Jump to content
Dogomania

Zaniedbana sunia PYSIA JUŻ W SUPER DS , z ogromnymi tłuszczakami u mnie w DT i mały , wyniszczony DROPS - pod moją opieką.


Poker

Recommended Posts

Poker, napisała do mnie dzisiaj w sprawie PYSI Pani Natalia z Katowic. Warunki jakie zapewniłaby suni są moim zdaniem super! sądze, że warto rozważyć dom, a jesli będzie potrzebny transport to na pewno ogarniemy wspólnymi siłami.

Pozwoliłam sobie Pani odpisać:) bo pytała np. jak wygląda procedura adopcyjna. Poprosiłam ją o numer telefonu lub aby bezpośrednio zadzwoniła do Ciebie...

 

Zobaczymy, czy i co z tego wyniknie, ale kciuki i tak trzymam:)

a to mail:

Pani Izo, chętnie przyjmniemy do naszej rodziny Pysię. Jesteśmy z Katowic, mieszkamy w sporym mieszkaniu z dużym bakonem i ogrodzonym terenem. Ja większość dnia jestem w domu - pracuję zdalnie, więc byłybyśmy z Pysią dla siebie towarzystwem. Mamy także dwoje dzieci 6 i 16 lat :) Chciałabym dowiedzieć się jak wygląda procedura adopcyjna suni i czy w ogóle jest możliwa skoro my mieszkamy w innym niż piesek województwie

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kiyoshi, oczywiście chętnie porozmawiam z panią Natalią. Podaj jej proszę mój nr telefonu  albo poproś o jej i mi przekaż.

Mam nadzieję,że w końcu ogłoszenia Dropsa przyniosą końcowy efekt.

Pysia sprawuje się dobrze. Miała próbę ataku na Loczkę wyraźnie z zazdrości o mnie ,ale byłam czujna i zdusiłam w zarodku. Je gotowane bardzo chętnie. Twaróg też wsuwa.  Wchodzi po schodach do pewnego momentu ,a potem stoi i piszczy prosząc by ją wnieść.

Jak chce sioo to też popłakuje pod drzwiami.

Wczoraj jeszcze raz przestudiowałam jej wyniki i doczytałam się ,że ma podwyższone enzymy wątrobowe .Kupiłam dziś dla niej ostropest dla psów i kotów oraz preparat krwiotwórczy HEMOGLOBINA z mączki z hemoglobiny wieprzowej. Sunia puści mnie chyba z torbami.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Poker napisał:

kiyoshi, oczywiście chętnie porozmawiam z panią Natalią. Podaj jej proszę mój nr telefonu  albo poproś o jej i mi przekaż.

Mam nadzieję,że w końcu ogłoszenia Dropsa przyniosą końcowy efekt.

Poker, tak napisałam własnie do Pani :) widziałam, że odczytała moją wiadomość ale nie odpisała, więc być może postanowiła zadzwonić do Ciebie, OBY.

A Dropsik ma baaardzo dużo odsłon. Ogłoszenie na Poznań od wczoraj ponad 200 wyświetleń!! (wyzerowałam, bo zawsze tak robie;) oby się to przełożyło na sensowny telefon.

Link to comment
Share on other sites

Od wczoraj Pysia wchodzi już sama. Poprzednio, od początku wchodziła sama. Mamy wrażenie ,że nabyła jakiś uraz do schodów,ale już jest dobrze.

Przed chwilą trymowałam ją chyba z 40 minut. Wszystko mogłam zrobić, łącznie z trymowaniem wokół oczu i mordki, obracaniem na boki. Sierści wylazło bardzo dużo , ma okropny łupież mimo podawania od 3. tygodni Olekardinu. Ale wiadomo , sunia jest wyniszczona    i potrzeba czasu , by zregenerowała organizm.

Próbowałam zdjąć na dłużej fartuszek, ale natychmiast liże zawsze to samo miejsce.Sprawdzałam czy nie został kawałek szwu,ale nie.

Ogólnie jest bardzo grzeczna. Wczoraj witała się z 2,5 letnim chłopczykiem. Na widok obcych ludzi kręci kuperkiem. Fajna z niej sunia.

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, anica napisał:

Pysia, kocha ludzi :)  jak tylko jakiś domek ją wypatrzy, będzie jeszcze mogła dać wiele radości! prosi.gifOby jak najszybciej bo  widać ,że bardzo przywiązała się do Poker :)

Tak,to są psiaki bardzo wierne,oddane człowiekowi.Wiem coś o tym.Oby pojawił się domek dla Pysi jak najszybciej.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Był telefon z Koszalina., ale nie robię sobie nadziei.Małżeństwo 65 lat. 2 miesiące temu stracili 19. letnią sunię. Pani trochę kręciła nosem ,że 9 lat to dużo ,że zaczną się szybko choroby, koszty. Poza tyk jeżdżą na rowerach na ogródek działkowy  i chcieliby wozić sunie w koszyku. Pyśka docelowo powinna ważyć ok. 12/13 kg , więc wożenie w koszyku może być trudne.  Pani ma się jeszcze zastanowić, bo stwierdziła ,że to poważna decyzja.

Link to comment
Share on other sites

Decyzja bardzo poważna!fakt! :) jak każda adopcja ;)  ja zawsze odpowiadam jak słyszę że dziewięć , dziesięć lat to dużo... moja pierwsza sunia żyła dziewiętnaście i pół roku a spotkałam jamniczkę która miała 22lata!... więc z tym dużooo?!  to bym się wstrzymała ;)

1 godzinę temu, Anula napisał:

Tak,to są psiaki bardzo wierne,oddane człowiekowi.Wiem coś o tym.Oby pojawił się domek dla Pysi jak najszybciej.

... coś widać się dzieje!  mocno zaciskamy i czekamyokok.gif

Link to comment
Share on other sites

ale ta pani co chce adoptować Pysię tez nie jest, za przeproszeniem, młodka

jakby Pysia jeszcze pożyła 10 lat , to ta pani by miała 75 lat ( a w sumie nie wiemy przecież ile naprawdę Pysia ma lat)

chyba szczeniaczków to się już nie adoptuje  w wieku 65 lat, tylko starsze psy właśnie ( np chyba, że jakis stanie na drodze -ale to inna jest sprawa)

 

Link to comment
Share on other sites

Ta pani absolutnie nie chce absolutnie szczeniaka. Ale tak do 5 lat. Zasugerowałam jej ,że ona też ma swój wiek, a od życie coś się jej należy.

Dziwne ,że o Dropsa nikt nie pyta. Taki ładny i mały psiaczek.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Poker napisał:

Ta pani absolutnie nie chce absolutnie szczeniaka. Ale tak do 5 lat. Zasugerowałam jej ,że ona też ma swój wiek, a od życie coś się jej należy.

Dziwne ,że o Dropsa nikt nie pyta. Taki ładny i mały psiaczek.

Do koszyka nadaje się Dropsik a nie Pysia.TZ próbował wsadzić kiedyś Sawanię ale koszyk był za mały dla niej.Jeździł tylko Miki w koszyku.

Poker,nie proponowałaś Pani Dropsika? 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

Do koszyka nadaje się Dropsik a nie Pysia.TZ próbował wsadzić kiedyś Sawanię ale koszyk był za mały dla niej.Jeździł tylko Miki w koszyku.

Poker,nie proponowałaś Pani Dropsika? 

Nie proponowałam, bo pani chce wyraźnie sunię  w typie Pysi .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...