Jump to content
Dogomania

Co może jej być?


Jenn23

Recommended Posts

Witajcie.

Moja sunia ma 10 miesięcy i jest bardzo żywym psem. Biega, skaczę i wgl na co ma tylko ochotę. Niedawno zauważyłam, że np. czy to w domu czy na dworze po jakimś czasie zaczyna kulać na prawą tylną łapę i próbuje iść na trzech. Jak jej ją pomasuję to przechodzi jej i idzie już normalnie. Ani się w nią nie uderzyła ani nic. Jak już to w przednią się raz uderzyła bo nie zdążyła wyhamować, ale z przednią jest wszystko ok. Od śniegu czy mrozu to nie jest spowodowane, bo jak napisałam w domu jak za dużo biega to też zaczyna kuleć. Odkąd u mnie jest czyli od 2 miesiąca życia nie miała takiego problemu. Co może być powodem, że tak samo z siebie się stało?

Link to comment
Share on other sites

Idz z sunią do weta,jeśli chcesz jej pomóc.Domyślam się,że jesteś nastolatką (?),pogadaj z rodzicami,pies musi trafic do weta,bo jak się sprawa pogorszy,to koszt leczenia będzie wyższy.

To może być pourazowe,może być dysplazja bioder,może być tzw,młodzieńcze zapalenie kości.I pewnie jeszcze troche,ale po co zgadywać.Trzeba weta I zdjęcia rentgenowskiego.I trzeba psa uwolnić od bólu,kulawizna oznacza odciążanie bolącej łapy.

Link to comment
Share on other sites

Nie nie jestem nastolatką. Skąd ten pomysł? Jestem młoda, ale od kilku lat pełnoletnia i piesek jest mój.
Tak chce z nią iść jak będę miała wolne, ale chciałam właśnie zapytać tutaj też, bo może ktoś miał już taki przypadek. Dziwne, że jak pomasuje to przestaje ją boleć, a masuje w okolicy uda.

Link to comment
Share on other sites

To dobrze,że sunia ma odpowiedzialna panią.Pomyslałam,że jesteś nastolatką,bo moda na skróty wyrazowe np.wgl -  jest popularna wśród małolatów właśnie.

Sporo osób spotkało się z taka przypadłością u psa,ale jedyny  identyczny wspólny objaw, to tylko - kulawizna,Resztę - weryfikuje życie I weterynarz.(w okolicy uda jest staw biodrowy,masaż być może rozluźnia spięte mięśnie,z naciskiem na:być może)

Idz do tego weta jak najszybciej,tyle mogę Ci doradzić na pewno.Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sprawa wyjaśniona. Byłam dziś z nią u weta na szczepieniu i po krople na kleszcze i od razu powiedziałam o tej łapce. Sprawdził i powiedział, że to stara kontuzja stawu. Dostałam witaminy, które mam jej dawać przez 20 dni i zobaczymy, czy będzie poprawa. Ale dzięki za wszystkie rady i odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

3 miesiące sunia ma problem z łapką,a wet "na oko" stwierdza,ze to stara kontuzja...nieźle,naprawdę masz zaufanie do tego weterynarza?Taka diagnoza bez rtg...Masz młodziutkiego psa,n ie boisz się,że coś przegapisz?

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, radzę sprawdzić u innego weta bo faktycznie ten nie wyglada na mądrego. Ja mam swojego od 1985 roku więc jest sprawdzony bo leczyłam u niego wiele swoich psów i szczeniąt jak jeszcze miałam hodowlę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...