pasemka ze skóry i trzeba to wyrzucać.

Murko  możesz zobaczyć propozycje Tysi  i napisać co z tego kupić a może wszystkie?:)

20 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Bawełniane sznury :) Wszelakiego typu, np: https://furkidz.eu/pl/p/Trixie-Sznur-bawelniany-26cm/1688https://furkidz.eu/pl/p/Dingo-Pilka-ze-sznurka-wielokolorowa-z-raczka/5937. Mocne kości i zabawki, jak: https://furkidz.eu/pl/p/TRIXIE-Gryzak-gumowy-na-lince-6%2C5cm-30cm/7392 ; https://furkidz.eu/pl/p/Gryzak-kosc-stymulujaca-rozmiar-1-12cm/7401 ,, https://furkidz.eu/pl/p/Pilka-spiralna-rozmiar-3-6cm-/7448 , https://furkidz.eu/pl/p/Zabawka-opona-duza-15cm/7404 
Do tego mocne piłki, może nawet boomer ball (aczkolwiek nie każdemu psu przypasuje, a zabawa powinna być kontrolowana, bo z racji, że piłki w zęby nie da się uchwycić to pies - jeżeli nie ma szansy przekierować swoich emocji np. na sznurze, który kończyłby "polowanie" to tylko się frustruje).

Dzięki Tysiu :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, b-b napisał:

Murko  możesz zobaczyć propozycje Tysi  i napisać co z tego kupić a może wszystkie?:)

Nadadzą się wszystkie:) Sznury są łatwe do sprzątania, bo Abi ich nie rozdrabnia, tylko robi z nich wielką włochatą kulę:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, b-b napisał:

Murko  możesz zobaczyć propozycje Tysi  i napisać co z tego kupić a może wszystkie?:)

Dzięki Tysiu :)

Oczywiście stronę podałam dowolną, akurat tę miałam pod ręką. Ważne, aby patrzeć z czego zrobione są rzeczy ;)
Ja jeszcze polecam czarne kongi :) ale oryginalne - są niezniszczalne.

28 minut temu, Murka napisał:

Nadadzą się wszystkie:) Sznury są łatwe do sprzątania, bo Abi ich nie rozdrabnia, tylko robi z nich wielką włochatą kulę:)

Dobrze, że nie połyka, bo wtedy nieszczeście gotowe.

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, Murka napisał:

Nadadzą się wszystkie:) Sznury są łatwe do sprzątania, bo Abi ich nie rozdrabnia, tylko robi z nich wielką włochatą kulę:)

Czyli już wiem co kupić :)

6 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Oczywiście stronę podałam dowolną, akurat tę miałam pod ręką. Ważne, aby patrzeć z czego zrobione są rzeczy ;)
Ja jeszcze polecam czarne kongi :) ale oryginalne - są niezniszczalne.

Dobrze, że nie połyka, bo wtedy nieszczeście gotowe.

Będę się radzić z doborem aby kupić te właściwe :)

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, hop! napisał:

Jest z tych zdolnych i zaangażowanych w dążeniu do celu. ;-))

To akurat prawda ;)
Co zrobić, że on woli same piłeczki, bez sznura, bo kojarzą mu się z kulą-smakulą... :)))

Niemniej jednak, faktycznie takie sznury są świetne. Jeszcze polecam mocne piłki powieszone/umocowane na  - chyba Sowa pisała wyżej, że to dobry sposób na przekonanie psiaka na zabawę z piłką z człowiekiem :) Tylko jedyne co, to trzeba poznać psie preferencje: czy lubi takie piłeczki miękkie, czy twarde.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...