Jump to content
Dogomania

Pies sika, ale tylko przy mnie!


Rybu

Recommended Posts

Hej,

Mamy 5 miesięczną suczkę JRT, która podsikuje, ale tylko kiedy ja jestem w pobliżu. Na codzień mieszka z moim chłopakiem, ja widuje ją niestety tylko w weekendy. Ostatnio chłopak się chwalił że pieseł już w ogóle nie sika w domu, że jak wraca nawet po 8 godzinach z pracy to nie jest nasiusiane i mata higieniczna czysta. A że jak jej się zachciało jak był w domu, to pobiegła grzecznie na matę. 

Przyjechałam na weekend i ułożony pieseł się skończył. Siedziałam na dywanie,  Szyszka bawiła się obok. Siknęła na dywan i na mojego kapcia (myśle kapeć to przypadek). Rano wybiegła na klatkę schodową za chłopakiem, pobiegłam ją złapać na ręce i mnie posikała. Później nasikała przy moich butach. Następny wieczór i ranek spędziła u rodziców chłopaka bez nas. Przyjechaliśmy ją odebrać (nie nasikała w domu przez cały ten czas), wskoczyła na łóżeczko dziecka przy którym stałam i od razu siknęła, jeszcze później siknęła przy progu. 

Nie ukrywam, nerwowa ze mnie osoba i dostała ode mnie ze 4 klapsy za -ente siki i pewnie nie raz krzyknęłam. Ale nagradzam ją za siku na zewnątrz dobrym słowem, jakimś smakiem czy głaskaniem. 

Tak poza tym się lubimy, przychodzi się bawić, wtula się w nocy, przychodzi do mnie na kolana...

Robi na złość za te 4 klapsy? Czy może jest zazdrosna o chłopaka, którego jej odbieram weekendami? Zbieg okoliczności, bo może w weekend jest więcej ruchu i zabawy i częściej chce się jej siku?

Dzisiaj znowu jest poniedziałek i znowu piesełka nic nie zasikała...

Link to comment
Share on other sites

Skoro z Ciebie jest nerwowa osoba, zaoszczędź sobie i szczeniakowi kontaktów, dopóki szczeniak nie wyrośnie na tyle, aby sikaniem nie okazywać Ci uległości. Ona sika, żeby okazać, że jest malutka i podporządkowana; im bardziej bijesz i karcisz, tym bardziej chce okazać uległość.  Znajomy mi właściciel ON-ki dokładnie w ten sposób - krzykiem, a potem klapsami - doprowadził swoją suczkę do rozpłaszczania się podłodze i sikania na jego widok. I chociaż suka wyrosła ze szczenięctwa - nadal już dwuletnia sikała, ledwie wchodził do domu.  Tylko wtedy, gdy on wchodził.

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś później przeczytałam że klapsem mogę zepsuć więź z psem, ale że uległość? Troche nie rozumiem takiej reakcji. To nie tak że nie umiem się powstrzymać, po prostu nie przypuszczałam że to może mieć taki wpływ. Będę ją mieć na 2 tygodnie, zobaczymy czy sie cos zmieni.

Link to comment
Share on other sites

Pies bardzo często sika ze strachu, wyrażając poddanie się osobie, której się boi. Naszą znajdkę Duśkę długo wyprowadzaliśmy z zachowania - przywieranie do ziemi i posikiwanie lub rzucanie się na plecki i sikanie na siebie. Działo się to za każdym razem, gdy pochylał się do niej jakiś mężczyzna i próbował pogłaskać. Potwornie bała się mężczyzn. 

Link to comment
Share on other sites

Miałam wrażenie że to bardziej takie zostawianie swojego zapachu, przykrywanie innego (może mojego?) bo normalnie zaczyna niuchać przy mnie i nagle sik, to nie tak że coś specjalnego się dzieje. Zdarzyło jej się też zasikać swoje posłanie kilka razy.

Link to comment
Share on other sites

Ona sika ze strachu, po prostu się ciebie boje. Skoro jesteś nerwowa i jeszcze na nią krzyczysz i bijesz to nie dziw się, że na sam twój widok sika ze strachu.

Skoro nie lubisz psów i nie masz dla nich serca i cierpliwości to niestety nie licz na to, że będą cię lubiły, szczeniak sika ze strachu, dorosły czasem takich ludzi potrafi ugryźć. Zmień swój stosunek do szczeniaka bo jeśli twój partner ją lubi to może wybrać psa a z ciebie zrezygnować.

Jak mnie pytali czy mój mąż lubi psy bo je miałam to mówiłam, że gdyby nie lubił to nie zostałby moim mężem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...