Jump to content
Dogomania
  • Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Kokosova

Obroże czy szelki?

Recommended Posts

Witam Psiarzy!

Pytanie jak w tytule, wolicie obroże czy szelki? Mam zarówno małe jak i duże psy i nie wiem co wybrać. Stosujecie je zamiennie? Może do niektórych okazji lepiej nadają się szelki a do innych obroże?

Pozdrawiam!

Zapewniam Cię, że znajdziesz tutaj zarówno zwolenników jednego i drugiego rozwiązania.

Osobiście preferuję szelki, ale... dostrzegam też zalety obroży (szczególnie np. w celu korekty zachowania).
Szelki koniecznie dla psów młodych i starych (tchawica traci elastyczność i obroża może doprowadzić do jej zapaści). 

Dzięki za szybkie odpowiedzi! A jak już kupujecie obroże / szelki i smycze to kupujecie je raczej do kompletu czy wolicie różne style? Ja np mam komplet skórzany i jestem nim zachwycona.

Przy małym psie lubiłam szelki, przy obecnym (średniej wielkości) wolę obrożę, bo na szelkach strasznie ciągnie.

Mamy jedną obrożę materiałową półzaciskową, jeden łańcuszek półzaciskowy, a smycze dwie materiałowe regulowane (przepinane) i automatyczną Flexi.

11 godzin temu, Kokosova napisał:

Dzięki za szybkie odpowiedzi! A jak już kupujecie obroże / szelki i smycze to kupujecie je raczej do kompletu czy wolicie różne style? Ja np mam komplet skórzany i jestem nim zachwycona..

Nie kupuję kompletów bo takowych,które by mojej psicy odpowiadały nie ma.Szelki muszą być szerokie i porządnie obszyte miękkim materiałem.Skórzane moją obcierają.Obroże zamawiam w furkidz.

Osobiście wolę obrożę, bo dzięki temu mam większą kontrolę nad psem. Z resztą za szelkami mój pies nie przepada. 

I to wcale nie prawda, że szczeniaki powinny mieć szelki. Mogą one powodować skrzywienie kręgosłupa.

22 godziny temu, jan89 napisał:

Zapewniam Cię, że znajdziesz tutaj zarówno zwolenników jednego i drugiego rozwiązania.

Osobiście preferuję szelki, ale... dostrzegam też zalety obroży (szczególnie np. w celu korekty zachowania).
Szelki koniecznie dla psów młodych i starych (tchawica traci elastyczność i obroża może doprowadzić do jej zapaści). 

Szelki mogą powodować skrzywienia i urazy kręgosłupa...

Dnia ‎13‎.‎02‎.‎2018 o 16:02, Cagney napisał:

Szelki mogą powodować skrzywienia i urazy kręgosłupa...

Tylko wybrane modele.Dlatego trzeba wiedzieć co wybrać.