Jump to content
Dogomania

Czyszczenie trawników - szybko, tanio, skutecznie....


Małgorzata15

Recommended Posts

Cześć,

 

temat trudny. Suczka (kundel, 9kg, 10/11 mies, u mnie od 2 miesięcy) wsuwa z trawnika ptasie kupy (dwa razy zdarzyła się inna kupa) i... inne rzeczy. Puszczam ją w parku, który mamy obok domu. Nie wyborażam sobie nie puścić jej chociaż raz dziennie - pies gania jakby go z procy wystrzelili więc zakładam, że podoba się jej to i po prostu potrzebuje takiego wybiegania... samo wsuwanie kup mi nie przeszkadza. Wiem, że to kwestia braku dobrych baterii w jelicie/potasu. Kupiłam tabsy Dolvit Cayenne, słyszałam tez o podaniu banana, ale chwilowo jesteśmy na ścisłej diecie (po kolejnych problemach gastrycznych, prawdopodobnie spodowanych moim przekarmianiem pieska plus właśnie wsuwaniem różnych rzeczy z trawnika, ale o tym dalej) i nie podaję nic poza karmą i probiotykiem (w styczniu pies dostawał antybiotyk z 3 różnych powodów). Za kilka dni może spróbuję te tabsy bo wiem, że banana nie lubi.

Gorzej, że pies wsuwa z trawnika... kości. Nie mam pojęcia skąd biorą się kości na trawnikach, ale są. Pies nie odpuści. Mogę jej uczyć komend fe/zostaw, ale ona jak biegnie daleko ode mnie i dopadnie kość to musztarda... nic nie działa. Pies wsuwa, jak widzi że się zbliżam to jeszcze zadowolona ucieka ode mnie. Jak idziemy na smyczy to jest łatwiej, zabiorę z dzioba, ale ogólnie nie ma dnia żeby  nie wsunęła jakiejś kości z trawnika. I jeszcze się obliże. Parę razy wymiotowała, podejrzenie jest właśnie o te kości. Pies je Acanę jagnięcia plus jabłko. Czy mam zacząć podawać jej kości w domu? Takie surowe? Czytałam, że pies nie trawi kości, czy to prawda? Nawet jak kupowałam jej prasowane albo naturalne gryzaki to i tak co znalazła na ulicy to schrupała. Wiem, że może chodzić w kagańcu, ale nie będzie przecież tego robiła całe życie. Już i tak na spacery chodzimy tak gdzie jest mniej śmieci. Mamy dwa parki pod nosem, śmieci jako takich w nich nie ma, ale kości są.... na naszym osiedlu chyba wszędzie są Co robić? Jakie rozwiązanie? Czy tylko barf nas uratuje? Czy jej czegoś brakuje w organizmie że tak ją kręcą te kości? Czy to instynkt?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...