Jump to content
Dogomania

Zapalenie trzustki u sznaucera


CzasPlancka

Recommended Posts

To pierwszy mój post tu, więc witam wszystkich serdecznie.

Od 2014 jesteśmy wraz z Żoną posiadaczami białej sznaucerki miniaturowej (urodzona w lipcu 2014). Od praktycznie samego początku miała problemy z układem pokarmowym. Zaczęło się od alergii na drób w karmie i od tej pory nie ma w zasadzie miesiąca, żeby coś się nie działo. Już od wieku szczenięcego występowały niej wymioty żółcią, odbijanie się nocy, ulewanie.

Po długich poszukiwaniach udało nam się znaleźć karmę, która wydawała się ok: Wolfsblut White Cloud. Niestety po paru miesiącach zaczęły się znowu problemy w postaci porannych wymiotów. Pies co jakiś czas dostawał ataków, które objawiały się twardym brzuchem, ostrym bólem, niechęcią do kontaktów z otoczeniem, pojękiwaniem i kuleniem się zwierzaka. Zdiagnozowano zapalenie trzustki, po lekach stan się poprawiał. Niestety te ataki się powtarzają co jakiś czas.

Ponadto lekarz podejrzewa u Niej zespolenie wrotno-oboczne. Miała wykonywane usg (dopplerowskie również), test stymulacji kwasów żółciowych i badanie amoniaku. Wyniki załączam poniżej. Moje pytanią brzmi czy ktoś tu spotkał się z podobnym przypadkiem i czy takie wyniki mogą świadczyć o krążeniu obocznym? Jaką inną karmę o niższej zawartości tłuszczu można takiemu psu podawać, jedyne tolerowane mięsa to królik i jagnięcina? Będe wielce zobowiązany za wszelką pomoc.

W pierwszym załączniku test stymulacji kwasów wykonany we wrześniu 2016 w drugim i trzecim ten sam test wykonany 15 stycznia b.r. i usg wykonane w tym samym dniu

 

 

 

kwasy_09_2016.png

kwasy_01_2018.png

usg_01_2018.png

Link to comment
Share on other sites

To temat wyłącznie dla specjalistów,żaden amator nie może Ci nic podpowiedzieć,każdy przypadek zarówno nawracającego zapalenie trzustki ,jak I zespolenia W-O

przebiega inaczej.Jedno tylko chcialabym Ci podpowiedzieć - od początku,tzn.od trzech lat, sunia ma jakieś spore problem z przewodem pokarmowym I na dobra sprawę nie jest jeszcze zdiagnozowana...Patrząć na wyniki badań,wydaje się,że ZW-O może byc dobrym tropem,ale brak tu jeszcze kilku ważnych parametrów.

Gdyby to był mój pies - zapisałabym się "na biegu" na USG do dr Marcińskiego w Multivecie na ul.Gagarina w W-wie I zaraz po badaniu skierowalabym sie na konsultację do jednego ze specjalistów tam przyjmujących.Natychmiast po badaniu miałbyś 'jasność'.Dr Marciński jest najlepszym ultrasonologiem w Polsce.Jeżdzą do niego ludzie z całej Polski,jest niekwestionowanym autorytetem w swojej dziedzinie.

Naprawdę warto.Polecam Ci serdecznie takie rozwiązanie.

 

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Bou. Zespolenie zwrotne bywa śmiertelne w wieku szczenięcym jeżeli nie jest operowane więc chyba to nie to ale nie jestem specjalistą to tylko przypuszczenia.

Natomiast nie rozumiem tego dzikiego pędu do suchych karm, czy nie możesz psa karmic tak jak mu się należy czyli mięsem, oczywiście jak uczulona na drób to wołowym lub innym.

Te wszystkie choroby i uczulenia w 99% wywodzą się właśnie z karmienia psa niemal od urodzenia suchymi karmami. Ja mam psy 50 lat, nigdy nie karmiłam suchymi, nawet kiedy teoretycznie nie miałam czasu bo pracowałam a miałam od 2 do 4 psów i nie wiem do dzisiaj co to alergie i choroby przewodu pokarmowego. A miałam jednąś sukę, która przez całe swoje dosyć długie życie nie wzięła do pyska niczego poza surową wołowiną i na nic nie chorowała.

Ale twojego pieska musi zbadać bardzo dobry lekarz i oczywiście Marciński.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedzi, kazda wskazowka jest dla mnie niezwykle cenna. 

Co do karmienia. Piesek juz odkad tylko sie pojawil u nas mial problemy z tym ukladem pokarmowym. Podejrzewam, że błędy hodowlane też miały na to spory wpływ. To pierwszy piesek jakiego wzialem z hodowli i teraz sie wystrzegam i przestrzegam.

Jeżeli chodzi o mieso to owszem dostawała również przez dłuższy okres królika (jak wspomniałem jedyne tolerowane mięsa to jagnięcina i królik). To nie zatrzymało objawów także jestem zdania, że to co dla jednego psa będzie dobre drugiemu niekoniecznie pomoże. Kwestia indywidualnych przypadków.

Te wyniki kwasow zolciowych nie sa nadmiernie przekroczone, niepokoi jedynie ten wysoki amoniak.

Póki co to spróbujemy pogłębić diagnostyke wykonujac rtg lub tk (jak nam zalecil lekarz).

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...