Jump to content
Dogomania

Mój pies nie współpracuje ze mną


Mizuhi

Recommended Posts

Witam :) Już nie wiem co mam robić, aby móc normalnie wychodzić z psem na spacery. Wszystko jest fajnie, reaguje na zawołanie, bawi się ze mną itp dopóki nie zobaczy innego psa. Behawiorysta z którym pracuje stwierdził, ze pies jest zestresowany, musi mieć dłuższa smycz i nie można go na niej szarpać ani nic. Gdy ona z nim pracuje to pies jest super idealny, potrafi na nią zwrócić uwagę i odbiec od innego psa bez zastanowienia, z nią nie rzuca się na smyczy jak zobaczy psa. Natomiast gdy ja usiłuje zrobić to samo co ona to mój pies wgl na mnie nie reaguje tylko zaczyna rzucać się na smyczy, ujadać i wyrywać się. :(

Link to comment
Share on other sites

To też ale wydaje mi się, że wychodzisz na te spacery spięty, bojący się takich reakcji psa, to się psu udziela i on też jest zdenerwowany.

Wyluzuj, pozwól psu na luźne wyvbieganie się, pozwól mu na kontakty i zabawę z innymi, znanymi ci psami, nie ćwicz go zbyt długo i monotonnie.

Jeżeli przy behawiorystce zachowuje się normalnie to przyjrzyj się dokladnie dlaczego. Ona pewnie podchodzi do psa spokojnie i życzliwie, nie denerwuje się i mówi ci jak masz się zachowywać więc to nie z psem ale z tobą jest coś nie tak.

Mam psy kilkadziesiąt lat i to duże, obronne bo owczarki niemieckie i rottweilery i żaden z moich psów się tak nie zachowywał ani przy mnie ani przy mężu bo traktowaliśmy je spokojnie. I nigdy nie były agresywne ani do ludzi ani do innych psów choć były szkolone na obronne.

Link to comment
Share on other sites

Możliwe, że to moja wina :( Ludzie w mojej okolicy często chodzą z psami bez smyczy i zawsze boje się, że podleci do nas jakiś pies i mój się na niego rzuci (jest to duży pies bo waży około 40kg) i zrobi mu jakaś krzywdę. Staram się nie stresować jak widzę innego psa na horyzoncie ale nie zawsze mi wychodzi zwłaszcza, że teraz po zaleceniach behawiorystki chodzimy z nim bez kagańca i na 5 metrowej lince (strasznie go nie lubi więc możliwe, że to był jeden z powodów jego "agresji")

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...