Jump to content
Dogomania

Surowe mięso dla chorego psa


WestieGuardian

Recommended Posts

Witajcie,

u mojego 5 letniego westa na początku stycznia został zdiagnozowany chłoniak. Obecnie jesteśmy w trakcie chemioterapii, piesek czuje się znakomicie.

Do tej pory zazwyczaj jadł mięsko (najczęściej wieprzowina lub drób, rzadko wołowina) z ryżem. Wszystko gotowane lub ewentualnie mięso robiłam rękawie w piekarniku, bez przypraw i dodatku tłuszczu. Słyszałam, że chemia zmienia upodobania smakowe psa i rzeczywiście wydaje się, że Hunter ma straszną ochotę na surowe mięso. Szczeka na mnie jak tylko zaczynam kroić, żeby coś mu rzucić.

Pytanko - czy mogę czasem podać surowe (teraz kupuje jedynie wołowinę, czasem drób, nie kupuję wieprzowiny)? Czy surowe mięso wołowe nie stanowi żadnego zagrożenia dla psa? Gdyby by zdrowy to bym się nie zastanawiała i dawała surowe jeśli chce, ale jako że jest chory to każda przypadłość po drodze może być znacznie trudniejsza do leczenia.

Jeśli dawać - to pytanie z czym? Jako że węglowodany odżywiają nowotwór to wyeliminowaliśmy niemal całkowicie ryż z diety - zamiast niego Hunter dostaje gotowane warzywa. Zachwycony nie jest ale ryżem pluł bardziej :) Co doda do tego surowego mięsa? Gotowane warzywa? Podać samo?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...