Jump to content
Dogomania

Pies szarpie mnie i próbuje kopulować


Dominika373

Recommended Posts

Mój 3 letni pies (niesterylizowany) od jakiegoś czasu zaczął mnie szarpać za ubrania, gryźć smycz i wykonywać komendy tylko widząć smaczka. Kiedy próbuje go odepchnąć i krzyczę zostaw (nauczony jest tej komendy) wpada w jeszcze większy szał. Skacze na mnie, szarpie i próbuje kopulować. Przeczytałam gdzieś, że może być to spowodowane przez zbyt małą aktywnoś fizyczną, ale on potrafi po wyczerpującym spacerze szarpać i oskakiwać mnie.

Pomocy! Nie mogę normalnie z nim spacerować!

Link to comment
Share on other sites

Gdyby pies był prawidłowo nauczony hasła "zostaw" - reagowałby na to słowo wypowiedziane szeptem, bez krzyku. Krzyk i odepchnięcie pobudzają Twojego psa do konfrontacji. Jeśli pies reaguje na polecenia tylko widząc smakole, to znaczy, że tak właśnie został nauczony i nie wie, że jest coś takiego jak nagroda nieregularna czy odsunięta w czasie. Jeśli pies próbuje na Tobie kopulować, to wyraźnie daje  do zrozumienia, że jesteś dla niego kimś słabszym, nic nie znaczącym, podporządkowanym. Psa nie męczy się aktywnością fizyczną, tylko psychiczną - pracą pod kierunkiem człowieka. Poszukaj dobrego trenera, a niezależnie od tego umów się z wetem na kastrację psa.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...