Jump to content
Dogomania

Czy to RAK alaskan malamute POMOCY


Gusia2620

Recommended Posts

Witam , posiadam suczkę rasy alaskan malamute. Ma 7 lat. Duży pies :-) około 58kg. Wesoły, lubiący jeść. Mając pół roku była wysterylizowana.(nie wiem czy to ma związek.). Od 3tyg nie jadła i wymiotowała tym co próbowała zjeść, wodę piła, biegunki nie było, była w miarę wesoła ale myśleliśmy że jej przejdzie. Gdy nie przeszło zadzwoniłam do weterynarza który stwierdził że to pewnie robaki i kazał odrobaczyc. Tabletki zjadła, po 3 godz wszystko zwymiotowała. I była bardzo słaba, na drugi dzień totalnie inny pies i zabrałam ja do weterynarza (tego od tabletek), zmierzył temp -miała ale nie wiem ile, podał dwa zastrzyki i powiedział że jeśli SI nie poprawi do soboty (był to czwartek ) mamy przyjechać. Piątek było lepiej, trochę jadła, sobotę też, ale z soboty na niedzielę wymiotowała i był w tym kawałek plastiku (od dziecka gryzła wszystko co plastikowe) nie był duży i w miarę miękki, może 4cm długości 2.5 szerokości szedł w stożek. W poniedziałek rano jadła, była słaba ale już stan lepszy niż w niedzielę.W poniedziałek pojechałam do innego weterynarza. Zrobił badanie krwi... I tu wyniki kiepskie. Co mnie zdziwiło bo w poniedziałek po południu miała ogromy apetyt, wtorek tak samo, była wesoła, wszystko ja interesowało, nie wygląda na chora. Weterynarz Straszył nowotworem. Zrobił USG ale nic nie wykazało . Postaram się napisać wyniki krwi. wbc 20.4,neu 17.3, neu%
84.8, lym 1.50, lym% 7.38, mono 1.46, mono% 7.16, eos 0.114, eos% 0.560, baso 0.013, baso% 0.064, rbc 4.91, hgb 113.0, hct 0.349, mcv 71.1, mch 23.0, mchc 324.0, plt 175.0, albuminy 16.4, alt(gpt) 19.9 , ap(fosfataza alkaliczna) 275.0, ast(got) 33.6, białko całkowite 53.4,
glukoza 5.55, kreatynina 94.8, mocznik 4.88, stosunek albuminy/globuliny 0.443, globuliny 37.0..
Może ktoś mi pomóc? Weterynarz mówi że wyniki kiepskie i na pewno to nowotwór chociaż nic USG nie wykazało. Apetyt ma i jest wesoła... Za tydz powtórzymy badanie a ja tak bardzo się martwię :-( jest tak tragicznie? Czy to może być powód kiepskich wyników że prawie 3 tyg nie jadła? Proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...