Jump to content
Dogomania

Zezwolenie na psa z listy ras agresywnych


hohufka

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szczerze mówiąc pierwszy raz spotykam się z pozowleniem na psa. Mam znajomych, którzy mają psy z listy i nikt im nigdy żadnych przykrości nie robił, chociaż pozwolenia nie mają.

To poczekaj, jak pies kogoś pogryzie, choćby włamywacza. Wtedy organy przypomną sobie o pozwoleniu i może być mały kłopot.  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Wątek dawno nie ruszany, ale mam pytanie czy ktoś orientuje się czy jest jakiś wymóg, który nakazuje mi trzymanie psa rasy uznanej za agresywną w kojcu i to jeszcze jakichś absurdalnych wymiarów (chodzi o wysokość 4m z okratowaniem)? Taki wymóg postawiła mi gmina i dzielnicowy, którego zabrali na wizję lokalną, mimo iż zapowiedziałam, że pies i tak będzie przebywał w domu. Wychodzi na to, że wg tego ich przepisu pies nie może poruszać się luzem po mojej posesji, ba nawet nie może poruszać się po domu, "bo ktoś może wejść", czyli w bloku nie można mieć takiego psa no chyba, że kojec przy śmietniku się postawi. Wychodzi na to, że do mojego domu bez mojej zgody może wejść każdy i nic nie mogę mu zrobić, jeszcze jak stanie mu się kuku to ja będę miała problem. Kiedy to poruszyłam, usłyszałam tylko pytanie czy chcę to pozwolenie czy nie. Mieliście taki "problem"? Dodam jeszcze, że mieszkam na wsi, gdzie dom sąsiadów jest jakieś 250m dalej, więc zupełnie nie rozumiem tego zaparcia.

Link to comment
Share on other sites

Pogadaj z hodowcami,zadzwon do ZKwP,chyba jeszcze nie ma obowiązku budowy kojców.Poza tym - nie mozesz twierdzić,że 'pies będzie przebywał w domu',bo przecież musisz z nim wychodzić.Dobrze ogrodzona,"pancerna" posesja pozwoli Ci uniknąć kłopotów.

A jaka to rasa,bo jest ich kilkanaście?

Zachowam się nieelegancko,ale...wejdz na forum Molosy.pl,tam są właściciele psów wielu ras,m.inn I tych "z listy".Popytaj.

Link to comment
Share on other sites

Na jaki przepis się powoływali? Z tego co wiem, aby móc legalnie posiadać takiego psa należy:

  1. Wypełnić wniosek o wydanie zezwolenia na powyższy cel, w którym zawieramy informację o rasie, ilości zwierząt, jaką chcemy utrzymywać, sposobie oznakowania psów. Trzeba podać również skąd ma pochodzić pies, gdzie i w jakich warunkach będzie przebywał.
  2. Do wniosku dołączyć kopię rodowodu lub metryki psa, a także opłatę skarbową.
  3. Dokumenty złożyć do Wydziału Obsługi Mieszkańców miasta właściwego ze względu na planowane miejsce prowadzenia hodowli lub utrzymywania psa
  4. Poczekać na odpowiedź: w skomplikowanych sprawach do 2 miesięcy

" Jeśli organ wydający zezwolenie uzna, że pies będzie utrzymywany w niewłaściwych sposób, zagrażający ludziom i innym zwierzętom, wyda decyzję odmowną, od której można się odwołać. "  Nie znalazłam słowa o kojcach...chyba ktoś wykazal daleko idącą nadgorliwość ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam Dogo Argentino i wiem, że z psem muszę wychodzić i nie będzie cały czas w domu, ale w kojcu też cały czas nie będzie, przecież nie zamknę go na 24/7 i nie czepiali ogrodzenia samej posesji. No właśnie, żadnego przepisu nie przywołali, ja też znalazłam to co Zarka i nic więcej, a jak właśnie o to zapytałam, to padło pytanie czy chcę czy nie to pozwolenie i stwierdzenie, że mogę go sobie trzymać w domu, ale kojec musi być. 

Link to comment
Share on other sites

Sorry, ale widzimisie "komisji" jest nic nie znaczące. Żaden pies nie mu mieć kojca. Na pewno musisz mieć odpowiednie ogrodzenie na posesji i już. Poprosiłabym o podanie podstawy prawnej. W razie czego odwołasz sie od decyzji odmownej, bo nie ma do niej podstaw prawnych (jesli jest tak, jak piszesz)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...