Jump to content
Dogomania

Brak pewności i strach u Amstaffa


Bear7

Recommended Posts

Wczoraj zostalem właścicielem 3,5 miesięcznego pieska Amstaffa. Na podwórku u hodowcy był bardzo wesoły, w samochodzie w czasie podróży bardzo się zestresował, był mocno zżyty z rodzicami i rodzenstwem.

Gdy przyjechałem do domu nie chcial wyjsc z samochodu, w dodatku mój drugi piesek 3 letnia suka zawarczała na niego też odwarknal, ale mocno sie przestraszył. Suke wzialem za ogrodzenie, pieska wyjąłem samochodu, był tak przerazony że mial nogi jak z waty, zalamywaly u mu się, ale jeszcze podszedl pod ogrodzenie do suki ona warczala, a on obwąchiwał ją. 

Wtedy już zabralem go do domu, wczoraj prawie cały dzień przeleżał. Wieczorem już wstał na przednich łapach, a dzisiaj rano nawet coś chodził, ale niewielkie odleglosci (do miski sam podszedl wczesniej nawet nie chcial).  

 

Sika narazie pod siebie(kupy nie robil jeszcze), bo nie mogę go na dwór zabrać, więc sprzątam .Jak chce go podniesc i zaniesc to sie wyrywa, majta nogami. A nie chce mu robic krzywdy.

Dzisiaj już niby lepiej coś wstaje, ale wydaje sie taki mocno smutny.

Minie mu ten smutek z czasem?

Jakieś rady?

 

Link to comment
Share on other sites

Musi się przyzwyczaić. Na przyszłość najlepiej zapoznawać psy na terenie neutralnym (wziąć rezydenta na spacer w jakieś nowe miejsce i tam zapoznać go z nowym). Kilka psów tak wprowadzałem do domu i zawsze było OK. Suka po prostu broniła terytorium przed nieznanym. Młody jest mocno zestresowany, wszystko nowe.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wziąłeś niezsocjalizowanego psa, który zapewne nigdy w życiu nie był w mieszkaniu. Pewnie nigdzie nie był poza kojcem. Niczego nie zna i wszystkiego się boi. Długa droga przed Tobą. Poszukaj jakiegoś dobrego szkoleniowca, im szybciej tym lepiej. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...