Jump to content
Dogomania

Czym i jak czyścic uszy??


Abiutka_

Recommended Posts

Wacik do oczyszczenia małżowiny na samym wierzchu, bez żadnych preparatów. To normalne, że tam nie jest sterylnie czytso i gładko, woskowina też ma swoje funkcje. Lejąc do środka tak młodemu zdrowemu psu jakieś preparaty, najwyżej dochowasz się psa, ktory z uszami naprawdę zacznie miec problemy ;)

Link to comment
Share on other sites

jeszcze mam pytanie ..Martens widze ze masz doswiadczenie wiec pomoz jerzdze na wakacje do dziadka ..moj dziadek ma 2 psy ktore maja pchly a ja jerzdze ze swoim pupilem do dziadka
i ostatnio zauwrzywalm u swojego psa 3 pchly

co mam robic pomocy!!! moze jakis preparat obroza lub cos w tym stylu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja wszelkie produkty do pielęgnacji mojego pasa zakupuje na krakvet.pl Jest tam dużo kosmetyków do pielęgnacji uszu, w bardzo przystępnych cenach i podobnie jest ze środkami przeciwpchelnymi. Znajdziesz tam rożne płyny na pasożyty. Ja szczególnie lubię obroże przeciwpchelne ponieważ nie przeszkadzają one mojemu psu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W tym sklepiej faktycznie jest bardzo duży wybór produktów i niskie ceny,ale nie jestem fanką obroży przeciwpchelnych. Moim zdaniem one nie są zbyt skuteczne. Jeśli chodzi o pielęgnację uszu to lubię płyny, które się aplikuje, a potem delikatnie wyciera wacikiem

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ja posiadam 2,5 miesięcznego cocker spaniela i mam dylemat. Czyścić mu uszy czy nie , na razie wyglądają na zdrowe lecz chciałbym mieć pewność co do nich.
Jest metoda aby nie wydawać dużych pieniędzy na jakieś środki?? , prosiłbym o jakieś domowe przetestowane sposoby.
Proszę o odp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='awesome']Ja posiadam 2,5 miesięcznego cocker spaniela i mam dylemat. Czyścić mu uszy czy nie , na razie wyglądają na zdrowe lecz chciałbym mieć pewność co do nich.
Jest metoda aby nie wydawać dużych pieniędzy na jakieś środki?? , prosiłbym o jakieś domowe przetestowane sposoby.
Proszę o odp.[/QUOTE]

W tym wieku jak nic się nie dzieje to bezpieczniej nie ruszać. W późniejszym czasie poprosić weta albo lepiej groomera o usuwanie włosów z kanału słuchowego, bardzo pomaga u spanieli w utrzymaniu uszu w dobrej formie.

Link to comment
Share on other sites

a mi weterynarz mówił ,ze jak w uszach nic nie śmierdzi to najlepiej nie ruszać,nie wyrywać włosków, nie wlewać tysiąca płynów.Zresztą zauważyłam kiedyś jak fryzjerka wyczyściła Frankowi uszy to potem ok. 4-5 dni tak mu z nich śmierdziało jak nigdy ;)I to nie tym płynem a jakimś tłuszczem jakby.Chyba odbudowywał sobie tę warstwę ochronną,co? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...