Jump to content
Dogomania

Ból brzucha psa po posiłku


gagat

Recommended Posts

Cześć.

Może Wy mi pmożecie, bo kończą mi się pomyśły... Od razu napiszę że bylam już z psem u weta i wszystko w normie.

Więc tak, mój pies ma 2 lata, jest to mieszaniec, waży 35 kg. Od pół roku jest na BARFie. W grudniu zaczęły być z nim problemy.

Po posiłku zaczynał piszczeć, kręcić się w kółko i lizać bo brzuchu. Ewidentnie jakby go bolał. Piski trwają ok 10/15 min potem przestaje i wszystko jest ok.

Wypróżnia się normalnie, nie jest ospały, chce się bawić. Wet zalecił kupno miski spowalniającą jedzenie, przez około tydzień był spokój, po tygodniu wszystko wróciło..

Pomyślałam, że może to kwestia tego że BARF nie jest dla niego i od kilk dni  dostaje tylko gotowanego kurczaka z marhcewką i ryżem, niestety to nic nie zmieniło :(

 

Tak jak pisałam, pies zbadany, weterynarz nic nie znalazł :(

 

Może Wy spotkaliście się kiedyś z czymś podobnym? Dzięki!

 

Link to comment
Share on other sites

Nie może być "wszystko w normie" skoro pies demonstruje takie objawy.A na jakiej podstawie wet stwierdził,ze wszystko jest ok?Było zrobione RTG I USG jamy brzusznej?

To dwa podstawowe badania,od których należałoby zacząć diagnostykę.

Teraz podawałabym psu jedzenie 3-4 razy na dobę,ale w mniejszych ilościach a także NoSpę 40 mg 1raz dziennie.(to takie dorazne dzialanie,dopoki nie będzie wyników radiologicznych).

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, bou said:

Nie może być "wszystko w normie" skoro pies demonstruje takie objawy.A na jakiej podstawie wet stwierdził,ze wszystko jest ok?Było zrobione RTG I USG jamy brzusznej?

To dwa podstawowe badania,od których należałoby zacząć diagnostykę.

Teraz podawałabym psu jedzenie 3-4 razy na dobę,ale w mniejszych ilościach a także NoSpę 40 mg 1raz dziennie.(to takie dorazne dzialanie,dopoki nie będzie wyników radiologicznych).

Robione było USG, badania krwi i sprawdzane były gruczoły okołoodytnicze. Jedyne co podejzewał wet to że boli go brzuch bo za szybko  je i proponował zmiany karmy.

Link to comment
Share on other sites

A może za duże porcje mu dajesz?Sprobuj tak jak napisalam - mniej,a częściej,zobacz,czy wtedy będzie lepiej.Moze tez byc tak,że czegoś,jakiegos mięsa nie toleruje,ale sądzę,że przyczyna jest w przewodzie pokarmowym.Zrób rtg.  Jeszcze jedno - odbija mu sie po jedzeniu?                                          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, bou said:

Poprosiłabym o konsultację drugiego,dobrego (!) weta.

Bou, nigdy nie patrzyłam na to odbijanie się.. myslałam , że po porstu układa mu sie jedzenie w żołądku... Co oznacza odbijanie?

Juz rozglądam się za jakimś lepszym wetem..

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, gagat napisał:

Co oznacza odbijanie?

Rózne problemy - mniejsze I większe może to oznaczać,ale nie martw się,na początek niech ten drugi wet zrobi badania,w tym RTG jamy brzusznej I ponownie usg.

Teraz  - moim zdaniem - najwazniejsze jest ograniczenie jednorazowych porcji - jak pisalam - częsciej,a mniej.(nie wem,czy pies je raz dziennie,jesli tak,to podziel porcje na dwa razy dziennie,jeśli je dwa razy - podziel na trzy).Podawaj też raz dziennie NoSpa.Przyjrzyj się,czy te dzialania przyniosą poprawę.

Możesz jeszcze postawić miskę nieco wyżej,żeby nie stała na ziemi.Jedno,co mnie zastanawia,problemy zaczęly sie po wdrożeniu BARFA.Może dostaje coś,z czym jego przewód pokarmowy sobie nie radzi.Ale to tylko gdybania.Idz,skonsultuj to z wetem,a na polecaną przez Zarkę stronę też zajrzyj,na pewno warto.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...