Jump to content
Dogomania
Bear7

Brak pewności i strach u Amstaffa

Recommended Posts

Wczoraj zostalem właścicielem 3,5 miesięcznego pieska Amstaffa. Na podwórku u hodowcy był bardzo wesoły, w samochodzie w czasie podróży bardzo się zestresował, był mocno zżyty z rodzicami i rodzenstwem.

Gdy przyjechałem do domu nie chcial wyjsc z samochodu, w dodatku mój drugi piesek 3 letnia suka zawarczała na niego też odwarknal, ale mocno sie przestraszył. Suke wzialem za ogrodzenie, pieska wyjąłem samochodu, był tak przerazony że mial nogi jak z waty, zalamywaly u mu się, ale jeszcze podszedl pod ogrodzenie do suki ona warczala, a on obwąchiwał ją. 

Wtedy już zabralem go do domu, wczoraj prawie cały dzień przeleżał. Wieczorem już wstał na przednich łapach, a dzisiaj rano nawet coś chodził, ale niewielkie odleglosci (do miski sam podszedl wczesniej nawet nie chcial).  

 

Sika narazie pod siebie(kupy nie robil jeszcze), bo nie mogę go na dwór zabrać, więc sprzątam .Jak chce go podniesc i zaniesc to sie wyrywa, majta nogami. A nie chce mu robic krzywdy.

Dzisiaj już niby lepiej coś wstaje, ale wydaje sie taki mocno smutny.

Minie mu ten smutek z czasem?

Jakieś rady?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musi się przyzwyczaić. Na przyszłość najlepiej zapoznawać psy na terenie neutralnym (wziąć rezydenta na spacer w jakieś nowe miejsce i tam zapoznać go z nowym). Kilka psów tak wprowadzałem do domu i zawsze było OK. Suka po prostu broniła terytorium przed nieznanym. Młody jest mocno zestresowany, wszystko nowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hodowca żadnych rad mi nie dawał, mówił  tylko czym karmić i że piesek był trzymany na podwórku, w kojcu. 

Wziąłem bo te psy bardzo mi się podobają z charakteru i wyglądu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wziąłeś niezsocjalizowanego psa, który zapewne nigdy w życiu nie był w mieszkaniu. Pewnie nigdzie nie był poza kojcem. Niczego nie zna i wszystkiego się boi. Długa droga przed Tobą. Poszukaj jakiegoś dobrego szkoleniowca, im szybciej tym lepiej. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Announcements

×