Jump to content
Dogomania

Co zrobić z tymi psiakami?


Greenhair_Witch

Recommended Posts

Hej, kochani. 

To mój pierwszy post tutaj, mam nadzieję, że nie zamieściłam go w złym dziale. Mam problem i tylko Wy możecie mi doradzić, co zrobić. 

Od jakiegoś czasu mieszkam z dala od mojego domu rodzinnego, który jest w bardzo małej i - nie ukrywam - zacofanej wsi. Mój psiak (obecnie 8-letni) został przygarnięty przez moją babcię (która też tam mieszka). Niestety, ostatnio się okazało, że wg jej sąsiadów jest trochę zbyt energiczny i kazali jej go uwiązać na łańcuchu, bo jak nie, to "inaczej z nim skończą". 

Jednocześnie w domu moich rodziców dzieje się jeszcze gorzej. Moja matka, alkoholiczka, która nie znosi zwierząt i uważa, że powinny być albo przy budzie albo na talerzu, wymyśliła sobie, że przygarnie 2 psy. Jak jest trzeźwa, to zajmuje się nimi idealnie, ale rzadko tak jest, i wtedy nie karmi ich, znęca się nad nimi, ostatnio jeden z nich pił wodę z mydlinami po kąpieli, bo nie miał czystej wody do picia. Kot, który tam jest, też rzadko dostaje jeść, bo "powinien łowić myszy". Co najgorsze, jak jeden z psów czy kotów umiera, to ona bierze skądś nowego. Całkowicie bez sensu. 

Rozmawiałam z moim facetem i chcemy przygarnąć jakiegoś psiaka, gdyż obecnie w domu mamy tylko papużki, a chcielibyśmy też jakiegoś czworonoga. Oczywiście od razu pomyślałam o tamtych  zwierzakach z mojej wsi. Od razu mówię, że policja nic nie da, bo -  jak pewnie niektórzy wiedzą - na wsi policja zna wszystkich i na wiele rzeczy przymyka oko. Tak samo jest tutaj. Nie mogę nawet wstawić posta na facebooku, czy ktoś przygarnie te psiaki i kota, bo mam tam zbyt wielu znajomych i rodziny, którzy zaraz by donieśli mojej matce, że wywożę psy i je "gdzieś oddaję" i wzięłaby kolejne szczeniaki, żeby zrobić mi na złość. Wiem, jak to brzmi, ale ona taka jest. Żadna rozmowa nie pomaga, żadne tłumaczenie, nic. 

Co mam zrobić? Gdzie jeszcze mogę im znaleźć kochające domy? Nie dam rady zaopiekować się całą czwórką (kot i papugi to złe połączenie), chciałabym znaleźć domy dla tamtych psiaków od mojej matki, spać nie mogę, gdy o nich sobie pomyślę, głodnych i nie jeden raz zamykanych "za karę" na zewnątrz, zmarzniętych w te zimowe noce. To boli okrutnie, a ja nie wiem, jak mogę im pomóc... Mogę pojechać po nie wszystkie w każdej chwili, ale co dalej? 

Link to comment
Share on other sites

Czytałam ten post i szczerze mówiąc nie wierzę. Nie wiem skąd u ludzi takie podejście.. zachowania.

Mniejsza. Przejdę do konkretów zanim całkiem pęknie mi serce.

Po pierwsze zabrać te zwierzęta od matki. Nie wiem czy to dobry pomysł by wszystkie od razu żeby się nie zorientowała?

Albo i wszystkie na raz. 

Papużki macie w mieszkaniu, weźcie psa od babci.. bo znając zacofanych i okrutnych ludzi na wsi spodziewam się, że niebawem otrują tego psa. I nie będzie kogo zabierać do ciepłego mieszkania..

Drugiego psa też weźcie narazie do siebie nawet na okres tymczasowy. Po prostu międzyczasie dasz ogłoszenia i znajdziecie im dobry dom. Wierzę w to.

Jak pomyślę o tej wodzie z mydlinami.... słabo mi się robi. Proszę, pospieszcie się.

Kota możesz spróbować oddać komuś zaufanemu? Albo do schroniska. Tam będzie miał i tak lepiej niż u Twojej matki..(przykro mi to pisać). Dodatkowo możesz zrobić kiedyś zdjęcia ( jeśli będziesz miała taką możliwość ) i dać ogłoszenie na olx czy gdzieś.. czy nawet na stronie z adopcją zwierząt.

 

Mam nadzieję, że się jakoś połapałam i dobrze wychwyciłam, że u babci jeden pies, u matki drugi plus kot. A u was w mieszkaniu papużki.

 

powodzenia

ps. liczę, że wypowie się tutaj ktoś bardziej doświadczony niż ja.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...