Jump to content
Dogomania

Dosia wróciła z adopcjii! ... Proszę o pomoc! Dosia... mam tylko imię! smutne, złe schroniskowe życie za sobą i jeszcze... nadzieję! błaga całą sobą!!! pomóżcie mi!!!


anica

Recommended Posts

                                                                                    Witam serdecznie! 

Z wielką obawą.. i nadzieją zakładam ten wątek  suni która jest schroniskową kupką nieszczęścia i całą sobą błaga o pomoc! o wyciągnięcie jej ze schroniskowego piekła, pewnie historia jakich wiele, ta stanęła na naszej drodze... tak niewiele brakowało ,żeby z powrotem wróciła do kamiennego boksu ,za kraty ,za którymi przecież była całe swoje życie, może mieć 5-7lat?  zobaczymy co powie lekarz? 

                         ... ciężko ,bardzo trudno i smutno opisać całą historię suni, nie jest to już teraz,takie ważne?! , jak ważne jest spróbować, chociaż spróbować ... zawalczyć z okrutnym losem o jej życie, Nowe lepsze ,życie! ona tak niewiele potrzebuje...kawałek własnego miejsca na ziemi, swój mały kącik z miseczką i ciepłymi rękoma ,dobrego człowieka, który czasem, będzie ją głaskał, nigdy nie zapomnę jak przechodziła ze mną przez schroniskowe drzwi...one się czołgała, pełzała brzuszkiem po ziemi, przyklejona do zimnych kafli ,schroniskowej podłogi :(    ale podążała za mną!  stanęłam a ona całą sobą ,drżącym ciałkiem z paraliżującego strachu ,tuliła się do moich nóg, w takich chwilach, człowiek rozpada się na kawałki, rozpacz, żal, bezsilność... chciałby umrzeć!... i wtedy?!   czasem.. zdarzają się cuda!  Pomoc czasem przychodzi z najbardziej niespodziewanej strony!  ... weszła Anetka i powiedziała... Zabieram ją! ..nie pozwolę jej tutaj zostać! ..Nie mogę!... czy ktoś pamięta swój jakiś szczęśliwy dzień? ten był wtedy dla mnie jednym z najpiękniejszych dni jakie w życiu przeżyłam??  w tej chwili nie liczyło się nic!  tylko to że sunia nie musi tutaj zostać ,że przestanie tak drżeć, że wychodzimy ze schroniska!poczułyśmy chyba ,wszystkie wielką ulgę! szczęście! ... całowałam sunię i szeptałam, miałaś dzisiaj swój szczęśliwy dzień!.. a teraz będziemy musiały zatroszczyć się o Ciebie! ..wiem ,że to bardzo trudne! .. może nawet nieosiągalne! :(     ale proszę Nie zostawiajmy jej! tu na dogomanii... już tyle razy się udało!  może i jej się uda!  sunia nie ma nic!  .. na początek dostała imię Dosia :)

Co wiemy o Dosi?   jest wyjątkowo łagodna i uległa, sunia jest przyjacielska do ludzi, bardzo lgnie do człowieka, jest posłuszna i widać , że lubi głaski, pieszczoty ,natomiast wyraźnie boi się psów, biedactwo nawet nie potrafi jeść z miski, jedzenie które było w misce stało nie ruszone, rzucone na ziemię ,zjadała, staram się nie myśleć jakie było jej życie przed-tem .. jest teraz!  błagam, pomóżcie mi!....

Przy odrobinie dobrej woli i wsparciu wyjątkowych Ludzi można zabrać bezdomniaka na BDT/PDT dać szansę na nowe,dobre życie   i znaleźć najlepszy DS, spróbujemy?        

 To jest Dosia,proszę o jakąkolwiek pomoc dla niej!, każda deklaracja na wagę złota...

Dosia, błaga o pomoc!..

cca24290ea742141med.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na chwilę obecną dla Dosi potrzebujemy:

-  deklaracji stałych,

- deklaracji jednorazowych,

- pomocy w transporcie,

- bazarków.

 

 

         Deklaracje stałe:

20,oozł     - Uxmal  - wpłacone 21,02,

 

Deklaracje jednorazowe:

?Agat21 - podeśle grosik - wpłacone 21,02

20,oo zł  Nesiowata -   -wpłacone  19,02

20,oozł   Elik -  ale z możliwością powtarzania;)  - wpłacone 26,02

100,oozł  Anica - wpłacone 19,02

 20,oozł   Besia11 - wpłacono 5,03

30,oozł  Agnieszka( Elik) - wpłacone 1,03

20,oo zł    ania75.            - wpłacone 27,02

20,oo zł    alex260503    - wpłacone 1,03

30,oozł    MikAga i Mikuśka - wpłacone 1,03

 

 .

..

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

 

 

Pozostała pomoc:

Kiyoshi, pomyśli coś?

Alaskan malamutte, pomoc przy ogłoszeniach

 

 

Wpłaty:                                                      Wydatki:

 20,oozł  Nesiowata - 19,02,2018                                           88,oozł   -  Wizyta u weta/Szczepienie  26,02,2018

100,oozł  Anica          - 19,02,2018                                        26,oozł    -  Wizyta u weta/usługa wet    11,03,2018                                                18,oozł    - Ogłoszenia Alaskan malamutte

 20,oozł  Agat21        - 21,02,2018

 20,oozł  Uxmal          - 21,02,2018

20,oozł    Elik              - 26,02,2018

20,oozł   ania75          - 27,02,2018

-------------------------------------------------

30,oozł   Pani Agnieszka od Elik  - 1,03,2018

20,oozł   Alex260503  - 1,03,2018

30,oozł    MikAga i Mikuśka - 1,03,2018

50,oozł    Czarna kafka         - 5,03,2018

20,oo zł   Besia11                   - 5,03,2018

20,oozł   Figunia                    - 12,03,2018

20,oozł   Malwa                     - 12,03,2018

30,oozł   Pani Agnieszka       - 16,03,2018

---------------------------------------------------------

 20,oozł  Uxmal          - 31,03,2018                                     

 

 

       

 

 

. .   

Link to comment
Share on other sites

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Rozliczenie będzie TU -  dla jasności zostawiam dotychczasowe w poście pierwszym :)

Dnia 5.04.2018 o 10:18, Anecik napisał:

 

Albo może tak?

 

Wpłaty:                                                     

 +   20,oozł  Nesiowata                        - 19,02,2018                                         

 + 100,oozł  Anica                                - 19,02,2018

+  20,oozł  Agat21                               - 21,02,2018

 +  20,oozł  Uxmal                               - 21,02,2018

 +  20,oozł    Elik                                 - 26,02,2018

-   88,oozł                                           -  Wizyta u weta/ 26,02,2018   

--------------------------------------------------------------------------------    

 +   92,oo zł                                          stan na  26.02.2018                                                          

 +  20,oozł   ania75                               - 27,02,2018

 +  30,oozł   Pani Agnieszka od Elik       - 1,03,2018

 +  20,oozł   Alex260503                      - 1,03,2018

 +  30,oozł    MikAga i Mikuśka             - 1,03,2018

 +  50,oozł    Czarna kafka                    - 5,03,2018

 +  20,oo zł   Besia11                             - 5,03,2018

 -  26,oozł                                           -  Wizyta u weta/  11,03,2018

---------------------------------------------------------------------------

 + 236,oo zł                                          stan na  11.03.2018      

 +  20,oozł   Figunia                              - 12,03,2018

 +  20,oozł   Malwa                               - 12,03,2018

 +  30,oozł   Pani Agnieszka                 - 16,03,2018

 +  20,oozł  Uxmal                               - 31,03,2018

-   18,oozł                                            - Ogłoszenia Alaskan 04.04.2018

---------------------------------------------------------------------------

      + 308,oo zł                                           stan na  05.04.2018 

------------------------------------------------------------------------

+    +  20,oozł   Figunia                              -  09,04,2018

      -   18,oozł                                            - Ogłoszenia Alaskan 12.04.2018

        +  20,oozł  Uxmal                               - 31,03,2018

     -   86,oozł                                            - Obroża foresto 25,04,2018

     -   25,oozł                                            -  Czerwona obroża 25,04,2018

------------------------------------------------------------------------------------

   +  219,oo zł                                           stan na  25.04.2018 

   - 60,oozł   - czip 8,05

    -    4,oozł - transport wet 8,05

  ---------------------------------------------------

     + 155,oozł                                        stan na  8,05,2018

       +  20,oo zł         Uxmal      20,04

      +   20,oo zł        Besia          20,04

--------------------------------------

          195,oozł   

       -  39,oozł wpis chipu do bazy

--------------------------

         +  156,oozł  pozostało z rozliczenia

                                                                                                

 

 

 

 

 

 

Może tak Będzie Ci prościej - tym bardziej że pewnie wielu wpłat już na Dosię nie będzie.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.02.2018 o 14:21, elik napisał:

Jestem Aniu u suni. Na pewno pomogę, ale w tej chwili nawet nie mam czasu, żeby się zastanowić jak.

Niezawodna Ela, Dziękuję buziak.gif

Dnia 17.02.2018 o 14:40, Gabi79 napisał:

Melduję się u Dosi.

Buziak buziak.gif,razem coś wymyślimy ,musimy!

 

Dnia 17.02.2018 o 16:33, kiyoshi napisał:

zaglądam do ślicznej Dosi...Aniczko, skąd ona się wzięla? czy jest u naszej anecik? nie wiem jak pomóc, ale wiadome- pomóc trzeba i postaram się coś wymyślić. Śliczna czarnulka

Witam serdecznie Kiyoshi, skoro już tak wszystkich cmokam to i Tobie się dostaniebuziak.gifw realu jest jeszcze ładniejsza, będziemy starały się pokazać sunię , tylko musimy się wszystkie ogarnąć, tak dużo i szybko się dzieje!... musimy jeszcze pozamykać inne sprawy, niestety są jeszcze inne biedactwa :(      pewnie później będą potrzebne ogłoszenia ;)

.. tak ,Dosia jest teraz u Anecik :)

Dnia 17.02.2018 o 16:35, Isiak napisał:

Zaglądam i zostaję... Skąd Ona?

... Witaj serdecznie Isiak, jak wszystkie ...to i buziak dla Ciebiebuziak.gif  .. ze schroniska ,biedactwo :(.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, agat21 napisał:

Jednorazowo podeślę grosik, na razie nie dam rady więcej.. 

Witaj serdecznie Agat, buziak dla Ciebiebuziak.gifto dużo, każda złotówka na wagę złota, dziękuję w imieniu Dosi, dopytam tylko ,jaką możemy przyjąć formę rozliczeń, na tą chwilę nie mamy skarbnika, rozważałam swoją osobę gdyby nikt chętny się nie zgłosił, ale może by tak od razu wpłącać na konto Anetki?  bo przecież sunia jest u niej?

 

1 godzinę temu, Nesiowata napisał:

Jednorazowo 20 zł

Witaj serdecznie Nesiowata, buziak.gif ale się całuśnie zrobiło! to dużo! dziękujemy bardzo, pierwsze pieniążki już są ,pięknie!  jeszcze tylko ustalimy kto to wszystko będzie zbierał dla Dosi? ja dopiero początkuję ,nie jestem dyspozycyjna, zobaczymy może ktoś się zgłosi ,jako skarbnik?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Aniu za założenie wątku :)Mnie brakuje czasu na dogomanię więc jest to dla mnie duża pomoc.

Dosieńka ma około 6, 7 lat, waży 15,5 kg, nie jest wysterylizowana. Wcześniej ją odrobaczyłam i odpchliłam, dziś została zaszczepiona na wściekliznę i wirusówki. U weta była grzeczna, w samochodzie też grzecznie jeździ . W ogóle to bardzo grzeczna sunia - taka mała Hanusia. Do dzieci i ludzi ok - jeszcze gdy chce się ją pogłaskać przylega do podłoża, potrzebuje czasu i cierpliwości. Dam jej to z największą przyjemnością :) Psów się trochę jeszcze boi - zresztą na łapkach i pyszczku ma sporo śladów pogryzień więc życie w boksie ją nie rozpieszczało :(

Za około 2 tygodnie będę ją sterylizować i poprosimy kogoś o ogłoszenia - może się uda znaleźć jej domek.

 

Dosia jest u mnie na BDT ale serdecznie w jej imieniu dziękuję za wsparcie finansowe.

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, elik napisał:

Wpłacę 20,00 zł na razie jednorazowo, ale z możliwością powtarzania :)

Aneciu na Twoje konto ?

Myślę że anica się nie pogniewa :) - poproszę ją tylko o porozsyłanie numera konta do chętnych osób,

Tak na moje.

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, anecik napisał:

Dziękuję Aniu za założenie wątku :)Mnie brakuje czasu na dogomanię więc jest to dla mnie duża pomoc.

Dosieńka ma około 6, 7 lat, waży 15,5 kg, nie jest wysterylizowana. Wcześniej ją odrobaczyłam i odpchliłam, dziś została zaszczepiona na wściekliznę i wirusówki. U weta była grzeczna, w samochodzie też grzecznie jeździ . W ogóle to bardzo grzeczna sunia - taka mała Hanusia. Do dzieci i ludzi ok - jeszcze gdy chce się ją pogłaskać przylega do podłoża, potrzebuje czasu i cierpliwości. Dam jej to z największą przyjemnością :) Psów się trochę jeszcze boi - zresztą na łapkach i pyszczku ma sporo śladów pogryzień więc życie w boksie ją nie rozpieszczało :(

Za około 2 tygodnie będę ją sterylizować i poprosimy kogoś o ogłoszenia - może się uda znaleźć jej domek.

 

Dosia jest u mnie na BDT ale serdecznie w jej imieniu dziękuję za wsparcie finansowe.

Anetka, kochana jesteś. Jeśli będzie potrzeba to zgłaszam się do ogłoszeń i sunia dostanie ode mnie wyróznienie na Katowice, tylko błagam- odezwijcie sie, bo czasem mogę pominąć jakiś wpis...

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, anecik napisał:

Myślę że anica się nie pogniewa :) - poproszę ją tylko o porozsyłanie numera konta do chętnych osób,

Tak na moje.

Z pewnością się nie pogniewa, bo już tak proponowała, ale pewnie nie zauważyłaś tego postu :)

Piękna, choć smutna mordeczka

22222222.jpg.2cb607d0a37e07f850f0b0d8bc197934.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, uxmal napisał:

ode mnie stała 20 zł

Ślicznie dziękujemy, buziakbuziak.gif  bardzo się wzruszyłam bo już kolejny raz mogłam liczyć na Ciebie, mam nadzieję ,że i ja kiedyś będę miała okazję się zrewanżować ;)

 

7 godzin temu, elik napisał:

Wpłacę 20,00 zł na razie jednorazowo, ale z możliwością powtarzania :)

Aneciu na Twoje konto ?

Eluniu, buziak.gif bez słowa, powiem... że zawsze można na Ciebie liczyć ,to jest takie wzruszające!..jak cała historia z Dosiąokok.gif

7 godzin temu, kiyoshi napisał:

Anetka, kochana jesteś. Jeśli będzie potrzeba to zgłaszam się do ogłoszeń i sunia dostanie ode mnie wyróznienie na Katowice, tylko błagam- odezwijcie sie, bo czasem mogę pominąć jakiś wpis...

Izuniu, kochana jesteśbuziak.gif masz to jak w banku ;)

 

7 godzin temu, anecik napisał:

Myślę że anica się nie pogniewa :) - poproszę ją tylko o porozsyłanie numera konta do chętnych osób,

Tak na moje.

Będę nawet zadowolona!  tak proponowałam, myślę że to jest lepsza opcja! Ty nie czekasz na pieniążki a ja nie muszę się z tego rozliczać! Anetko to co obiecałam to wysłałam, ja dzisiaj powysyłałam dane z kontem do przelewu, jutro postaram się to wszystko pouzupełniać i ponapisywać jak mnie uczyła Anula i Elik ,dziękuję:)  proszę jak będą wpływać pieniążki to potwierdzaj na wątku :)  każdego dnia będziemy walczyć o Dosię , skoro stanęła na naszej drodze... widać tak musiało byćokok.gif

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, agat21 napisał:

Śliczny pycholek :) Dobrze, że dostała szansę.. :)

Ja nie wiem czy ona jest .. śliczniejsza czy kochańsza? i taka pokorna, jak szła za mną przez te drzwi... ja tego nie zaponę do końca życia, aż mnie żebra od płaczu bolały a sunia czołgała się po tych płytkach, brzuszkiem po podłodze, ale szła za mną...a jak się tuliła... kamień by się wzruszył!

... miałam wkleić te zdjęcia dzisiaj ale mnie Anecik uprzedziła , będziemy prosić o jeszcze!  coś w sobie ma ta Dosia serduszka.gif

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, anica napisał:

Będę nawet zadowolona!  tak proponowałam, myślę że to jest lepsza opcja! Ty nie czekasz na pieniążki a ja nie muszę się z tego rozliczać! Anetko to co obiecałam to wysłałam, ja dzisiaj powysyłałam dane z kontem do przelewu, jutro postaram się to wszystko pouzupełniać i ponapisywać jak mnie uczyła Anula i Elik ,dziękuję:)  proszę jak będą wpływać pieniążki to potwierdzaj na wątku :)  każdego dnia będziemy walczyć o Dosię , skoro stanęła na naszej drodze... widać tak musiało byćokok.gif

Ok, dzięki :)

24 minuty temu, anica napisał:

Ja nie wiem czy ona jest .. śliczniejsza czy kochańsza? i taka pokorna, jak szła za mną przez te drzwi... ja tego nie zaponę do końca życia, aż mnie żebra od płaczu bolały a sunia czołgała się po tych płytkach, brzuszkiem po podłodze, ale szła za mną...a jak się tuliła... kamień by się wzruszył!

... miałam wkleić te zdjęcia dzisiaj ale mnie Anecik uprzedziła , będziemy prosić o jeszcze!  coś w sobie ma ta Dosia serduszka.gif

Kochańsza :)

 

Za dzisiaj zapłaciłam 88 zł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...