Jump to content
Dogomania

Szczeniak, jak długo rośnie


Koralowy

Recommended Posts

Dzień dobry,
jestem posiadaczką 10 miesięcznego owczarka belgijskiego.
Kiedy wybierałam szczeniaka wszystkie były tego samego wzrostu,
ale teraz porównując do braci mój jest mniejszy i drobniejszy! Nie był ostatnim z miotu ani nic w ten deseń.
Chciałam jeździć na wystawy (jestem bardzo początkująca), ale w porównaniu do rodzeństwa, które również biorą udział w wystawach widzę, że mój nie ma szans :(
Martwię się, że to mogła być kwestia karmy, którą dostawał w wieku 6-8 miesięcy (w fazie wzrostu), gdyż dostawał mało wartościową, kupowaną w markecie,
przez to też był trochę za chudy.
Dopiero od 9 miesiąca zaczął dostawać Brit Care Junior i witaminy. Waga już się unormowała. Ale np. nie podnosi też nogi przy siusianiu.
Czy mój psiak jeszcze rośnie? I czy jest to wynik mojego zaniedbania :( ? Czy to po prostu kwestia genów?


 

Link to comment
Share on other sites

Nie wszystkie psy z miotu rozwijają się tak samo. Przecież każdy szczeniak to odrębny organizm. Skąd wiesz,że Twój nie ma szans wystawowych, skoro jesteś początkująca? To że jest drobniejszy o niczym nie świadczy. Piszesz, że waga się unormowała,potrzeba więc trochę masy :) Przyda się ruch, dobre żywienie i czas.

Karmiąc psa karmą z marketu na pewno nie pomogłaś mu w rozwoju,ale bez przesady. Nie było to skrajne zaniedbanie prowadzące do nieodwracalnych skutków. Jeśli pies jest zdrowy i wet nie ma uwag do jego wagi, to spokojnie...dogoni braci z miotu:)

 

Link to comment
Share on other sites

Pies ma szansę nadgonić ale karmienie rozwijającego szczeniaka suchą karmą, nawet tą lepszą wg mnie jest zxle. Uważam, że dużo tańsze ale dużo zdrowsze jest karmienie psa mięsem z dodatkiem warzyw,ryżu i ew.suplementów z wapniem i witaminami. i dużo ruchu i jest szansa, że dojdzie do formy.

Mam nadzieję, że pies da radę nadrobić straty z okresu rozwoju, daj mu wreszcie dobrze jeść i nie suchą nawet najlepszą

Link to comment
Share on other sites

Nie jest powiedziane, że wszystkie szczeniaki i dorosłe już psy mają być jednakowe. To tak jak i ludzkie dzieci przecież.

Mój pies np.  w miocie był największy, dwaj jego bracia nieco mniejsi, a trzeci brat jeszcze ciut mniejszy.

Jeśli chodzi o wystawy, sędzia oceniając psa bierze pod uwagę nie tylko jego wielkość, ale również sposób poruszania się, zachowanie, ogląda zęby, u samców jądra. Myślę, że jeśli masz jakieś wątpliwości, to możesz porozmawiać z hodowcą.

Polecam poczytanie  - Forum owczarka belgijskiego: Main Page. Znajdziesz tam wszystko o tej rasie, mnóstwo informacji, praktycznych rad, z życia wziętych - piszą ludzie mający psy tej rasy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...