Jump to content
Dogomania

Niepohamowana radość


Klara91

Recommended Posts

Witam! 

Mam problem z roczną sunią. Mianowicie jak ktoś przychodzi - rodzina, znajomi, obcy, bez znaczenia kto to, strasznie się cieszy... Niestety jest to problem bo sunia waży 24 kg. W momencie jak na kogoś skoczy to jest w stanie tą osobę przewrócić, tym bardzie jeśli jest to dziecko. Ona strasznie lubi dzieci ale nie "uważa" na to co robi. Skoki i zadrapania niestety są na porządku dziennym... Strasznie mi jej żal bo musi siedzieć zamknięta w pokoju gdy za ścianą bawią się dzieci. Czy da się ją jakoś uspokoić?

Link to comment
Share on other sites

Da się, starczy nauczyć spokojnego powitania na nowe hasło i w pozycji siad osób już obecnych w domu, tak ze 40 razy dziennie, potem osób stojących na ulicy, potem stojących w otwartych drzwiach bez dzwonka, potem przy dzwonku, potem po dzwonku, a jednocześnie uczyć - za ogrodzeniem placu zabaw dla dzieci, przy obecnych i bawiących się dzieciach - , spokojnego siadania przy nodze, chodzenia, warowania itp. Moim zdaniem suczce bardzo przydałoby się szkolenie podstawowego posłuszeństwa w gronie innych psów i ludzi - tak aby nauczyła się spokojnego siedzenia bez smyczy i w dystansie od właściciela nawet wtedy, gdy obok ktoś biega z piskiem albo fika przed nią koziołki. Da się - bez gniewu, bez szarpania, stopniowo zwiększając utrudnienia, chwaląc prawidłowe zachowanie zawsze, a tylko okazjonalnie nieregularnie nagradzając smakolem czy zabawą. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Problem w tym że nie pomagają żadne smaczki... Ona uwielbia jeść, ale w momencie kiedy ktoś przychodzi nic się nie liczy. Próbowałam już z kawałkiem kiełbasy to przybiegła jak zawołałam, usiadła na komendę i poczekała ale po nagrodzie znów było szaleństwo... I takie szaleństwo trwa od wejścia gościa czasem przez godzinę... 

A jeśli chodzi o reakcję na dzieci, to ciężko znaleźć teraz jakieś na placu zabaw :P 

Będę dalej próbować ze smaczkami w pozycji siad ale czy ona załapie o co chodzi to nie wiem.

P.S. A macie jakieś wskazówki żeby chociaż samego skakania ją oduczyć?

Link to comment
Share on other sites

"Zatrudnij" jakiegoś pomocnika - koleżankę, siostrę, kogokolwiek. Zapnij suczkę na smycz.

Pomocnik wchodzi do domu, suczka zaczyna wariować, Ty mówisz "spokój" i przydeptujesz smycz w taki sposób, aby uniemożliwić jej skok. W momencie gdy się uspokoi mówisz "Dobrze" i pozwalasz jej przywitać się z gościem. Powtarzasz tyle razy aż w końcu załapie, że może witać się z gośćmi tylko jak jest spokojna ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...