Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Bonsai88 - Niezły pomysł, poproszę o takie zaświadczenie, tylko kwestia tego co w nim mieliby napisać? Pies ze schroniska, dopiero w trakcie podstawowych szczepień i że zaraz po nich po odczekaniu odpowiedniej ilości dni (tygodni) będzie szczepienie przeciw wściekliźnie?

Nawiasem mówiąc, wet mi mówił, że po 2 tygodniach od szczepienia które mamy mieć we wtorek (to jej pierwsze szczepienie, ale jakby drugie jeśli chodzi o skład i choroby) mogę już ją wyprowadzać normalnie (bez kontaktów z psami). Zastanawiam się w takim razie czy ma mieć kwarantanne po trzecim szczepieniu też kilkudniową mimo że już po drugim będzie chodzić na spacery czy nie? *confused* Oczywiście dopytam weta, ale czy ktoś ma jakieś doświadczenia ze starszym niż X tygodni psem, w wieku 5mc+? 

Link to comment
Share on other sites

Magdfa, zgadzam się z tobą, też uważam,że nie wszyscy nawet jak lubią psy powinni je mieć. Trzeba dużej wiedzy, empatii, cierpliwości i przede wszystkim odpowiedzialności więc wiem, że nie każdemu psu mozna ufać bezgranicznie ale ja swoim mogłambo zapewniam cię, ze przez te 50 lat nie miałam żadnych złych zdarzeń i konfliktów z otoczeniem. Ale zawsze moje psy były pod moją stałą kontrolą i zawsze starałam się uważać na wszystko wokół mnie mimo, że naprawdę moje psy nie były agresywne. Ale jak wiesz inne mogły być.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

OK, szczenior był u weterynarza niemal 2 tygodnie temu, niedługo z nią wyjdziemy. Dostała nowe szelki bo w stare już się nie mieściła :) Wyrosła z nich.

 

Dostała szczepienia numer 2 (ale jej pierwsze, wet uznała, że w pełni wystarczy). No i teraz po 2 tyg już możemy chodzić na spacery ale bez kontaku z psami aż do 3 szczepionki + 10 dni co najmniej. Także jeszcze z 3 tygodnie bez kontaktów międzypsowych. 


Zaświadczenie o wściekliźnie dostałam i w maju będziemy ją szczepić :) Zaświadczenie mam do 1.06.2018 o tym, że ze względu na stan zdrowia psiaka szczepienie zostało przesunięte. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...