Jump to content
Dogomania

Florek - sympatyczny szorściak już w swoim domku!


Recommended Posts

Florek to około 3-letni psiak. Zabrany jakiś czas temu z podłego schroniska czekał na swój dom w tymczasowym miejscu. Z nieznanych nam przyczyn kompletnie nikt o niego nie pytał. Jakby wpadł w czarną dziurę mimo masy ogłoszeń. Postanowiłyśmy zabrać go w zupełnie inne miejsce, bo tam, gdzie był nie jest się w stanie więcej nauczyć. A nauki przed nim sporo. Przede wszystkim chodzenie na smyczy, zaufanie do ludzi innych niż jeden opiekun.

Szukałyśmy z Ellig miejsca, w którym z jednej strony dostanie możliwość biegania luzem z innymi psami, a z drugiej ktoś zajmie się jego edukacją. Marzyło nam się miejsce blisko nas, żeby można było odwiedzać go, ale niestety mimo starań, nie znalazłyśmy wolnego miejsca. Na szczęście udało się dzięki wsparciu Marceliny (Macia) zająć mu miejsce w hotelu pod Lesznem po świętach wielkanocnych. Bardzo dziękujemy za wsparcie w szukaniu miejsca!

W tej chwili organizujemy transport psiaka. Jeśli nie uda się załatwić bezpiecznego transportu prawdopodobnie ja pojadę po niego z moim synem. To podróż ciężka, bo musielibyśmy zrobić ponad 1000 km. Najpierw pojechać po Florka, potem razem z nim do hoteliku, no i z powrotem do domu. Jesteśmy jednak zdeterminowane z Elą, żeby wyciągnąć tego sympatycznego psiaka na światło dzienne i dać mu szansę w innym miejscu, z ogłoszeniami w innym województwie na znalezienie jego własnego domku. Dlatego jeśli nie znajdziemy osoby, która pomoże nam przewieźć Florka w nowe miejsce, pojadę po niego.

Co można powiedzieć o Florku nie znając go osobiście? Z opowieści dotychczasowej opiekunki wiemy, że to piesuś energiczny, wesoły, biegający z innymi psami, zgodny z nimi. Niestety nie ufa ludziom, których nie zna. Nie ma w nim panicznego lęku, ale nie podchodzi do nich i udaje, że ich nie ma.

Dzięki Anonimowemu darczyńcy, który chce takim pozostać mamy fundusze na początek i mamy nadzieję na dalszą pomoc i wsparcie Florka przez tego dobrego Duszka, a właściwie dwa Duszki, bo to małżeństwo:) Bardzo serdecznie za to dziękujemy!!!

Dzisiaj Florek został zaszczepiony przeciw wściekliźnie i została mu pobrana krew na badania. Musimy ocenić jego stan zdrowia, żeby można było uczciwie opowiedzieć o nim potencjalnemu domkowi. Wyniki zostaną przesłane do mnie prawdopodobnie w środę.

Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy:

POMOC RZECZOWA:

12.03 - preparat przeciw kleszczom - Ewa Marta

 

WPŁATY:

Rok 2018:

19.03 - 200,00 zł - od Anonimowego darczyńcy
28.03 - 200,00 zł - od Anonimowego darczyńcy
03.04 - 200,00 zł - od Anonimowego darczyńcy
12.04 - 200,00 zł - od Anonimowego darczyńcy
01.05 - 173,30 zł - od Anonimowego darczyńcy 

 

 

 

 

 

BAZARKI dla psiaków:

Rok 2018:

 

W sumie zebrane: 973,30 zł

 

WYDATKI:

Rok 2018:

19.03 - 120,00 zł - szczepienie przeciw wściekliźnie, badanie krwi (morfologia i biochemia)
28.03 - 106,52 zł - 15 kg karmy Fitmin
03.04 - -106,52 zł - zwrot za karmę Fitmin, która zostaje dla innych psiaków
03.04 - 55,00 zł - szczepienie na wirusówki
03.04 - 85,00 zł - transport Florka do Anecik w dniu 30.03 
03.04 - 123,00 zł- wizyta u weta i leki na uszka
03.04 - 24,00 zł - jazda do weta i z powrotem i tabletki na odrobaczanie
03.04 - 24,00 zł - opłata za hotel 30-31.03.2018
12.04 - 360,00 zł - opłata za hotel i karmę 01-30.04.2018

17.04 - 71,30 zł - cd leczenia uszu - zakup leków
01.05 - 111,00 zł - w tym 12 zł - pobyt V,  60 zł - czipowanie,  10 zł - wizyta kontrolna u weta,   4 zł - dojazd do weta,  25 zł - transport do DS

 

 

 

W sumie wydane: 973,30 






Na koncie pozostało: 0 zł 

Link to comment
Share on other sites

Nie mamy zbyt wiele jego zdjęć, mamy nadzieję, że w nowym miejscu uda się zrobić ich więcej. To, co na pewno czeka Florka, to nauka chodzenia na smyczy i socjalizacja z ludźmi. Trzymamy za niego mocno kciuki, bo piesek fajny i należy mu się super dom i rodzina. 

F01.jpg

F02.jpg

F03.jpg

F04.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Gusiaczek napisał:

Witaj Florku i od wtorku zapisuję wątek Twój :)


Ewuś, czy mogę zamówić banerek dla Florka na bazarku TZmestudio?

Gusiaczku, serdecznie dziękuję, oczywiście bardzo chętnie przyjmiemy z Elunia pomoc!

14 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Zapisuję się do Florka.  Napisz gdzie jest to może będę mogła pomóc z transportem. Jestem z Warszawy.

Bardzo dziękuję za chęci. Jesteśmy w trakcie dogadywania transportu bezpośredniego. Florek jest psiakiem wycofanym do obcych i w jego sytuacji w grę wchodzi zabranie go z jednego miejsca i przewiezienie bezpośrednio do drugiego. Ja też jestem z Warszawy i policzyłam, że musiałabym przejechać ok. 1050 km, żeby go przewieźć i wrócić do domu. Dlatego szukamy kogoś, kto jest bliżej. 

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Gusiaczku, serdecznie dziękuję, oczywiście bardzo chętnie przyjmiemy z Elunia pomoc!

Bardzo dziękuję za chęci. Jesteśmy w trakcie dogadywania transportu bezpośredniego. Florek jest psiakiem wycofanym do obcych i w jego sytuacji w grę wchodzi zabranie go z jednego miejsca i przewiezienie bezpośrednio do drugiego. Ja też jestem z Warszawy i policzyłam, że musiałabym przejechać ok. 1050 km, żeby go przewieźć i wrócić do domu. Dlatego szukamy kogoś, kto jest bliżej. 

Oczywiście, dobro Florka jest najważniejsze:)

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Dostałyśy od Gusiaczka pięny banerek zakupiony na bazarku dla Florka. Problem w tym, że nie pamiętam jak się go wgrywa w sygnaturę:( 

 

Image8.jpg.8d271690cfa11d0e475c8dc9a1bae97e.jpg

Ewuniu,

zapisujesz sobie obrazek- banerek na komputerze (np pulpit)

wchodzisz w ustawienia konta na dogomanii w sygnatury

wgrywasz tam ten zapisany w komputerze obrazek-banerek

po kliknięciu dwukrotnie w obrazek pojawia się okno do wpisania linku

wpisujesz link i zatwierdzasz zmiany w /////Sygnaturze

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...