Jump to content
Dogomania

Szczeniak chce jeść tylko mięso


Bear7

Recommended Posts

Mój prawie 4 miesięczny szczeniak aktualnie nie ma ochoty na nic innego, tylko na mięso.Hodowca mówił że był on karmiony suchą karmą i surowym mięsem. Na początku jak go wziąłem to jadł ryż/makaron z mięskiem gotowanym i oliwą i suchą karmę, która bardzo mu smakowała. Teraz coś mu się odmieniło i chce jeść tylko mięso. Próbuje mu dawać karme na głodnego, ale coś tam podłubie zostawi, cały czas domaga się mięsa.

 

Co robić? Co mogło mu się stać że się tak zmienił?e

Link to comment
Share on other sites

wybiera  co mu bardziej smakuje. Ja bym nie pozwalała aż tak grymasić. stawiałabym ten zestaw gotowany w porach posiłku tak długo aż zje normalną dla siebie porcję, bez pobłażania. Jeśli zacznie wszystko z miski znikać wtedy może zacząć dostawać troszkę mięsa w nagrodę za zjedzony normalny posiłek.  

Link to comment
Share on other sites

Cześć,

Nie pozwalaj mu na swobodny wybór. Zredukuj ilość mięsa i podawaj karmę o stałych porach, na okres maksymalnie 10-15 minut.
Jeśli w tym czasie nie wykazuje zainteresowania jedzeniem, po prostu je zabieraj.

Jeśli dajesz mu dostatecznie dużo mięsa by pobudzić ośrodek sytości, to nie ma się co dziwić, że nie chce jeść nic więcej.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Pies ma rację, rosnący szczeniak mięsożercy powinien jeść mięso. Poza tym to najzdrowsze i najtańsze pożywienie dla psa. Suche karmy to badziewie dla leniwych bo najłatwiej sypnąć byle jakiej karmy jak ziarno kurom i mieć spokój. A ja uważam, że jak się ktoś decyduje na psa to powinien się liczyć z tym, że to nie tylko przyjemność ale przede wszystkim obowiązki.

Mam psy 50 lat, nigdy nie karmiłam tym badziewiem i nigdy nie zabierałam miski po 15 minutach, właśnie to wyrabia w psie żarłoczność, pies się napycha szybko bo zaraz zabiorą.

Żaden z moich psów nie był otyły, zostawiałam 3 rottweilery i mięso w miskach idąc do pracy  i wracając wszystkie były całe i żywe, nigdy się o te miski nie biły, jadły kiedy chciały i ile chciały. Teoria dominacji już jest nieaktualna, traktowanie psa jak żołnierza na manewrach, który musi zachowywać się jak rekrut, czyli zachowywać się jak robot  nie przynosi dobrych efektów.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jeśli zdecydujesz się na karmienie mięsem/ podrobami to warto przyjąć zasadę Barf.

mięso (nie chude) + podroby(żołądeczki+ serduszka) + surowe kości + zółteczko+ drożdzę browarnicze (takie suche) i olej z łososia. To tak na początek.

Od czasu do czasu warzywa (marcheweczka, brokuły, kalafiorek, cukinia, dynia, seler, pietruszka).

Łączna dawka dzienna jedzenia to 2-3% docelowej masy psa.

Pies będzie zadowolony i o wiele zdrowszy niż na suchej karmie.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, dwbem napisał:

 Suche karmy to badziewie dla leniwych bo najłatwiej sypnąć byle jakiej karmy jak ziarno kurom i mieć spokój. A ja uważam, że jak się ktoś decyduje na psa to powinien się liczyć z tym, że to nie tylko przyjemność ale przede wszystkim obowiązki.

Chcesz karmić mięsem ,twój wybór.Ale pozostaw innym decyzję jak maja karmic swoje psy.A nie pisz że suche karmy  to karmy dla leniwych,  i ze to badziewie  .Nie pisz o czyms o czym nie masz pojęcia. bo ekspertem nie jesteś.  Ja osobiście nie karmię moich psów sucha karma z lenistwa ,  wybieram te z najwyższej półki i moim psom sucha karma słuzy. A mam psy długowłose, Są zdrowe, nie mają alergii, nie ma problemów .jelitowych . i  maja się swietnie  . Dwie najstarsze skończyły 15 lat.  .

pozdrawiam                    

Link to comment
Share on other sites

Ja nie karmiłam nigdy samym mięsem tylko z dodatkiem warzyw i ryżu ew.makaronu, poza tym dawałam tyle ile uważałam, że wystasrczy. I jakoś się nie zapasły, zapasione chyba by nie dały rady zrobić championatów.

A o karmach wiem z autopsji - kupiłam psa we Francji, byl od niemal urodzenia na Royalu i gdybym go nie zabrała to chyba by padł z głodu bo nie przyswajał tego świństwa zupełnie, byl wiecznie głodny, mial krzywicę, chyba ziemniaki by mu lepiej służyły. W domu przestawiłam go na normalne, psie jedzenie, wyleczyłam krzywicę i został doskonałym championem i reproduktorem.

Dlatego uważam, że suche karmy są dla wygodnych a nie dla psów. To mięsożercy a nie kury, którym się sypnie ziarna i wystarczy. Ale każdy karmi jak uważa, czy akurat psy są szczęśliwe i dobrze odżywione to już inna sprawa.

Ciekawe, że bardziej wierzysz opłacanym przez firmy pseudoekspertom niż praktykom i fachowcom znającym ziwerzęta a nie produkcję karm. Ale to twoja sprawa, nikomu niczego nie narzucam, po prostu mówię co sama spraktykowałam przez 50 lat. Moja rottka ma już 13 lat co dla tej rasy jest dużym osiągnięciem i jest zdrowa.

 

Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, dwbem napisał:

 

A o karmach wiem z autopsji - kupiłam psa we Francji, byl od niemal urodzenia na Royalu i gdybym go nie zabrała to chyba by padł z głodu bo nie przyswajał tego świństwa zupełnie, byl wiecznie głodny, mial krzywicę, chyba ziemniaki by mu lepiej służyły.

 

A Ja znam wiele psów odchowanych na Royalu i mają się swietnie. Choć sama Royalem nie karmiłam.Być może w Twoim przypadku ta karma się nie sprawdziła, pies widocznie jej nie przyswajał.

 

52 minuty temu, dwbem napisał:

 

Dlatego uważam, że suche karmy są dla wygodnych a nie dla psów. To mięsożercy a nie kury, którym się sypnie ziarna i wystarczy. Ale każdy karmi jak uważa, czy akurat psy są szczęśliwe i dobrze odżywione to już inna sprawa.

 

 

Akurat o wygodnictwie to nie chce mi się tego nawet komentować.A moje psy sa szczęśliwe i bardzo dobrze odżywione.

 

57 minut temu, dwbem napisał:

 

Ciekawe, że bardziej wierzysz opłacanym przez firmy pseudoekspertom niż praktykom i fachowcom znającym ziwerzęta a nie produkcję karm. Ale to twoja sprawa, nikomu niczego nie narzucam, po prostu mówię co sama spraktykowałam przez 50 lat. Moja rottka ma już 13 lat co dla tej rasy jest dużym osiągnięciem i jest zdrowa.

 

Nie musze wierzyć pseudoekspertom, temat hodowli i wystaw nie jest mi obcy. Sama mam championy i intery. Więc widzisz że na suchej karmie (dodam że wysokojakościowej) jakos im nie zabrałam zdrowia.

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Patmol napisał:

Joly masz hodowlę? Jakiej rasy masz psy?

Tak , mam zarejestrowaną  hodowla  Kajopiko FCI       Rasa     Bearded collie i yorkshire terier. Mam same weteranki.Strone inernetowa hodowli zlikwidowałam w tym roku, bo już nic ciekawego wystawowo się nie działo, a przedlużac hodowli nie planuje. Ale na stronie krakowskiego oddziału Zwiazku Kynologicznego w dziale Championy, jest moje psie dziecko z moim przydomkiem  Multichampion, interchampion MELANIA KajopikoFCI , 

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, JOLY napisał:

Tak , mam zarejestrowaną  hodowla  Kajopiko FCI       Rasa     Bearded collie i yorkshire terier. Mam same weteranki.Strone inernetowa hodowli zlikwidowałam w tym roku, bo już nic ciekawego wystawowo się nie działo, a przedlużac hodowli nie planuje. Ale na stronie krakowskiego oddziału Zwiazku Kynologicznego w dziale Championy, jest moje psie dziecko z moim przydomkiem  Multichampion, interchampion MELANIA KajopikoFCI , 

I karmisz samym suchym? Czy jakoś mieszasz z mokrym lub mięsem? Którą suchą karmisz?  ktora jest wedlug ciebie dobra? 

Ja mam dwie suki/ nie -rasowe zupelnie i karmię głównie mięsem, ale jestem ciekawa opinii osob, ktore karmia inaczej.  i karm, ktorymi karmią - bo teraz jest bardzo duzy wybor karm przemysłowych. Nie znalazlam na dogo tematu karm polecanych, więc pytam tutaj ,- tak to trochę nie w temacie wątku.

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiscie to nie ten temat, przepraszam założyciela wątku ,szybko odpowiem.W tej chwili karmię samym suchym. Jedynie jedna moja yoreczka zjada Purinę renal (pasztet) żeby wspomóc nerki. ma 15 lat. Reszta towarzystwa zjada suche. Nie dodaje mokrego   , jak były młodsze i grymasily to czasem dosmaczalam mięsem,. .Jedynie co to dostają surową marchew, jabłko ,w ogrodzie same szukają poziomek, malin bo lubia od małego .Kilkanaście lat karmiłam Eukanubą od pappy do seniora. potem próbowałam wprowadzić CANIVERE nie zachwyciła. A teraz dziewczyny sa na karmie  belgijskiej PETVITA. I uważam że jest super   ,zawartośc    mięsa 60% bez glutenu, Dziewczyny bardzo chętnie jedza i są zadowolone .Badania krwi mają ok pomimo starszego wieku.Więc im służy. Vet który ich prowadzi od szczeniaka twierdzi że sa w doskonałej kondycji.

Link to comment
Share on other sites

dziękuje za informację, nie znałam tej kamy - wszystkie wersje  PETVITA  dla psów są bez -zbożowe?

Bearded collie - przepiękne (tylko ta sierść to chyba wyzwanie, potrzebna pewnie i dobra szczotka i furminator)

Link to comment
Share on other sites

Wpisz w gogle ( petvita informacje}, tam wszystko znajdziesz. A co do birdusiowego włosa to trzeba się trochę postarać. Ale wszystkie psy dlugowlose potrzebują sporo pracy.A zwłaszcza te wystawowe. Mam 3 takie kochane misie .    .Dobra szczotka to podstawa.   pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Piszę już po długim okresie czasu, pieska karmiłem głównie mięsem i jako dodatek to karma, nie narzekam. Piesek ładnie urósł.

Tylko tak myślę, że taki barf na samym mięsie to nie jest jakiś super sposób odżywiania, bo trzeba też przecież uzupełniać witaminy, w takiej karmie są witaminy, a w samym mięsie i kościach nie ma wszystkich których pies potrzebuje.

Ja mam teraz taką sytuacje, że staram się głównie dawać psowi karme Arion i kości czy jakieś mięsko na dodatek. 

Mam taki problem, że mój piesek ma uczulenie na drób, karme mu daję jagnięcina ryż. No nie powiem że ta karme słabo je muszę mu ją wpychać, a właśnie karme kurczak ryż by jadł bardzo dobrze, ponieważ on bardzo lubi drób.

Tak myślę żeby kupić tą karmę ryż kurczak, tylko uczulenie to może mu chyba zaszkodzić.

Doradźćie mi co mam zrobić.

Link to comment
Share on other sites

A skąd wiadomo, że ma uczulenie bo teraz wydaje mi się, że zrobiło się modne. Mam psy ponad 50 lat, całe życie jedzą mięso - wołowe, drób, ryby oczywiście z dodatkiem np. płatkow i jarzyn, dostają mleko, ser, jajka i od 50 lat nie wiem co to alergie i inne problemy jelitowe.

Pies jest mięsożercą i to jest podstawa wyżywienia ale te dodatki też są potrzebne. Ja i moje psy suche karmy omijają z daleka, jeżeli daję czasem karmy to tylko mokre i to te dobre, nie takie, które mają nie mniej niż 4% mięsa tylko prawdziwe, mięsne.

Link to comment
Share on other sites

W konsultacji z weterynarzem sprawdzone i skóra robi mu się mocno czerwona po zjedzeniu drobiu czy produktów mlecznych.

No ale to fakt że na samym mięsie żywienie dla psa jest najzdrowsze, zero żadnych problemow z trawieniem z tym się zgadzam. Tylko właśnie brakuje tych witamin.

Czy są jakieś istotne różnice między suchą karmą a mokrą? (oprócz tego że jedna jest sucha a druga mokra? :] )

Link to comment
Share on other sites

Barf nie polega na podawaniu samego mięsa. Trzeba uwzględnić też podroby (serduszka, żołądki) plus surowe kosteczki. Jeśli ktoś boi się podawać kości może do mieszanki dodać zmielone na proszek skorupki jaj.

Suplementuje się naturalnie: żółtko jaja, olej z łososia, mozna też suszone drożdże browarnicze i algi.

Aha mieso powino być z przerostami i z tłuszczykiem. Nie jakaś tam ligawa.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...